UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Hordejuk pokieruje Sejmikiem, Brzezin pozostanie marszałkiem

 
Elbląg, Dzisiaj w Olsztynie odbyła się inauguracyjna sesja Sejmiku
Dzisiaj w Olsztynie odbyła się inauguracyjna sesja Sejmiku (fot. nadesłana)

Sejmikiem województwa warmińsko-mazurskiego pokieruje Bernadeta Hordejuk z Platformy Obywatelskiej. Ma 54 lata, pochodzi z Iławy, w jSejmiku jako radna zasiada od 2010 roku.

Bernadeta Hordejuk została wybrana na tę funkcję przez radnych dzisiaj podczas inauguracyjnej sesji w Olsztynie. Nowa przewodnicząca Sejmiku ma 54 lata, jest absolwentką Akademii Rolniczej w Szczecinie, ukończyła także organizację i zarządzanie sportem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz studia o kierunku audyt i kontrola wewnętrzna w Wyższej Szkole Biznesu i Administracji w Gdyni. Posiada tytuł menadżera sportu i mistrza zarządzania sportem. Była m.in. dyrektorem Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Iławskiego Centrum Kultury, od 2011 roku jest doradcą-koordynatorem w Starostwie Powiatowym w Iławie.

  Elbląg, Bernadeta Hordejuk
Bernadeta Hordejuk (fot. Wikipedia)


     Przewodniczy również Radzie Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Od 2010 roku jest radną Sejmiku. 
     Zgodnie z ustaleniami rządzącej w regionie koalicji PSL i Koalicji Obywatelskiej, stanowisko przewodniczącego przypadło przedstawicielce PO (wspomnianej Hordejuk), PSL będzie miało swojego marszałka (pozostanie nim Gustaw Marek Brzezin) i jednego członka zarządu (kandydatką jest Sylwia Jaskulska). Pozostali członkowie zarządu mają wywodzić się z KO. Na giełdzie nazwisk, podaną przez „Gazetę Olsztyńską” znaleźli się: Miron Sycz z Górowa Iławeckiego, Marcin Kuchciński z Olsztyna, Jolanta Piotrowska z Giżycka i elblążanka Grażyna Kluge. PO nie zdecydowała jeszcze, kogo rekomenduje na te funkcje.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Urzędnicze pasożyty.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 5
  (2018-11-23)
 • I co dla nas Elblążan "wystara" się pani emerytowana nauczycielka ?Chyba to nic nie liczący się głos, po prostu miejsce się zapełniło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 3
  (2018-11-23)
 • macie cepy wybieraliście w wyborach tych samych. Elbląg pozostanie dziadostwem bagiennym. Marszałek ma siedziec w Elblągu a nie to niech w*****a nie wtraca sie w sprawy Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 4
  (2018-11-23)
 • Jak długo będzie dotowany bankrut szymany lotnisko. Nie daje rady upadek i won.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  (2018-11-23)
 • Cała prawda o Leonardzie Krasulskim, czytaj: kod. elblag. pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2018-11-23)
 • Szkoda, że komentujący nie mają pojęcia czym jest Sejmik Wojewódzki oraz jego organy wykonawcze, w tym Marszałek. Widać też, że niektórzy nie rozróżniają pewnych funkcji (czym innym jest Marszałek i Zarząd Wojewódzki, a czym innym Przewodniczący Sejmiku). Stąd często komentarze są dziwaczne wręcz śmieszne, chociaż ta niewiedza nie pobudza do tego śmiechu, a raczej powoduje przerażenie. Po prostu mamy społeczeństwo o niskim poziomie wiedzy o państwie i prawie państwowym. Kiedyś w czasach PRL jeden z szefów pewnego przedsiębiorstwa na pytanie dziennikarza jaką ma załogę odpowiedział, że dobrą, bo słabo wykształconą. Widząc zdziwienie pytającego dokończył, nieukami łatwiej się kieruje. Czyżby ta sytuacja teraz nadal istniała?.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 4
  minmini(2018-11-23)
 • Szkoda ze wyborcy to masa ze słoma w butach. Oj będziecie wszyscy cienko śpiewali niech zaczną rządzić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2018-11-23)
 • Chcielibyśmy dodać, że jest to zasługa naszego wodza i dobrodzieja, Wróbla
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  hd(2018-11-23)
Reklama