UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

I po barszczu!

 
Elbląg, I po barszczu!
(fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Niedaleko szlaków rowerowych w Raczkach Elbląskich rósł barszcz Sosnowskiego, roślina stanowiąca zagrożenie dla zdrowia i życia. Wójt gminy Elbląg nakazała wycięcie barszczu. Usunięciem rośliny zajęli się dziś strażacy z OSP w Nowakowie. Zobacz zdjęcia. 

Przepisy nie regulują bezpośrednio, kto powinien zająć się wycięciem barszczu. Władze gminy poprosiły o to strażaków z Nowakowa.
       - Pierwszy raz uczestniczyliśmy w takiej akcji. Nie boimy się, jesteśmy odpowiednio przygotowani. Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze - mówi jeden ze strażaków uczestniczących w interwencji.
       - Jest to nowe zjawisko dla nas – mówi Zygmunt Tucholski, zastępca wójta gminy Elbląg, obecny na miejscu zdarzenia. - Pani wójt uważa, że administrowanie to również odpowiedzialne zarządzanie, dlatego będzie zgłoszony projekt zmiany regulaminu utrzymania czystości i porządku w gminie. Będzie zawierał przepisy, które umożliwią nam legalną interwencję i formalne zwalczanie tej rośliny. Myślę, że to stanie się niebawem - dodaje.
       Problem z barszczem Sosnowskiego na terenie Raczek Elbląskich władzom gminy zgłosił elbląski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Jego prezes Agnieszka Banaś poprosiła urzędników o usunięcie niebezpiecznej rośliny, która zagrażała zarówno turystom jak i mieszkańcom okolicznych miejscowości.
       Barszcz Sosnowskiego jest niebezpieczną rośliną, szczególnie w upały. Przebywanie w jej pobliżu może spowodować oparzenia drugiego i trzeciego stopnia, a bezpośredni kontakt - może prowadzić nawet do śmierci. Taka sytuacja miała miejsce kilka dni temu w okolicach Jeleniej Góry, gdzie zmarła 67-letnia kobieta.
      
Anna Kaniewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama