UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Jak parkować na Starym Mieście?

 
Elbląg, Jak parkować na Starym Mieście?

Elbląska starówka to wizytówka naszego miasta, często odwiedzana przez zagranicznych turystów, ale i okolicznych mieszkańców. Niestety dużym problemem są kierowcy parkujący swe pojazdy, gdzie popadnie. W trosce o porządek i bezpieczeństwo straż miejska prowadzi wzmożone działania związane z nieprawidłowym parkowaniem na terenie całej starówki.

W związku z tym informujemy, że na Starym Mieście obowiązuje strefa zamieszkania, którą definiuje ustawa Prawo o ruchu drogowym jako obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi.
     Znakiem tym jest znak D-40 (strefa zamieszkania), a podstawowe zasady, których trzeba przestrzegać na terenie, gdzie on obowiązuje, to:
     1. pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdami,
     2. prędkość pojazdów jest ograniczona do 20 km/h,
     3. zakaz postoju w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu,
     4. wyjeżdżający ze strefy zamieszkania jest włączającym się do ruchu.
     
     Podsumowując, strefa zamieszkania to obszar przede wszystkim, w którym pieszy powinien czuć się bezpieczny. Normy prawne dopuszczają jednak możliwość wjazdu pojazdów mechanicznych, na specjalnych ww zasadach, o przestrzeganiu których należy pamiętać każdorazowo odwiedzając elbląską starówkę.
     W związku z tym przypominamy, że naruszając zakaz postoju w strefie zamieszkania w miejscach innych niż wyznaczone można otrzymać mandat karny w wysokości 100 zł i 1 pkt karny, o czym mówi art. 97 kw.
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Hosting WWW START
Czytnik kart kryptograficznych
Czytnik kart kryptograficznych Mini