Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Inwestycja w zdrowie zawsze się opłaca

 
Elbląg, Inwestycja w zdrowie zawsze się opłaca fot. Michał Skroboszewski
Rek

Zmiany warte miliony czekają trakt porodowy i oddział ginekologiczno-położniczy, a także oddziały chirurgii naczyniowej i kardiologii oraz noworodka, patologii i intensywnej terapii noworodka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Zostanie zakupiony nowy sprzęt specjalistyczny, poprawią się warunki pobytu pacjentów, jak i pracy personelu. Przypominamy, że cały czas trwają prace modernizacyjne na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Zobacz, jak postępują.

Modernizacja Traktu Porodowego i Oddziału Ginekologiczno-Położniczego wraz z doposażeniem będzie kosztować ponad 11,5 mln zł, z czego 85 proc. to dofinansowanie ze środków unijnych. Za te pieniądze utworzone zostaną m.in. 3-stanowiskowe sale porodów rodzinnych wraz z sanitariatami, stanowisko pierwszej pielęgnacji i resuscytacji noworodka wraz stanowiskiem monitorowania okołoporodowego, zakupione zostaną m.in. inkubatory, łóżka szpitalne, respiratory, USG, kardiomonitory.
     - Kupimy też mammograf dla pacjentek ginekologicznych, bo nasz ma już 10 lat i czas go zastąpić nowym - mówi dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu Elżbieta Gelert. - Na liście zakupów jest także aparat USG do wykrywania wad wrodzonych płodu i badania piersi.
     Projekt ma zostać zrealizowany do końca 2019 r.
     Szybciej, bo jeszcze w tym roku zmiany dotkną oddziały chirurgii naczyniowej oraz kardiologii. Sprzęt warty blisko 2 mln zł zostanie zakupiony dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Zdrowia. Na oddziały trafią mobilne aparaty RTG z ramieniem C.
     Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu otrzymał również dotację z resortu zdrowia na zakup nowej aparatury i sprzętu medycznego dla oddziału noworodka, patologii i intensywnej terapii noworodka. Do końca grudnia 2017 r. oddział otrzyma m.in. inkubatory, pulsoksymetry, kardiomonitor wieloczynnościowy, aparat USG z kolorowym Dopplerem, zintegrowane urządzenie do leczenia hipotermii wraz z EEG.
     Wartość zakupów to ponad milion złotych, a dofinansowanie ze środków Ministerstwa Zdrowia wynosi ponad 980 tys. zł.
     - Dość sporo środków udało się pozyskać dla szpitala - cieszy się jego dyrektor Elżbieta Gelert. - Koszt zakupu sprzętu jest bardzo wysoki, ale dzięki dofinansowaniu i zaangażowaniu środków własnych - 1 mln 100 tys. zł - uda się podnieść standard świadczonych przez nas usług.
     Przypomnijmy, trwa również przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, która wraz z zakupem sprzętu medycznego pochłonie ok. 12 mln zł. Do sierpnia 2018 r. wszystko ma być gotowe.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne I-D TOKYO
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Okulary korekcyjne EVA MINGE