Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak uciekaliśmy przed bandytami (aktualizacja)

 
Elbląg, Jak uciekaliśmy przed bandytami  (aktualizacja)
To miała być zwyczajna wyprawa na mecz... (fot. JZ)

Sobota, około godz. 20. Z grupą dziennikarzy wracamy z meczu Olimpii w Zambrowie. Za Łomżą drogę zajeżdża nam srebrne audi A3. To nie jest pijany kierowca. To grupa bandytów, którzy chcą nas zlinczować chyba tylko dlatego, że jedziemy przez ich teren na elbląskich numerach rejestracyjnych. Tylko dzięki refleksowi naszego kolegi, który okazał się mistrzem kierownicy, udaje nam się ominąć blokadę i uciec po pościgu. W drugim goniącym nas aucie siedziało pięciu facetów w kominiarkach...

To nie jest fragment scenariusza filmu sensacyjnego, tylko relacja z mrożącej krew w żyłach „przygody”, której mogliśmy być ofiarami. Wracaliśmy z Zambrowa w kiepskich humorach po remisie Olimpii Elbląg, który był końcem marzeń o grze w II lidze w przyszłym sezonie. Tuż za Łomżą nasze auto wyprzedziło srebrne audi A3, po chwili zahamowało na środku drogi i zagrodziło nam przejazd. Kolega, który siedział za kółkiem, w ostatniej chwili zjechał na pobocze, by ominąć przeszkodę.
     Rozpoczął się kilkuminutowy pościg, goniło nas audi A3 i ciemny renault scenic, w którym zauważyliśmy pięciu facetów w kominiarkach. Licznik w naszym aucie wskazywał momentami ponad 170 km/h, z taką prędkością musieliśmy przejechać przez mijane miejscowości i wyprzedzać inne auta. Ogon cały czas się za nami ciągnął.
     Już na początku ucieczki zadzwoniliśmy na policję, tłumacząc oficerowi dyżurnemu, gdzie jesteśmy, w którą stronę uciekamy, jakie auta nas gonią. Po pewnym czasie straciliśmy goniących z oczu, być może przestraszyli się radiowozu, który jechał z naprzeciwka. Po kilku kolejnych minutach na prośbę oficera dyżurnego zatrzymaliśmy się na przydrożnym parkingu, czekając na radiowóz. Policjanci przyjechali po dwóch minutach, od początku zachowywali się tak, jakby nie wierzyli w to, co nam się przydarzyło.
     - Dlaczego nie daliście nam znaku, jak jechaliśmy z przeciwka? Znacie pasażerów z tych aut? Rozpoznacie ich? Jak jechaliśmy, to widzieliśmy, że nikt was nie goni!
     Ręce nam opadły. - Jak mamy ich rozpoznać, jak byli w kominiarkach?
     Jeszcze raz cierpliwie od początku do końca wytłumaczyliśmy, co się stało, jakie auta nas goniły, jak wyglądała ucieczka. - Trzeba było zapisać numery rejestracyjne aut! Jak ich mamy teraz znaleźć? - pytali policjanci.
     - Przecież podaliśmy wam markę, pierwsze litery rejestracji. Czy tak trudno znaleźć srebrne audi A3 z rejestracją zaczynającą się na BL? Przecież takich samochodów nie jeździ tutaj wiele! Renault Scenic to też rzadko spotykane auto. Miało numer zaczynający się na WG!
     - Tych samochodów szukają wszystkie patrole, ale nikogo nie znaleźliśmy.
     - Czy panowie myślą, że my to sobie wszystko wymyśliliśmy? Nam chodzi jedynie o to, by bezpiecznie wrócić do domu.
     Policjanci spisali nasze dane i tak zakończyła się ich interwencja. A my z duszą na ramieniu pojechaliśmy dalej, na szczęście obyło się już bez przygód.
     Do tej sprawy na pewno wrócimy, wysłaliśmy już pytania do Komendy Miejskiej Policji w Łomży, domagając się wyjaśnień, co dalej policja z tą sprawą zrobi? Czy zostały podjęte jakiekolwiek czynności, by złapać tych bandytów?
     Po co to piszemy? Przede wszystkim po to, by zmobilizować policję do skutecznego działania, bo reakcja stróżów prawa na nasze zgłoszenie zachwiała naszą wiarą w tę formację. Po drugie, by pokazać, że wydarzenia, których byliśmy uczestnikami, nie mają nic wspólnego ani z piłką nożną, ani z kibicowaniem, ani z żadnym piłkarskim klubem. To zwykły bandytyzm, który powinien być surowo ukarany. Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby na naszym miejscu znalazłaby się na przykład rodzina z dziećmi, która wracała do Elbląga z urlopu...
     
     Aktualizacja z poniedziałku: Dzisiaj zadzwonił do nas komisarz Artur Turowski z Komendy Miejskiej Policji w Łomży informując, że wkrótce zostaniemy wezwani na przesłuchanie jako świadkowie w tej sprawie do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Na przesłane do komendy w Łomży pytania nie dostaliśmy jeszcze odpowiedzi, mamy je otrzymać we wtorek. Jak się dowiedzieliśmy, policjanci przesłuchują rejestr nagrania naszej rozmowy z oficerem dyżurnym, sami też składali wyjaśnienia związane z sobotnimi wydarzeniami. Do sprawy wrócimy. 
     
     Aktualizacja z wtorku: Dzisiaj zostaliśmy przesłuchani na Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu jako świadkowie w opisywanej przez nas sprawie. Otrzymaliśmy też odpowiedź z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.  "Dziękuję za przesłaną do Komendy Miejskiej Policji w Łomży korespondencję. W odpowiedzi na pytania, zawarte w e-mailu, informuję, że w opisanej przez Pana sprawie prowadzone są czynności policyjne. Ze względu na ich charakter, na tym etapie nie mogę poinformować publicznie o szczegółach tych działań. W powyższej sprawie kontaktować się będą z Panem, jak też ze współpasażerami samochodu, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, którzy zrealizują z Pana udziałem stosowne czynności procesowe. Jednocześnie informuję, że nie mieliśmy innych sygnałów o takim zdarzeniu na terenie działania KMP w Łomży.Niezależnie, analizujemy również przebieg opisywanej przez Pana interwencji z udziałem policjantów" - napisała do nas mł. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP Łomża.
     Cierpliwie czekamy na efekt pracy policjantów. 
     
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia klasyczna