UWAGA!

Jak dojechać do cmentarza?

Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego zapowiada, że od 30 października do 2 listopada w Elblągu nastąpią zmiany komunikacyjne w okolicych dwóch największych elbląskich cmentarzy - Dębica i przy ul. Agrykola.

1 listopada od godz. 8.00 do 19.00 na ul. Agrykola obowiązywać będzie "zakaz ruchu w obu kierunkach". Postój samochodów będzie możliwy na parkingu przy ul. Kościuszki, na którym zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (wjazd od strony skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Bydgoską, wyjazd przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Agrykola). Od 30 października do 2 listopada na ul. Wspólnej oraz na ul. Kościuszki (na odcinku od ul. Podchorążych do ul. Toruńskiej) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się po obu stronach ulicy. Zakaz ten obowiązywać będzie także na odcinku ul. Sienkiewicza od skrzyżowania z ul. Wspólną do ul. Agrykola.
     Zmiany komunikacyjne nastąpią również w okolicy cmentarza Dębica. Od 30 października do 2 listopada na ul. Łęczyckiej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się (pozostawione tam pojazdy zostaną usuwane na koszt właściciela) na odcinku od skrzyżowania z Grottgera z ul. Łęczycką i Rawską do cmentarza Dębica. 1 listopada zakaz zatrzymywania się (po obu stronach ulicy) obowiązywać będzie również na odcinku od cmentarza do ul. Dalekiej (dzielnica Stagniewo). Dodatkowo od strony Stagniewa będzie obowiązywał "zakaz wjazdu ciągników". Od 30 października do 2 listopada sygnalizacja świetlna na ul. Bema może być wyłączona w zależności od sytuacji na ulicy.
     1 listopada dojazd do cmentarza Dębica od strony skrzyżowania ul. Łęczyckiej z ul. Grottgera będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla: autobusów komunikacji miejskiej oraz autobusów przewoźników prywatnych (autobusy komunikacji miejskiej odpowiednio oznaczone będą dojeżdżały do górnej - starej części cmentarza i do części nowej – dolnej; przewoźnicy prywatni będą wpuszczani przez policję tylko na nową pętlę); taksówek z pasażerami wpuszczanych na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez policję; pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne, mające trudności w poruszaniu się (pojazdy te powinny posiadać umieszczone za przednią szybą pojazdu karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych wydawane przez Referat Zdrowia UM, tel. 239-30-23); służb miejskich i porządkowych; pojazdów osób duchownych; mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji przez zamknięty odcinek ul. Łęczyckiej po okazaniu dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania; pracowników i właścicieli firm usytuowanych przy zamkniętym odcinku ul. Łęczyckiej po okazaniu potwierdzających to dokumentów; pojazdów sprzedających kwiaty, których właściciele posiadają ważne przepustki wydane przez Wydział Mienia Komunalnego i Spraw Mieszkaniowych UM i PPHU "Dębica" sp. z o.o. w Elblągu (przepustki będą uprawniały do wjazdu na teren obu cmentarzy).
     1 listopada w godz. od 6.00 do 22.00 dojazd do cmentarza Dębica będzie możliwy od strony Stagniewa w sposób regulowany przez policję.
     - W związku z trwającą przebudową Al. Grunwaldzkiej prosimy kierowców o ograniczenie przejazdów tą ulicą - apeluje Krystyna Dziurdź z Zarządu Dróg UM. - Natomiast ze względu na małą ilość miejsc parkingowych w rejonie cmentarza Dębica prosimy elblążan o korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.
A

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • jak to jk dojechac ULICĄ
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    loza szydercow(2004-10-29)
  • próbowali Państwo kiedyś jechać na cmentarz Dębica 1 listopada autobusem z małym dzieckiem?!!!!! Tylko tak,żeby go ktoś nie zadeptał!Nie pytam o podróż na dachu:)
  • Zastanawiam się co robiła policja przy parkingach na Dębicy, bo na pewno nie pilnowała porządku. Zarówno w godzinach rannych jak i wieczornych mimo do połowy pustego parkingu nie wpuszczali, tylko kazali jechać dalej zmuszając do parkowania na poboczach. Panowie policjanci czy to kara za przerywane pogaduszki. A wystarczyłoby rzucić okiem w stronę parkingu i ocenić ilośc wolnych miejsc.
  • Straż Miejska stanęła na wysokości zadania, byli wszędzie tam gdzie trzeba było pomóc.
  • Podziękowanie dla harcerzy z HSR za sprawne kierowanie ruchem na parkingach pod cmentarzami!!!Byliscie sprawniejsi od policjantów.Wielkie słowa uznania!!!
Reklama