UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

IKS Atak przejmie Stadion

 
Elbląg, Budynek, w którym mieścił się hotel Stadion, ma 460 m kw. powierzchni
Budynek, w którym mieścił się hotel Stadion, ma 460 m kw. powierzchni (fot. AD, archiwum portEl.pl)
Reklama

Hotel Stadion przy ul. Brzeskiej na 15 lat ma wydzierżawić od miasta Integracyjny Klub Sportowy Atak, który chce w nim urządzić centrum szkoleniowo-pobytowe dla sportowców niepełnosprawnych. Decyzja w tej sprawie ma zapaść 29 czerwca na sesji Rady Miejskiej.

Hotel Stadion został zamknięty przez Miejski Ośrodek Sortu i Rekreacji z końcem kwietnia. Pracownicy otrzymali propozycję pracy na wyremontowanym właśnie basenie przy ul. Robotniczej, a sam obiekt jest przygotowywany do przejęcia przez IKS Atak. By było to formalnie możliwe, zgodę na bezprzetargowe wydzierżawienie nieruchomości muszą podjąć radni, co ma się stać 29 czerwca. Jest już przygotowany projekt uchwały w tej sprawie, który zakłada, że dzierżawa potrwa 15 lat, a w budynku powstanie centrum szkoleniowo-pobytowe dla niepełnosprawnych sportowców z całego kraju.
       „Budynek hotelowy przy ul. Brzeskiej jest w złym stanie technicznym – potrzebna jest modernizacja węzła ciepłowniczego, pokoje i łazienki wymagają generalnego remontu, wyposażenie meblowe, z uwagi na wysoki stopień zużycia, winno być wymienione. Niski standard nie sprzyja funkcjonowaniu obiektu i przekłada się na jego słabe obłożenie, co sprawia, że jest nierentowny i jego dalsze utrzymywanie wiąże się z dużym dofinansowaniem. Biorąc powyższe pod uwagę oraz uwzględniając różnorodność i duży wybór bazy noclegowej zlokalizowanej na terenie Elbląga, nie ma zarówno społecznego jak i ekonomicznego uzasadnienia dalsze utrzymywanie obiektu noclegowego „Stadion” przy ulicy Brzeskiej 44” - czytamy w uzasadnieniu uchwały o dzierżawie Hotelu Stadion. - „Propozycja Integracyjnego Klubu Sportowego „Atak” zmierzająca do przekształcenia obiektu noclegowego w centrum szkoleniowe oraz integracyjno-społeczne zawodników pełnosprawnych i niepełnosprawnych, jak również wykorzystania całego podziemia w organizację odnowy biologicznej i rehabilitacji z elementami siłowni stanowi właściwą drogę w rozwoju elbląskiego sportu. IKS „Atak”, jako stowarzyszenie z wieloletnim doświadczeniem oraz wizją, może sprawnie wykorzystać dostępne środki europejskie na modernizację i adaptację obiektu – tym samym przywrócić pierwotnie planowane dla tego obiektu funkcje”.
       W ubiegłym roku Hotel Stadion, jak podaje MOSiR, przyniósł 150 tysięcy zł straty. - Od początku restrukturyzacji MOSiR razem z władzami miasta planowaliśmy, że będziemy szukać firmy lub instytucji, która mogłaby przejąć hotele w zarządzanie. Taka okazja nadarzyła się w przypadku hotelu Stadion – tłumaczył kilka miesięcy temu Marek Wnuk, dyrektor MOSiR. W zasobach MOSiR nadal pozostanie hotel Atletikon przy ul. Agrykola, który – jak twierdzi dyrektor Wnuk – też przynosi straty. MOSiR liczy na to, że stanie się miejscem zgrupowań łyżwiarzy i wrotkarzy z całej Polski, gdy już tor przy ul. Agrykola będzie otwarty.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Jeżeli miasta nie stac na remont i pózniej utrzymanie tego hotelu na Brzeskiej. To kto zrobi ten praktycznie kapitalny remont?Pytanie drugie. Czy już soś wiadomo o karach jakie musi zapłacic wykonawca tego nieszczęsnego toru łyzwiarskiego za spózniony termin?Pytanie trzecie. Jeżeli Atleticon niprzynosi straty. To dlaczego nie zrobic na niego przetargu i nie sprzedac czy wydzierżawic jak ten na Brzeskiej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 4
  elblazanin(2017-06-21)
 • Wojewodo prosimy o likwidację powiatów!!!!! szkoda kasy na tych leserów!!!! Dać kasę do gmin i będzie ok!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  (2017-06-21)
 • bez przesady z tym Atakiem, normalnie ogłosić przetarg i już!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2017-06-21)
 • To nie jest "stadion" a zwykłe boisko!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  JanWróbel(2017-06-21)
 • Plany planami, a oszczędności na wyciągnięcie ręki, bo za co bierze comiesięczne pobory p. Bugajny? Ale chyba takiej decyzji to p. Wróblewski nie podejmie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  wist(2017-06-21)
 • Czy Atak wyremontuje obiekt w zamian za preferencyjny wynajem? Jeśli nie to będzie absolutny skandal i niegospodarne działanie na szkodę mieszkańców - w takim wypadku należałoby to natychmiast sprzedać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2017-06-21)
 • Zróbcie dla biegaczy tartan zamiast tego żużlu. Albo chociaż nie zamykajcie popołudniu wejścia na bieżnię.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2017-06-21)
 • Całą sprawę trzeba nam mieszkańcom Elbląga monitorować i patrzeć odpowiednim osobom na ręce!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Juzuś(2017-06-21)
 • Otwórzcie ten stadion lekkoatletyczny na Krakusa dla wszystkich okolicznych mieszkanców. Tam juz nic nie bedzie się działo jak przez ostatnie lata. Ta Concordia ze wsi co tam kiedys grała spadła z ligi chyba do okregówki. To im wystarczy boisko po Mlexerze w Modrzewiu. A okoliczni zwolennicy sportów lekkoatletycznych beda mieli gdzie poskakac, pobiegac etc. Niech jeszcze przyszły lokator tego hotelu Stadion dopusci tych okolicznych amatorów sportu do pryszniców po treningach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  Katnaidiotówigłabów(2017-06-21)
Reklama