UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

IV Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego

 
Elbląg, IV Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego
fot. AD

Z okazji stulecia pasażerskiej żeglugi turystycznej po Kanale Elbląskim, w sobotę (30 czerwca) o godz. 10 rozpocznie się w Ostródzie IV Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego. Dla turystów przewidziano wiele atrakcji, a patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji na jeziorze Drwęckim oraz na ostródzkim bulwarze. Festiwal rozpocznie się o godz. 10 regatami żeglarskimi na przystani Ostródzkiego Klubu Żeglarskiego.
     O godz. 11 rozpoczną się spacerowe rejsy promocyjne statków żeglugi po jeziorze Drwęckim dla mieszkańców i turystów (bilety w cenie: 2 zł dla dzieci i 5 zł dla dorosłych).
     Po godz. 14 nastąpi uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci Adolfa Tetzlaffa w związku z jubileuszem stulecia żeglugi po Kanale Elbląskim.
     Organizatorzy zaplanowali również trójmecz piłkarski na wodzie między reprezentantami powiatu ostródzkiego, elbląskiego i iławskiego, który rozpocznie się o godz. 15. w zatoce jeziora Drwęckiego.
     Po zmaganiach sportowych czas umilać będzie muzyka szantowa oraz bluesowo-rockowa w ostródzkim Amfiteatrze w wykonaniu zespołów Flash Creep, Mechanicy Szanty i Sztof. Atrakcją wieczoru będzie parada jednostek pływających po jeziorze oraz, na zakończenie całego Festiwalu, pokaz sztucznych ogni.
     Całej imprezie towarzyszyć będą: kiermasz rękodzielniczo-kolekcjonerski, atrakcje i niespodzianki dla dzieci (nabrzeże jeziora Drwęckiego), stoisko promocyjne Krainy Kanału Elbląskiego (altana na molo) oraz publiczne, promocyjne pokazy makiety pochylni Oleśnica (hall w amfiteatrze).
     
oprac. mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • a pokaz tych statków co to za szerokie są na kanał będzie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  chce na burmistrza(2012-06-22)
 • szkoda że w Elblągu nie bedzie z tego tytułu imprezy :( Bo jeżeli będzie to dowiedzą się tylko wtajemniczeni tak jak było z dniem dziecka w bażantarni (nikt o nim nie słyszał )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  el_mati(2012-06-22)
 • Prezydencie Elbląga kiedy wreszcie w Elblągu pojawią się statki bo były i popłynęły na jeziora a kanał Elbląski tylko Elbląg ma guzik do powiedzenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-06-22)
 • A czy pan pREZYDENT wie w ogóle, że taka rocznica jest w tym roku obchodzona ???!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  us(2012-06-22)
 • No tak, idea władz olsztyńskich - Ostróda jako miejsce pobytowe Euro-2012 skończyła się totalną klapą więc coś trzeba robić. A tu już rozlegają się głosy, że po tych mistrzostwach poleci burmistrz Ostródy i paru innych urzędników. Pod mało rozumnym patronatem wojewody Podziewskiego Ostróda zadłużyła się niemożebnie gdyż okazało się to co władze olsztyńskie nie chciały przewidzieć - że kibice, dziennikarze i futbolowi turyści umieją liczyć i orientują się w geografii okolic Gdańska - i nawet zagraniczny pies z kulawą nogą w Ostródzie się nie pojawił, a nawet więcej - Euro-2012 wypłoszyło z Ostródy (przynajmniej na miesiąc) tzw. turystów nostalgicznych. A więc totalna klapa o której pisała już Angora. I właśnie jednym z powodów do rozliczeń jest ten amfiteatr (jak go utrzymać po sezonie?) i częściowo zadaszone boisko piłkarskie - obiekty nad jez. Drwęckim. Pan Podziewski będzie się więc niedługo gęsto tłumaczył nie tylko za forsowanie Ostródy a nie Elbląga jako miejsca pobytowego Euro-2012 ale również za niezrozumiałe i nieprzyjazne Elblągowi decyzję o stacji fitosanitarnej przy elbląskim porcie i likwidacji dyspozytorni pogotowia (rabunek kilkunastu etatów pracy na rzecz Olsztyna).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  erg.(2012-06-23)
 • Wow - Ostróda organizuje obchody 100 rocznicy Kanału Elbląskiego a gdzie pierdzistołki z Elbląga i Starostwa ??? Żenada brak gospodarza i niewykorzystany potencjał. Trwa rabunek Elbląga przez Olsztyn zapoczątkowany przez Walendziaka. Gdzie on teraz jest?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oana(2012-06-23)
 • Pan Nowaczyk jakieś tam pisemka wysyła do Olsztynkowa z umiarkowanym oburzeniem - a tam trzeba pojechać we 4-5 autokarów elblążan i wziąć ze sobą z 4-5 opon traktorowych i temu nieudacznikowi Podziewskiemu pokazać co myslimy o jego powiatowo-gminnych decyzjach. Łapy precz od Elbląga !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sama broną itd.(2012-06-23)
Reklama