Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Jak podzielono pieniądze na sport?

 
Elbląg, Jak podzielono pieniądze na sport? Na zdjęciu zawodnicy Concordii oraz Olimpii podczas meczu, który odbył się w listopadzie ub.r.(fot. arch. WS)
Rek

W tym roku Urząd Miejski rozstrzygnął pięć konkursów, które dotyczą podziału środków przeznaczonych na działania związane ze sportem. Pieniądze dostały większe i mniejsze kluby, towarzystwa i stowarzyszenia, związane z różnymi dziedzinami aktywności.

Wspieranie szkolenia sportowego w różnych dyscyplinach
     Najwięcej pieniędzy na szkolenie, bo 450 tys. zł, otrzymał Elbląski Klub Sportowy Start. 280 tys. zł – tyle otrzymał Związkowy Klub Sportowy Olimpia (plus 177 tys. zł na obiekty), 180 tys. zł przypadło Klubowi Sportowemu Meble Wójcik, a Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia dostał 140 tys. zł i 100 tys. zł na obiekty. Z kolei Klub Sportowy Orzeł otrzymał 65 tys. zł na szkolenie i 3 tys. zł na obiekty. 18 tys. zł – tyle przypadło Ludowemu Klubowi Sportowemu Mlexer, Międzyszkolny Klub Sportowy Truso Elbląg dostał 17 tys. zł na szkolenie, natomiast Stowarzyszenie Jantar na ten sam cel otrzymało 15 tys. zł. Z kolei Elbląski Klub Karate, Elbląskie Towarzystwo Promocji Futsalu Elwo Etna, Klub Sportów Walki Tygrys, Uczniowski Klub Sportowy Kontra oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Walki Andrex otrzymały po pięć tysięcy złotych.
     
     Popularyzacja aktywności sportowej wśród mieszkańców Elbląga
     Tu najwięcej środków, czyli 23 tys. zł, otrzymało Stowarzyszenie Krzewienia Sportu El Aktywni. Dotację otrzymał również Międzyszkolny Klub Sportowy Truso Elbląg (12 tys. zł) i Stowarzyszenie Jantar (10 tys. zł). Ludowy Klub Sportowy Mlexer otrzymał 5 tys. zł.
     
     Wspieranie sportu w środowisku młodzieży szkolnej
     Tu dotacja była tylko jedna – Elbląski Szkolny Związek Sportowy otrzymał 25 tys. zł.
     
     Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży

     W tym konkursie największą dotację na szkolenie, bo 130 tys. zł otrzymał Związkowy Klub Sportowy Olimpia. Przyznano mu również 197 tys. zł na obiekty. Klub Sportowy Orzeł otrzymał 90 tys. zł na szkolenie (plus 212 tys. zł na obiekty), identyczną kwotę dostał Międzyszkolny Klub Sportowy Truso Elbląg, który na obiekty otrzymał 30 tys. zł. Z kolei Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia na szkolenie otrzymał 80 tys. zł, Stowarzyszenie Jantar 32 tys. zł, a Elbląski Klub Karate 30 tys. zł. Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Walki Andrex na ten sam cel otrzymało 20 tys. zł, Ludowy Klub Sportowy Mlexer 15 tys. zł, a Uczniowski Klub Sportowy Jar przy Zespole Szkół nr 1 i Uczniowski Klub Pływacki Jedynka po 12 tys. zł. Ten ostatni otrzymał również 105 tys. zł na obiekty.
     Po 10 tys. zł na szkolenie otrzymały kolejno: Klub Sportów Walki Tygrys (plus 13 tys. zł na obiekty), Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Podnoszenia Ciężarów Meyer (plus 10 tys. zł na obiekty), Uczniowski Klub Sportowy Kontra (plus 11,5 tys. zł na obiekty), Uczniowski Klub Sportowy Szóstka (plus 90 tys. zł na obiekty), Stowarzyszenie Tańca Cadmans i Uczniowski Klub Sportowy Viking (plus 35,5 tys. zł na obiekty).
     Dziewięć tys. zł na szkolenie przypadło w udziale Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Orlik (plus 41 tys. zł na obiekty), osiem tys. zł otrzyma Uczniowski Klub Sportowy Tomita i Towarzystwo Tenisowe Score (plus 14 tys. zł na obiekty). Siedem tys. zł na szkolenie dostanie Elbląskie Towarzystwo Promocji Futsalu Elwo Etna, a Parafialny Klub Sportowy Korona 6 tys. zł (plus 30 tys. zł na obiekty). Po pięć tysięcy złotych na szkolenie otrzymają: Stowarzyszenie Przyjaciół i Miłośników Tańca oraz Uczniowski Klub Tańca Sportowego.
     
