Niedziela 17-02-2019, imieniny Aleksego, Zbigniewa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Instrukcja dla lekarzy w sprawie świńskiej grypy

Lekarze, organy założycielskie i dyrektorzy zakładów opieki zdrowotnej otrzymali w trybie pilnym instrukcję w sprawie podstawowych zasad postępowania w związku z przypadkami grypy A/H1N1.

Osoby, u których wystąpiły objawy infekcji górnych dróg oddechowych (gorączka, katar, kaszel, ból mięśni, ból gardła itp.) powinny zgłosić się do swoich lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.
     Lekarz POZ po ustaleniu dodatkowego wywiadu epidemiologicznego (objawy grypy w ciągu 10 dni od możliwego kontaktu-pobytu na terenach występowania ognisk grypy świń lub kontaktu z osobą chorą na grypę świń) kieruje pacjenta do najbliższego oddziału zakaźnego (w Elblągu mieści się on w szpitalu miejskim przy ul. Żeromskiego – red.), powiadamiając o tym właściwą stację sanitarno-epidemiologiczną.
     Lekarz chorób zakaźnych hospitalizuje chorego w przypadku klinicznego podejrzenia grypy.
     Wdraża się proces diagnostyczny celem ustalenia patogenu.
     W przypadkach ciężkich, przy braku przeciwwskazań, zaleca się podawanie leków antywirusowych pod kontrolą lekarzy chorób zakaźnych.
     Komunikaty Głównego Inspektoratu Sanitarnego aktualizowane codziennie o godz. 12 dostępne są na stronie internetowej www.pis.gov.pl. Komunikaty zawierać będą m.in. informacje nt. Aktualnej sytuacji epidemiologicznej oraz aktualne zalecenia.
     
     Instrukcję podpisali Krajowy Konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych Andrzej Horban oraz Minister Zdrowia Ewa Kopacz.
     
     ***
     29 kwietnia została uruchomiona infolinia w sprawie świńskiej grypy. Informacji udzielą specjaliści z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny pod numerami telefonów: 022 542-14-12; 542-14-13; 542-14-14; 696-498-559.
     Linie te czynne są całą dobę.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Czytnik kart kryptograficznych
Konto poczty elektronicznej