Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jeden teatr, dwa zespoły, kilka listów

 
Elbląg, Jeden teatr, dwa zespoły, kilka listów fot. Anna Dembińska
Rek

Konflikt w Teatrze trwa. Z jednej strony wysyłane są anonimowe listy podpisane "Zespół Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu", z drugiej istnieje kolejny list, gdzie z imienia i nazwiska podpisało się nie 43 pracowników, a obecnie 53.

W poniedziałek (7 października) na stronie e-teatr.pl ukazał się list do ministra kultury, w którym Zespół Teatru im. Sewruka zarzuca dyrektorowi Siedlerowi m.in. "mobbing, nepotyzm, zastraszanie oraz psychiczne nękanie pracowników teatru". W odpowiedzi 43 pracowników Teatru wystosowało kolejny list do ministra, w którym napisano: "Zespół Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, nie skrywający się pod anonimowym pismem, zupełnie inaczej, podpisany z imienia, nazwiska i piastowanej funkcji, pragnie zapewnić, że skierowane do Pana Ministra pismo z dnia 7 października 2013 roku, jest manipulacją odbiegającą od stanu rzeczywistego". Dziś (9 października) list ten podpisało dziesięć kolejnych osób ( Lesław Ostaszkiewicz – aktor, Andrzej Jabłoński – starszy portier/informator, Halina Terendij – prac. Gosp., Jan Celak – portier/informator, Angelina Fedoruk – spec. ds. promocji i reklamy, Katarzyna Wyrzykowska – sekretariat, Ewa Sobolewska – rzemieślnik teatralny, Mariusz Budziński – oświetleniowiec, Mariusz Michalski – aktor, Lidia Perucka – starszy portier/informator ), które według rzecznika Teatru, były wczoraj nieobecne.
     Również i dziś (9 października), na stronie e-teatr.pl, pojawił się kolejny list, tym razem skierowany do Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego, w którym czytamy:
"Szanowny Panie Marszałku,
     Chcielibyśmy poinformować Pana o działaniach dyrektora Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu Pana Mirosława Siedlera, które są odpowiedzią na wysłany przez nas list do Pana Ministra Bogdana Zdrojewskiego.
     W dniu wczorajszym zostało zwołane zebranie wszystkich pracowników teatru. Przedstawiony został nam do "dobrowolnego" podpisu list popierający obecną dyrekcję. Osoby, które nie chciały go podpisać zostały narażone na naciski i rozmowy z dyrekcją.
     Ponadto, Pan Mirosław Siedler poinformował nas, że w najbliższym czasie umówił się na spotkanie z Panią Marszałek Anną Wasilewską i że zostaną mu ujawnione nazwiska około dwudziestu osób zespołu aktorskiego, które w urzędzie marszałkowskim odbyły rozmowę na temat przyszłości naszego teatru. Przedstawiono nam nieco kuriozalne ultimatum - zasugerowano, że jeżeli nie wycofamy listu i nie podamy nazwisk osób odpowiedzialnych za pismo wysłane do ministra, to wszystkie osoby kontaktujące się z władzami samorządowymi, w tym z Panią Marszałek Anną Wasilewską spotkają konsekwencje w miejscu pracy (czyli jak pokazuje doświadczenie zostaną one zwolnione). Powyższe działania są zastraszaniem pracowników, co wyczerpuje definicję mobbingu i wymaga zdecydowanego działania ze strony organu nadzorującego teatr.
     Zwracamy się z gorącą prośbą o interwencję, która pozwoli na spokojne i merytoryczne rozwiązanie problemów naszego teatru oraz zatrzyma eskalację szantaży i gróźb ze strony dyrekcji.
     Z poważaniem,
     Zespół Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu"
     
     

oprac. MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Gorzej niż za komuny. Kiedyś straszono partią, teraz wystarczy jeden dyrektor.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 2
  tezanonim(2013-10-09)
 • Pracownicy zleknieni wystraszeni, pelno donosicieli wewnatrz. .. tak nasz Teatr gnije w srodku dzieki dyrektorowi Zidlerowi (Siedler)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 3
  NinaW(2013-10-09)
 • moze i anonim ale kazdy wie co Siedler tam wyprawia. Nastepny do odstrzalu to Denisiuk z Galerii EL - ps. czemu portel kasuje komentarze o Denisiuku? kolega?. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 8
  B_eatAB.(2013-10-09)
 • Od Denisuka malkontenci to trzy kije w bok się trzymać. .. Pogadać sobie możecie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 8
  kate->(2013-10-09)
 • Koleś powiedział że zgłosi do prokuratury, to macie pozamiatane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 2
  (2013-10-09)
 • i to jest solidarność pracowników teatru, po kątach wszystkie psy na mireczku wieszają a teraz podpisują list w obronie "oburzeni" tym o czym sami mówią po cichu :))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21 5
  (2013-10-09)
 • w prywatnej firmie pracującej na swój zysk takie wojny raczej nie miałyby racji bytu, ten wniosek wynika z mojej obserwacji, a instytucje kultury w Elblągu to jakaś "wylęgarnia zła" - jak nie teatr, to biblioteka i o galerii el też jakieś komentarze. co to za wiocha z dyrektorami przyrośniętymi do foteli, jeżeli ktoś nie potrafi współpracować z ludźmi, to znaczy że się nie nadaje i g. .. z niego nie manager
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 4
  (2013-10-09)
 • Gołym okiem widać, że w Teatrze źle się dzieje. Przecież jest chyba jakiś nadzór, trzeba bez emocji i obiektywnie wyjaśnić sprawę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 3
  (2013-10-09)
 • Dlaczego nie zabiorą głosu w dyskusji osoby - widzowie, którzy byli obrażani przez Dyrektora w Teatrze? Dlaczego nie odezwą się dziennikarze do których wielekroć odnosił się protekcjonalnie i grubiańsko? Reżyserzy, którzy byli traktowani w niegodny sposób przez Dyrektora? Kim jest ten człowiek, że tak wszyscy zamykają usta? Nie ma osoby w mieście, która się kontaktowała z Siedlerem, która nie miałaby próbek arogancji na własnej skórze, lub była świadkiem arogancji wobec innych ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 4
  InessIkrowska(2013-10-09)
 • www.polskabieda.com - zobaczcie sami i otwórzcie usta w karpia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  PolskiAnarchista(2013-10-10)
 • W elbląskim teatrze na jednego widza wypada 2 pracowników etatowych teatru.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 4
  (2013-10-10)
 • Dyrektorzy Teatru i Biblioteki są do natychmiastowej wymiany, czy nie wstyd Elblągowi, przecież ten smród leci na całą Polskę. Tak się nie zarządza w nowoczesnej Europie, opierać funkcjonowanie firmy tylko na lizidup. a resztę zastraszyć albo założyć drugie związki zawodowe tak jak w bibliotece i tworzyć intrygi podburzać jednych przeciw drugim.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 4
  ksiak21(2013-10-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem