Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak dojechać na cmentarze

 
Elbląg, Jak dojechać na cmentarze
Rek

1 listopada komunikacja miejska będzie w Elblągu bezpłatna, a ZKM uruchomi 76 autobusów jeżdżących w stronę cmentarzy. Sprawdź, jak będzie wyglądać organizacja ruchu w newralgicznych dniach związanych z pamięcią o bliskich.

- Zachęcam wszystkich, którzy wybierają się na groby swoich bliskich, do korzystania z autobusów miejskiej komunikacji. Nie będzie możliwości parkowania aut na terenach zielonych wokół cmentarzy, jak w ubiegłym roku, bo grunt jest mocno nasiąknięty – apeluje do mieszkańców Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
     1 listopada, co uchwalili radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, dojazd miejskim autobusami na elbląskie cmentarze będzie bezpłatny. - Uruchomimy 76 autobusów, które będą dowozić pasażerów na nekropolie. Dodatkowo w tym roku uruchomimy pętlę autobusową przy PWSZ przy al. Grunwaldzkiej. Na pobliskim parkingu będzie można zostawić swoje auto i na Dębicę dojechać autobusem linii K i 41. Mam nadzieję, że z tej propozycji skorzystaj m.in. osoby spoza Elbląga, które przyjadą na groby swoich bliskich – mówi Zbigniew Orzech, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej.
     Od 31 października od godz. 23 do 1 listopada do godz. 22 ruch samochodowy przy elbląskich cmentarzach będzie ograniczony. Zamknięta będzie ulica Agrykola, a także wjazd w kierunku Dębicy od ul. Łęczyckiej. - Będą mogły wjeżdżać jedynie autobusy komunikacji miejskiej, taksówki z pasażerami, samochody przewożące osoby niepełnosprawne, służby miejskie, mieszkańcy i osoby prowadzące tego dnia handel – wyjaśnia Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga. - Dodatkowo zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Grottgera i Grunwaldzkiej oraz Bema i Saperów. Ruchem będą kierować policjanci.
     
     Zobacz, jak będzie funkcjonowała komunikacja autobusowa i trasy autobusów.
     
     
     Tak będzie wyglądała organizacja ruchu wokół cmentarzy według komunikatu Zarządu Dróg
     

     Cmentarz Agrykola
     

     1. ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego od 31 października od godz. 23 do 1 listopada do godz. 22. Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek (koloru pomarańczowego), które wyda Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2, tel. 55 239 -32-96)
     
     2. ul. Chrobrego - od 31 października od godz. 23 do 1 listopada do godz. 22 na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.
     
     3. ul. Tczewska - od 31 października od godz. 23 do 1 listopada do godz. 22°° (od ul. Chrobrego ) będzie ulicą bez przejazdu,
     
     4. na ulicy : Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza
     będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela
     
     Miejsca postojowe w okolicy :
     - parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki ( wjazd/wyjazd jednokierunkowy)
     - ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.
     W dniach 28-31 października 2017 handel okolicznościowy na ul. Agrykola będzie udostępniony tylko z chodnika, przy jezdni będą ustawione wygrodzenia.
     
     Cmentarz Dębica
     

     1. od piątku 27 października od godz. 23 do środy 1 listopada do godz. 22 ruch drogowy w obrębie pętli autobusowej Dębica Nowa będzie odbywał się na zasadzie ruchu jednokierunkowego,
     
     2. od wtorku 31 października od godz. 23 do 1 listopada godz. 22 ruch drogowy na ul. Łęczyckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Grottgera i ul. Rawską do Dębicy Starej będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:
     - autobusów komunikacji zbiorowej
     - taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.
     - służb miejskich i porządkowych ( ZZM, EPGK, Cleaner)
     - pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu, tel. 55 2341516 .
     - mieszkańców dojeżdżający do swoich posesji lub miejsc pracy przy ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej za okazaniem dokumentu potwierdzającego uprawnienia (dowód osobisty, prawo jazdy – z adresem)
     - pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się
     Pojazdy będą wpuszczane w ilości regulowanej przez policję.
     Dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony drogi krajowej nr 22
     
     3. w dniach 28 i 29 października oraz 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Bema/ Saperów i Grottgera/Grunwaldzka będą wyłączona, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować policja.
     
     Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:
     - ul. Łęczycka ( wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na jezdni (dojazd od drogi krajowej nr 22)
     - parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się.
     Parkingi gruntowe – z uwagi na mocno nasiąknięty wodą grunt - będą nieczynne.
     
oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • ZKM ma jakieś autobusy ???. Raczej nie i jedynie może poprosić firmy transportowe o wystawienie dodatkowych autobusów. Może ZKM pomyśli nad kierowcami i zastanowi się kiedy oni odwiedza groby swoich najbliższych .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 25
  Ariwa(2017-10-24)
 • Pogonić ten stary beton z ZKM , wywalić ma zbity ry. Ta stara babę odpowiedzialna za rozkłady bo to dzięki niej w elbląskiej komunikacji jest taki burdel
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31 5
  Pasażer(2017-10-24)
 • Czy ktoś wie czy przywrócona będzie trasa jak jeździła kiedyś 2 Marymoncka -Saperów?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 3
  (2017-10-24)
 • @Ariwa - Od 15 lat w tym czasie pracuję przy sprzedaży kwiatów i zniczy na cmentarzu, ale nie jestem właścicielem firmy, co znaczy, że mam rzucić tą pracę i iść na groby. Ludzie opamiętajcie się. Każdy w swoim życiu musi spełniać określone zadania, w tym pracę zawodową. W dniach przed i po Listopadowym święcie też, a także w inne święta. Proszę was nie marudzić, bo jak to się mówi od setek lat - ktoś musi nie spać, aby ktoś mógł spać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22 4
  dodatek(2017-10-24)
 • Ciekawe czy ty masz wszystkie święta zajęte . Bo my tak .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 7
  Ariwa(2017-10-24)
 • @Ariwa - u nas w hotelu pracujemy w każdy świątek, piątek czy niedzielę ze szczególnym uwzględnieniem dni, w których inni mają wolne. Każdy wybierając profesję powinien zadać sobie pytanie czy jest na to przygotowany, czy też w weekendy i święta planuje leżeć do góry wentylem ? Może czas zmienić pracę ? Udaj się dzień czy dwa dni później na groby bliskich, a gwarantuję Ci, że spędzisz ten czas spokojniej i w większej zadumie, bo o to chyba chodzi. Zmarłym to i tak jest rybka, kiedy ich odwiedzimy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  28 1
  hotelarz(2017-10-24)
 • U was w hotelu , nie porównaj hotelu gdzie siedzisz w ciepłe i możesz sobie np tv pooglądać czy też w każdej chwili kawkę wypić do fotelu kierowcy autobusu tam jest cały czas gonitwa z opóźnieniami , innym kierowcami którzy zajeżdżają ci drogę do tego zimno trzęsie musisz być cały czas skupionym na drodze . Przerwa na pętli np 1 min i dalej a do tego rozkapryszoną śmierdzący pasażerowie. Mysilsz że za 2-3 dni będziemy mieli wolne , otóż nie w eg każda firma potrzebuje kierowców autobusów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 10
  Ariwa(2017-10-25)
 • @Ariwa - W pozostałe 364 dni w roku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 2
  Hhehe(2017-10-25)
 • @Hhehe - Pomimo że groby odwiedzam co miesiąc to również jak każdy inny chcielibyśmy mieć czas w TEN dzień odwiedzić bliskich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 6
  Ariwa(2017-10-25)
 • Nie rozumiem co oznacza zapis '' 1. od piątku 27 października od godz. 23 do środy 1 listopada do godz. 22 ruch drogowy w obrębie pętli autobusowej Dębica Nowa będzie odbywał się na zasadzie ruchu jednokierunkowego,''. Czy ktoś może mi to wyjaśnić?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 3
  Bart5a(2017-10-25)
 • Ja, moim spodkiem latającym, zawsze dolatuję na miejsce i bez korków :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 4
  (2017-10-27)
 • Komunikacja za darmo urrraaaa ! Pewnie sprzegła popalą się w skrzyniach manualnych w autobusach z Arrivy. Pod dębicę podjechać wypchanym po brzegi. Niech żyje 21szy wiek i skrzynie manualne z Arrivy !!! Urrraaaa, urrraaaa, urrraaaa !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 10
  Edwardek(2017-10-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 5
AMK Meble łazienkowe 5
Szafka RTV pod telewizor Remo Biała 170 cm
AMK Zabudowa baru