Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Informatyka w PWSZ

Przyszli elbląscy studenci, którzy chcą podjąć kształcenie na kierunkach informatycznych, mogą starać się już o przyjęcie do nowopowstającego Instytutu Informatyki Stosowanej w Elblągu. Instytut jednak ruszy pod warunkiem, że znajdzie się odpowiednio wykwalifikowana kadra.

Instytut Informatyki Stosowanej powstaje przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Ostatnim warunkiem do uruchomienia Instytutu od 1 października jest dobór odpowiednio wykwalifikowanej kadry. Już dziś jednak wiadomo, że kształcenie w Instytucie odbywać się będzie na dwóch profilach dyplomowania - studia licencjackie i studia inżynierskie. Studia licencjackie trwać będą 3 lata, natomiast inżynierskie - 3,5 roku. Przyszli studenci mogą wybrać spośród dwóch kierunków kształcenia - administracja systemów i sieci komputerowych oraz konstrukcja baz danych i programowanie użytkowe. W sumie Instytut zapewnia możliwość kształcenia 200 studentów dziennych i 200 zaocznych na obu kierunkach.
     Absolwent profilu administracja systemów i sieci komputerowych będzie przygotowany w zakresie administracji sieciami komputerowymi (Unix, Linux, Windows Nt), projektowania lokalnych i rozległych sieci komputerowych, administracji sieciowymi systemami baz danych oraz technologii internetowych. Absolwent profilu konstrukcji baz danych i programowania użytkowego nabędzie umiejętności w zakresie projektowania baz danych (Oracle, Progress, SQL), programowania aplikacji użytkowych, programowania sieciowego np. Java, przetwarzania równoległego, rozproszonego oraz systemów sztucznej inteligencji a także z zakresu inżynierii programowania.
     Rekrutacja do Instytutu Informatyki Stosowanej, zarówno na studia dzienne, jak i zaoczne, będzie odbywała się na podstawie konkursu świadectw. W konkursie świadectw bierze się pod uwagę oceny z egzaminu maturalnego (oprócz języka) lub oceny końcowe, gdy dany przedmiot nie był zdawany na maturze. Przedmioty brane pod uwagę w konkursie świadectw to matematyka i fizyka oraz język obcy. W przypadku języka obcego, przyjmuje się najlepszą ocenę, jaką posiada kandydat na świadectwie.
     Kwalifikacje kandydatów w konkursie świadectw dokonuje się przez zsumowanie, pomnożonych przez odpowiednie współczynniki, ocen z matematyki, fizyki i języka obcego.
     Dla absolwentów liceów ogólnokształcących o profilach: matematyczno - fizycznym, matematycznym, informatycznym i matematyczno - informatycznym, współczynnik ten dla matematyki wynosi 3. Dla absolwentów pozostałych liceów i szkół kierunkowych - 2,5, a dla absolwentów szkół kierunkowych, którzy otrzymali na zakończenie szkoły świadectwo z czerwonym paskiem - 3.
     Współczynnik dla absolwentów ze szkół wieczorowych, współczynnik dla matematyki wynosi 2. Ocena z języka obcego jest mnożona przez 1,5 dla absolwentów z klas i liceów językowych oraz przez 1 dla uczniów pozostałych szkół.
     Komplet dokumentów należy złożyć w dziekanacie PWSZ przy ul. Grunwaldzkiej do 26 czerwca 2001 r.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Czytnik kart kryptograficznych Mini