W niedzielnych wyborach o mandat radnego ubiegali się kandydaci aż jedenastu komitetów wyborczych. Zobacz, kto ile głosów uzyskał w okręgu wyborczym nr 5.
Okręg wyborczy nr 5
Lista nr 1 – Prawo i Sprawiedliwość
1. Marek Pruszak, 983 głosów, zdobył mandat
2. Małgorzata Adamowicz, 328 głosów, zdobyła mandat
3. Zenon Lecyk, 184 głosy
4. Agnieszka Gębicz, 39 głosów
5. Joanna Rucińska, 123 głosy
6. Halina Półtorak, 40 głosów
7. Józef Gburzyński, 85 głosów
8. Zbigniew Żbikowski, 36 głosów
9. Jan Perucki, 21 głosów
10. Urszula Stryjewska, 54 głosy
Głosów na listę 1 893 – 28,11 proc.
Lista nr 2 – Ruch Palikota Elbląg +
1. Ewa Białkowska, 241 głosów
2. Krzysztof Sierżantowicz, 44 głosy
3. Izabela Witkowska, 9 głosów
4. Eugeniusz Kruczyński, 2 głosy
5. Joanna Lelukiewicz, 19 głosów
6. Leszek Opara, 6 głosów
7. Monika Żuralska, 13 głosów
8. Ireneusz Pałkowski, 3 głosy
9. Krzysztof Piórkowski, 15 głosów
10. Maciej Siemieńczuk, 13 głosów
Głosów na listę 365 – 5,42 proc.
Lista nr 3 – KWW Witolda Wróblewskiego
1. Adam Basiukiewicz, 213 głosów, zdobył mandat
2. Romuald Sinkiewicz, 35 głosów
3. Teresa Malentowicz, 100 głosów
4. Zbigniew Kaczorek, 24 głosy
5. Irena Dmitrzak, 40 głosów
6. Bożena Łukaszewicz, 134 głosy
7. Artur Szadurski, 55 głosów
8. Marcin Bukowski, 61 głosów
9. Tomasz Marecki, 36 głosów
Głosów na listę 698 – 10,37 proc.
Lista nr 4 – Sojusz Lewicy Demokratycznej
1. Janusz Nowak, 369 głosów, zdobył mandat
2. Dawid Pater, 227 głosów
3. Norbert Kuich, 46 głosów
4. Danuta Wojnarowska, 40 głosów
5. Andrzej Tomczyński, 207 głosów
6. Ewa Maliszewska, 53 głosy
7. Jarosław Bewicz, 31 głosów
8. Paweł Zabłocki, 32 głosy
9. Piotr Jaroszek, 29 głosów
10. Andrzej Lewkowicz, 16 głosów
Głosów na listę 1 050 – 15,59 proc.
Lista nr 5 – Partia Elblążan
1. Zbigniew Macijewicz, 35 głosów
2. Bogdan Zambrzycki, 12 głosów
3. Olga Głowińska, 24 głosy
4. Adrian Paradowski, 21 głosów
5. Tomasz Nowak, 32 głosy
Głosów na listę 124 – 1,84 proc.
Lista nr 6 – Platforma Obywatelska
1. Henryk Gawroński, 390 głosów, zdobył mandat
2. Henryka Szarłowska, 98 głosów
3 Paweł Nieczuja-Ostrowski, 207 głosów
4. Maciej Szulc, 40 głosów
5. Jolanta Leśniewska, 84 głosy
6. Robert Zegzuła, 16 głosów
7. Marek Chądzyński, 33 głosy
8. Iwona Marciniak, 30 głosów
9. Halina Smoleńska, 58 głosów
10. Mateusz Smoliński, 40 głosów
Głosów na listę 996 – 14,79 proc.
Lista nr 7 – Wolny Elbląg
1. Bożena Lewandowska, 195 głosów
2. Bernadeta Ruszczak-Konewka, 29 głosów
3. Sławomir Boniecki, 17 głosów
4. Henryk Wolski, 28 głosów
5. Dorota Bugajska, 37 głosów
6. Zbigniew Koziarski, 52 głosy
7. Patryk Orłowski, 22 głosy
8. Arkadiusz Jaworski, 26 głosów
9. Barbara Macuga, 15 głosów
10. Krystyna Tydrych-Wiśniewska, 14 głosów
Głosów na listę 435 – 6,46 proc.
Lista nr 8 – Naszą Partią jest Elbląg
1. Edward Pukin, 102 głosy
2. Agnieszka Kwiatkowska, 60 głosów
3. Jan Szczęsny, 4 głosy
4. Andrzej Łuszczyk, 7 głosów
5. Mirosław Floryński, 4 głosy
6. Alicja Meger, 4 głosy
7. Andrzej Liszewski, 8 głosów
8. Mariusz Bulkowski, 13 głosów
9. Jerzy Fiłonowicz, 16 głosów
10. Jerzy Szechlicki, 9 głosów
Głosów na listę 227 – 3,37 proc.
Lista nr 9 – Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
1. Paweł Kowszyński, 243 głosy
2. Dorota Sieńczak, 30 głosów
3. Gabriela Krzykowska, 13 głosów
4. Roman Kochanowski, 23 głosy
5. Gabriel Bagiński, 38 głosów
6. Teresa Kaszkarot, 14 głosów
7. Aleksandra Gągalska, 14 głosów
8. Jakub Korytkowski, 9 głosów
9. Piotr Szymański, 9 głosów
10. Jacek Krawiec, 16 głosów
Głosów na listę 409 – 6,07 proc.
Lista nr 10 – Elbląski Komitet Obywatelski
1. Jacek Zbrzeźny, 81 głosów
2. Krzysztof Sidorkiewicz, 192 głosy
3. Daniel Tomaszewski, 62 głosy
4. Paweł Bołtryk, 16 głosów
5. Paweł Szpakowski, 38 głosów
6. Piotr Brędowski, 21 głosów
7. Małgorzata Woźna, 34 głosy
Głosów na listę 444 – 6,59 proc.
Lista nr 11 – Elbląg To My
1. Grzegorz Mroczka, 51 głosów
2. Joanna Nowak, 29 głosów
3. Roman Juchiewicz, 1 głos
4. Marcin Gomulak, 6 głosów
5. Andrzej Guzowski, 6 głosów
Głosów na listę 93 – 1,38 proc.
Lista nr 1 – Prawo i Sprawiedliwość
1. Marek Pruszak, 983 głosów, zdobył mandat
2. Małgorzata Adamowicz, 328 głosów, zdobyła mandat
3. Zenon Lecyk, 184 głosy
4. Agnieszka Gębicz, 39 głosów
5. Joanna Rucińska, 123 głosy
6. Halina Półtorak, 40 głosów
7. Józef Gburzyński, 85 głosów
8. Zbigniew Żbikowski, 36 głosów
9. Jan Perucki, 21 głosów
10. Urszula Stryjewska, 54 głosy
Głosów na listę 1 893 – 28,11 proc.
Lista nr 2 – Ruch Palikota Elbląg +
1. Ewa Białkowska, 241 głosów
2. Krzysztof Sierżantowicz, 44 głosy
3. Izabela Witkowska, 9 głosów
4. Eugeniusz Kruczyński, 2 głosy
5. Joanna Lelukiewicz, 19 głosów
6. Leszek Opara, 6 głosów
7. Monika Żuralska, 13 głosów
8. Ireneusz Pałkowski, 3 głosy
9. Krzysztof Piórkowski, 15 głosów
10. Maciej Siemieńczuk, 13 głosów
Głosów na listę 365 – 5,42 proc.
Lista nr 3 – KWW Witolda Wróblewskiego
1. Adam Basiukiewicz, 213 głosów, zdobył mandat
2. Romuald Sinkiewicz, 35 głosów
3. Teresa Malentowicz, 100 głosów
4. Zbigniew Kaczorek, 24 głosy
5. Irena Dmitrzak, 40 głosów
6. Bożena Łukaszewicz, 134 głosy
7. Artur Szadurski, 55 głosów
8. Marcin Bukowski, 61 głosów
9. Tomasz Marecki, 36 głosów
Głosów na listę 698 – 10,37 proc.
Lista nr 4 – Sojusz Lewicy Demokratycznej
1. Janusz Nowak, 369 głosów, zdobył mandat
2. Dawid Pater, 227 głosów
3. Norbert Kuich, 46 głosów
4. Danuta Wojnarowska, 40 głosów
5. Andrzej Tomczyński, 207 głosów
6. Ewa Maliszewska, 53 głosy
7. Jarosław Bewicz, 31 głosów
8. Paweł Zabłocki, 32 głosy
9. Piotr Jaroszek, 29 głosów
10. Andrzej Lewkowicz, 16 głosów
Głosów na listę 1 050 – 15,59 proc.
Lista nr 5 – Partia Elblążan
1. Zbigniew Macijewicz, 35 głosów
2. Bogdan Zambrzycki, 12 głosów
3. Olga Głowińska, 24 głosy
4. Adrian Paradowski, 21 głosów
5. Tomasz Nowak, 32 głosy
Głosów na listę 124 – 1,84 proc.
Lista nr 6 – Platforma Obywatelska
1. Henryk Gawroński, 390 głosów, zdobył mandat
2. Henryka Szarłowska, 98 głosów
3 Paweł Nieczuja-Ostrowski, 207 głosów
4. Maciej Szulc, 40 głosów
5. Jolanta Leśniewska, 84 głosy
6. Robert Zegzuła, 16 głosów
7. Marek Chądzyński, 33 głosy
8. Iwona Marciniak, 30 głosów
9. Halina Smoleńska, 58 głosów
10. Mateusz Smoliński, 40 głosów
Głosów na listę 996 – 14,79 proc.
Lista nr 7 – Wolny Elbląg
1. Bożena Lewandowska, 195 głosów
2. Bernadeta Ruszczak-Konewka, 29 głosów
3. Sławomir Boniecki, 17 głosów
4. Henryk Wolski, 28 głosów
5. Dorota Bugajska, 37 głosów
6. Zbigniew Koziarski, 52 głosy
7. Patryk Orłowski, 22 głosy
8. Arkadiusz Jaworski, 26 głosów
9. Barbara Macuga, 15 głosów
10. Krystyna Tydrych-Wiśniewska, 14 głosów
Głosów na listę 435 – 6,46 proc.
Lista nr 8 – Naszą Partią jest Elbląg
1. Edward Pukin, 102 głosy
2. Agnieszka Kwiatkowska, 60 głosów
3. Jan Szczęsny, 4 głosy
4. Andrzej Łuszczyk, 7 głosów
5. Mirosław Floryński, 4 głosy
6. Alicja Meger, 4 głosy
7. Andrzej Liszewski, 8 głosów
8. Mariusz Bulkowski, 13 głosów
9. Jerzy Fiłonowicz, 16 głosów
10. Jerzy Szechlicki, 9 głosów
Głosów na listę 227 – 3,37 proc.
Lista nr 9 – Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
1. Paweł Kowszyński, 243 głosy
2. Dorota Sieńczak, 30 głosów
3. Gabriela Krzykowska, 13 głosów
4. Roman Kochanowski, 23 głosy
5. Gabriel Bagiński, 38 głosów
6. Teresa Kaszkarot, 14 głosów
7. Aleksandra Gągalska, 14 głosów
8. Jakub Korytkowski, 9 głosów
9. Piotr Szymański, 9 głosów
10. Jacek Krawiec, 16 głosów
Głosów na listę 409 – 6,07 proc.
Lista nr 10 – Elbląski Komitet Obywatelski
1. Jacek Zbrzeźny, 81 głosów
2. Krzysztof Sidorkiewicz, 192 głosy
3. Daniel Tomaszewski, 62 głosy
4. Paweł Bołtryk, 16 głosów
5. Paweł Szpakowski, 38 głosów
6. Piotr Brędowski, 21 głosów
7. Małgorzata Woźna, 34 głosy
Głosów na listę 444 – 6,59 proc.
Lista nr 11 – Elbląg To My
1. Grzegorz Mroczka, 51 głosów
2. Joanna Nowak, 29 głosów
3. Roman Juchiewicz, 1 głos
4. Marcin Gomulak, 6 głosów
5. Andrzej Guzowski, 6 głosów
Głosów na listę 93 – 1,38 proc.
oprac. PD