UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jeden chętny na remont muzeum

 
Elbląg, Budynek Gimnazjum przejdzie kapitalny remont
Budynek Gimnazjum przejdzie kapitalny remont (fot. arch. MS)

Tylko jedna firma stanęła do przetargu na wykonanie robót budowlanych - remontowych i modernizacyjnych w budynku Gimnazjum oraz wykończeniowych skrzydła południowego Podzamcza Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.

Od piwnic aż po poddasze – tak zostanie wyremontowany zabytkowy budynek Gimnazjum, który wchodzi w skład Muzeum Archeologiczno – Historycznego. Prace będą rozległe. Również i południowe skrzydło budynku Podzamcza będzie odnawiane, ale tam będą prowadzone prace wykończeniowe. Roboty, według planów, mają się zakończyć do 15 sierpnia 2018 r.
       Cała inwestycja ma kosztować 12 mln zł netto. Dofinansowanie ze środków unijnych wyniesie 10 mln zł, prawie 2 miliony zł dołoży samorząd.
       Na ogłoszony przez muzeum przetarg, który ma wyłonić wykonawcę robót budowlanych odpowiedziała tylko jedna firma: Zakład Usług Budowlanych Mytych z Elbląga. Zadeklarowała, że podejmie się zadania za nieco ponad 9 mln zł (to o ponad milion mniej niż zakładała dyrekcja muzeum). Teraz oferta zostanie sprawdzona pod względem formalnym i prawnym.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama