Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

IV Liceum Ogólnokształcące

Prezentujemy IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Elblągu.

W roku szkolnym 2004/2005 w IV Liceum Ogólnokształcącym przewiduje się utworzenie 7 klas: klasa IA z rozszerzoną matematyką i informatyką, klasa IB z rozszerzonym językiem polskim, historią, wiedzą o kulturze, klasa IC z rozszerzonym językiem angielskim, językiem niemieckim lub językiem francuskim oraz rozszerzoną historią, klasa ID z rozszerzoną historią, geografią, wiedzą o społeczeństwie, klasa IE z rozszerzoną biologią i chemią, klasa IF z rozszerzonym wychowaniem fizycznym i biologią, klasa IG z rozszerzoną matematyką, fizyką i informatyką.
     Kandydaci do IV Liceum Ogólnokształcącego składają dokumenty od 5. kwietnia do 21 maja 2004r. Są to: podanie o przyjęcie do szkoły, karta zdrowia wraz z kartą szczepień, 2 fotografie.
     Do 28 czerwca 2004 należy dostarczyć oryginały lub kopie (poświadczone przez dyrektora) świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.
     
     O przyjęciu kandydatów do klasy pierwszej decydują: suma punktów uzyskanych z egzaminu gimnazjalnego (łącznie maksymalna liczba punktów wynosi 100), suma punktów pochodzących z przeliczenia ocen uzyskanych na świadectwie ukończenia gimnazjum z następujących zajęć edukacyjnych: język polski, matematyka, historia, biologia. Przeliczenie dla każdego przedmiotu odbywa się wg następujących wartości: celujący – 20 punktów, bardzo dobry – 17 punktów, dobry – 14 punktów, dostateczny – 9 punktów, dopuszczający – 4 punkty, świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem – 7 punktów, udział w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty – do 7 punktów (w tym: udział w jednym wojewódzkim konkursie przedmiotowym – 2 pkt., udział w dwóch i więcej wojewódzkich konkursach przedmiotowych – 4 pkt., finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego – 5 pkt.
     laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego – 7 pkt.; punktów się nie sumuje), osiągnięcia sportowe i artystyczne co najmniej na szczeblu powiatowym do 6 pkt., finalista zawodów sportowych lub konkursów artystycznych na szczeblu co najmniej powiatowym – 4 pkt., laureat (miejsce I – III) w zawodach sportowych lub konkursach artystycznych na szczeblu co najmniej powiatowym – 6 pkt., finalista zawodów sportowych lub konkursów artystycznych na szczeblu wojewódzkim lub centralnym – 6 pkt.
     
     W IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu w roku szk. 2003/2004 w 21 klasach uczy się – 644 uczniów. Maksymalna liczba uczniów w klasie wynosi – 34 osoby.
     Szkoła zapewnia wszystkim uczniom naukę czterech języków obcych do wyboru. Językiem wiodącym jest język angielski, drugim do wyboru język niemiecki, rosyjski lub francuski. Grupy językowe organizowane są na podstawie wyników testów językowych.
     Szkoła umożliwia rozwój zainteresowań humanistycznych, artystycznych, naukami przyrodniczymi oraz naukami ścisłymi.
     W szkole działają koła: fotograficzne, psychologiczne, fizyczne, języka angielskiego, języka niemieckiego oraz SKS (piłka koszykowa, piłka siatkowa, piłka nożna, aerobik). Bardzo aktywnie pracuje młodzież w Szkolnym Klubie Europejskim i Ekologicznym Klubie Europejskim. Szkoła bierze udział w Programie „Socrates Comenius”, współpracuje z placówkami ze Szwecji i Litwy.
     Szkoła ma pełnowymiarową halę sportową z zapleczem. Funkcjonuje bufet z ciepłymi daniami barowymi.
     Szkoła jest dostosowana do potrzeb uczniów niepełnosprawnych, są klasy integracyjne.
     
     Sukcesy szkoły
     Nadanie Świadectwa Szkoły Ekologicznej w konkursie organizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga. I miejsce szkoły w Plebiscycie Dziennika Elbląskiego „Liceum na Szóstkę”. II miejsce w konkursie wojewódzkim na projekt konkursu o tematyce ekologicznej.
     
     Sukcesy uczniów w latach 2003 i 2004
     Monika Szwarc – III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Jednego Wiersza ”Plateranki 2003”; Krzysztof Szymański, Krzysztof Mocek, Anita Wawrzak, Anna Lewicka,
     Monika Rybska, Piotr Furmański, Henryk Blaszke – laureaci Wojewódzkiego Konkursu na referat z zakresu astronomii i astronautyki; Joanna Kucewicz – II miejsce, Beata Kwiatkowska – IV miejsce, Wiktoria Bieżuńska – V miejsce w miejskim konkursie historycznym „Rzeczpospolita – geneza i dzieje 1918 -1923”; Wioleta Górska – II miejsce, Izabela Ścisłowska – IV miejsce, Beata Kwiatkowska – VI miejsce w miejskim konkursie „Morskie Tradycje Elbląga”; Piotr Olejnik – laureat Wojewódzkiego Przeglądu Teatralnego „Narkotyki nie, bo nie”; Bożena Majewska – etap wojewódzki Olimpiady Geograficznej, I miejsce w finale konkursu dla szkół średnich – „Ekologia i Geografia Bałtyku”.
     
     Młodzieżowi reprezentanci Polski
     Tomasz Kundzicz, Tomasz Dolega, Jarosław Fabiański – karate; Marlena Zaleszczenko, Łukasz Chojecki – judo,Marcin Marczuk – wrotkarstwo; Bartosz Białkowski – piłka nożna.
     
     Medaliści mistrzostw Polski
     Marlena Zaleszczenko – III miejsce M. P. juniorek w judo; Przemysław Serwadczak i Paweł Grynis – III miejsce M. P. w piłce ręcznej; Jakub Galor i Przemysław Mazurek – III miejsce sztafeta 4 X 400m M. P. w lekkiej atletyce; Tomasz Kundzicz – II miejsce M. P. w karate; Marcin Marczuk – II miejsce na 300, 500, 10000 m oraz w maratonie w M. P., VI miejsce podczas Pucharu Europy w sztafecie we wrotkarstwie; Łukasz Chojecki – V miejsce M. P. w judo; Paweł Idziniak, Adam Serafin, Marcin Marczuk – IV miejsce M. P. w unihokeju; Marta Wróbel – IV miejsce M. P. w biegu na 3000 m
     
     Wolontariat
     Krzysztof Grablewski – otrzymał tytuł Wspaniały Polski; Anna Sadowska – laureatka Konkursu „Barwy Wolontariatu”; Aleksandra Kazior, Beata Kwiatkowska – laureatki VI Samorządowego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”.
     
     Dane teleadresowe: IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej, 82-300 Elbląg, ul. Sienkiewicza 4, tel. (0-55) 233 70 59, e-mail: ivloken@poczta.onet.pl, strona www: ivloken.republika.pl, dyrektor: dr Henryk Horbaczewski.
     
     
***

     
     *Funkcja zamieszczania komentarzy do tego tekstu została zablokowana.
     
     Zobacz także: „Nasza szkoła”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety industrial
Fototapety z erotyką
Fototapeta samoprzylepna 400x260 cm - Jesień
Naklejki na meble