     Popularyzacja sportu w środowisku osób niepełnosprawnych

     Tu dotację otrzymały trzy kluby – Elbląski Klub Sportowy Elcross ( 5 tys. zł), Integracyjny Klub Sportowy Atak (70 tys. zł) oraz Aeroklub Elbląski (10 tys. zł).
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Olimpia dostaje pieniądze na dzieci i młodzież, a rodzice i tak za wszystko muszą sami płacić. .. Jak to jest? Może redakcja by się tym tematem w końcu zainteresowała? A może to jest za trudny temat dla patrona medialnego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 4
  (2015-03-05)
 • mało tego, jak przychodzi do tego, że dziecko ma szansę rozwoju i chce go inny klub np Lechia, to Olimpia krzyczy ekwiwalent za wyszkolenie. Za co ?? Za to że rodzić sam kupi, sam opłaci ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 2
  yanki(2015-03-05)
 • Należałoby publicznie rozliczyć kluby z tych dotacji! W sporcie dzieci i młodzieży to rodzić płaci za wszystko. Gdzie idą więc te rozdzielone środki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 2
  rodzic1(2015-03-05)
 • Masakra! Dlaczego piłka nożna dostaje tak duże pieniądze?! Co oni sobą prezentują? To ma być sprawiedliwy podział pieniędzy?! Jedna wielka kpina
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 3
  (2015-03-05)
 • Władza w Elblągu się zmienia ale Święte Krowy od piłki kopanej niezmiennie wyciągają największą kasę z naszego biednego miasta. Dlaczego tak wielu rodziców popełnia ten błąd i zapisuje swoje dzieci do Olimpii lub Concordii? Można ich przecież zapisać do tylu innych normalnych klubów, gdzie mogą coś naprawde osiągnąć. Tu wyrosną tylko na zmanierowanych, nażelowanych , którzy mają gdzieś naukę i prawdziwy rozwój sportowy. Rozejrzyjcie się dookoła. Jest już ich prawdziwe zatrzęsienie. Szkoda tych dzieciaków
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 4
  (2015-03-05)
 • Bo mamy niestety głupią modę na zapisywanie tam dzieci. Zapisują się dzieci znajomych, kolegów z pracy, to my też chcemy "uszczęśliwić" swoje. Później jest już za późno, żeby zmienić dyscyplinę, bo nasze dzieci mają po paru latach beznadziejną sprawność fizyczną i do niczego innego się nie nadają. Niestety sami kiedyś popełniliśmy ten błąd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  (2015-03-05)
 • co wy pieprzycie? jak rodzice za wszystko płacą, te 50 -70 zł nie starczy nawet na pieniadze dla trenera, a gdzie utrzymanie obiektów, wynajem hali, balonu, rozgrywki (sedziowe, transport - ogromne pieniądze) itd - opanujcie się, nie chcesz, to zapisz dzieciaka na szachy i nie pitol
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 6
  (2015-03-05)
 • Nie pieprzymy. .. .Piszemy prawdę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 5
  Rodzic2(2015-03-05)
 • Pieniądze są, ale Strategii Rozwoju Sportu nie ma. Czyli dalej prowizorka. A co z MOS-em/ ul. Kościuszki/, szkoda gadać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  wiza(2015-03-05)
 • olimpia dostaje pieniądze bo jako jedyny klub z naszego miasta regularnie finansuje Polski Przemysł Spirytusowy i wytwórnie papierosów. Dzięki temu napędzają rynek. Tutaj, gdzie jestem, czyli w Londynie, taki Szczęsny zapalił w szatni i grzeje ławę. W elblążkowie kopacze grzeją i palą i jeszcze dostają za to kasę hahahahhaahhaa. A wy baranki ze swoich podatków za to płacicie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 4
  pietrek1(2015-03-05)
 • Okolo 60 zlotych placi sie w Olimpii dla jednych malo dla drugich duzo ale z tego co wiem nie ma przymusu kto nie chce niech pasie dzieciaka przy kompie potem dzieci wyglafaja jak reklama hamburgerow kazdy ma ptawo wyboru co lepsze dla pociechy na temat druzyny z batorowa sie nie wypowiadam bo ja bym tam syna nie zapisal mawet jak byi doplacili
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2015-03-05)
 • to czy byś zapisał to jedno a czy przyjeli by beztalencie z niespełnionymi ambicjami ojca to drugie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  Fornelik(2015-03-05)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne EVA MINGE