UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

I ty możesz zostać honorowym dawcą krwi

 
Elbląg, I ty możesz zostać honorowym dawcą krwi
fot. nadesłana

Od 15 października trwa ogólnopolska akcja honorowego oddawania krwi przez służby mundurowe. Do akcji włączają się kolejni funkcjonariusze elbląskiego aresztu z oddziałem zewnętrznym w Braniewie.

Akcja “Nasza krew – nasza ojczyzna” organizowana jest dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodleglości i ma na celu rozpropagowanie honorowego krwiodawstwa oraz pozyskiwanie nowych dawców krwi i szpiku kostnego wśród funkcjonariuszy, pracowników cywilnych formacji mundurowych oraz emerytów i ich rodzin.
     Zaangażowanie służb mundurowych w akcję Nasza Krew – Nasza Ojczyzna ma patriotyczny wymiar. Funkcjonariusz publiczny dbający o praworządność i bezpieczeństwo obywateli powinien być bowiem kojarzony z niesieniem pomocy i ratowaniem życia ludzkiego. Funkcjonariusz stanowi szczególny wzorzec zachowań honorowych, bezinteresownych, altruistycznych. Niejednokrotnie ratując ludzkie życie naraża własne, co go wyróżnia wśród innych zawodów.
     Wśród funkcjonariuszy są osoby, które od wielu lat regularnie (6 razy w roku) oddają krew dając w ten sposób innym ludziom szansę na drugie życie. W tych szlachetnych działaniach funkcjonariusze owocnie wspólpracują z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Terenowym Oddziałem w Elblągu oraz Klubem HDK ''Niebieska Kropla'' założonym przez funkcjonariuszy Policji z braniewskiej komendy.
     Finał przedsięwzięcia zaplanowany jest na 21 grudnia.
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama