Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak najmniej emocji, jak najwięcej pracy

 
Elbląg, Jak najmniej emocji, jak najwięcej pracy fot. Michał Skroboszewski

Zrzeszył posłów Warmii i Mazur, by razem walczyli o dobro regionu. W poprzednich kadencjach pracował w Komisji Gospodarki, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, a także w tej do Spraw Unii Europejskiej. Piotr Cieśliński, kandydat na posła startujący z listy Platformy Obywatelskiej, stawia na regularną pracę i na stopniowe pokonywanie trudności.

D jak drogi
     Jeśli chcemy żyć z turystyki, bo wielkiego przemysłu do nas nie ściągniemy, to tam ludzie w Warszawie muszą wiedzieć, jakie problemy są tutaj, na Warmii, Mazurach, ale i na Żuławach, które również znajdują się w tym województwie. Jego szkieletem jest droga E7 oraz droga krajowa S16 i tu powinniśmy kłaść największy nacisk, ale musimy zwracać również uwagę na drogi lokalne. Jeżeli turyści przyjadą do nas i będą chcieli się przemieszczać, nocować w różnych miejscach ważne jest to, by mogli to zrobić sprawnie i szybko. 
     
     E jak Energetyka
     W sytuacji, gdy Unia Europejska mówi nam, że musimy ograniczać emisję dwutlenku węgla i sugeruje, że powinniśmy zamykać kopalnie, to właśnie czyste technologie węglowe ograniczają emisję CO2.
     Dzięki nim dalej będziemy mogli pozyskiwać 90 proc. energii z węgla kamiennego i brunatnego. 
     Sądzę również, że powinniśmy zastanowić się nad inwestycją w energię jądrową. Jako członek Parlamentarnego Zespołu ds. Polsko- Japońskiej Współpracy Gospodarczej widziałem, jak funkcjonują elektrownie jądrowe. Miałem okazję przekonać się, że to rozwiązanie, wbrew pozorom, bezpieczne i bardzo ekonomiczne.
     Chciałbym także kontynuować prace nad pilotażowym programem, który pozwoliłby przetestować w warunkach polskich gazyfikację węgla, właśnie u nas, w regionie, na przykład w Elblągu i w tym kierunku prowadziłem już wstępne rozmowy z elbląskim EPEC-em. 
     
     I jak Innowacje
     Mocno wierzę w ustawę o wspieraniu innowacyjności, nad którą miałem okazję pracować, jako członek Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Jest to projekt, który daje ulgi przedsiębiorcom, zauważa i dowartościowuje tych, którzy mają genialne pomysły, ale muszą wyjeżdżać za granicę, bo tam mają lepsze warunki do realizacji swoich planów.
     Chodzi o to, żeby stworzyć im podobne możliwości i dać ulgi podatkowe tutaj. Nowe regulacje m.in. znoszą podwójne opodatkowanie w tzw. spółkach wysokiego ryzyka „venture capital” co do tej pory stanowiło barierę i odstraszało przedsiębiorców.
     
     M jak Młodzi
     Młodzi w polityce, w pierwszym rzędzie. Młodzi, którzy nie boją się nowego, a jednocześnie z uwagą i skupieniem słuchają tego, co mówią do nich bardziej doświadczeni. Młodzi, którzy chcą, by w tym kraju było już tylko lepiej, nie boją się zmian, nawet tych najbardziej kontrowersyjnych. Takich młodych ludzi widzę w polityce, z takimi chciałbym pracować, w spokoju, bez zbędnych emocji i niepotrzebnych afer.
     
     

Materiał sfinansowany przez KW Platforma Obywatelska RP.
     
     
-----------Ogłoszenie wyborcze-------------
     

,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl