Środa 24-04-2019, imieniny Grzegorza, Horacego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak rozliczyć się z fiskusem?

Nie trzeba stać w kilometrowych kolejkach w ostatnich dniach kwietnia, by prawidłowo rozliczyć się z fiskusem. PIT można złożyć bezstresowo, nawet nie przekraczając progu urzędu.

W dobie informatyzacji wersja papierowa deklaracji rocznej powoli odchodzi do lamusa. Od 2008 roku, kiedy to Ministerstwo Finansów po raz pierwszy umożliwiło podatnikom wysyłanie zeznań rocznych drogą elektroniczną, forma ta zyskuje coraz to więcej zwolenników. Złożenie deklaracji za pomocą Internetu nie wymaga posiadania e-podpisu. Potwierdzeniem złożenia deklaracji elektronicznej w ustawowym terminie jest urzędowe poświadczenie odbioru ( tzw. „UPO”). Wizyta w urzędzie, wciąż jest jednym z wariantów, jakie wybieramy by rozliczyć się z fiskusem. Tu wciąż przekonanie o tym, że pieczęć urzędowa na kopii dokumentu, który wpływa do urzędu jest niemalże „świętością” wpływa na to, że decydujemy się stać w urzędowej kolejce. Ci z nas, którzy w pośpiechu dnia codziennego nie znajdą czasu na wizytę w urzędzie, czy też nie zdążą skorzystać z elektronicznej formy rozliczenia z fiskusem, mogą wysłać swoje zeznanie pocztą na adres urzędu skarbowego właściwy zgodnie z miejscem zamieszkania. Przesłanie deklaracji pocztą gwarantuje nam zachowanie terminu ustawowego, nawet, jeśli dojdzie ona w dniach następnych. Termin zachowany będzie oczywiście w przypadku, jeśli deklarację wyśle się w ustawowym terminie. Liczy się, zatem data wysłania przesyłki, a nie data jej dotarcia do Urzędu Skarbowego. Idąc naprzeciw oczekiwania naszych klientów Urząd Skarbowy w Elblągu uruchomił również tzw. „Szybkie Okienko”. Każdy, kto nie chce czekać w kolejce na wprowadzenie jego zeznania do urzędowego systemu może podejść do takiego okienka i od tak po prostu pozostawić na nim swoje zeznanie podatkowe, otrzymując na swojej kopii, jeśli taką posiada pieczątkę z datą wpływu dokumentu do urzędu.
Sławomir Tymuszkin, Urząd Skarbowy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK-Recepcja
Szkło ozdobne 4
Wykonawstwo i remonty
Promocja RATY 0%