Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Jeden z 400 przejrzystych

Elbląg, Jeden z 400 przejrzystych Agnieszka Staszewska (fot. Damian Matwiejczyk).

W sobotę w siedzibie „Gazety Wyborczej” w Warszawie prezydent Elbląga Henryk Słonina odebrał certyfikat akcji „Przejrzysta Polska”.

Akcja „Przejrzysta Polska” prowadzona przez „Gazetę Wyborcza” przy wparciu m.in. Fundacji im. S. Batorego, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Banku Światowego. – Promuje ona uczciwość i skuteczność w samorządach, przez co przyczynia się do poprawy jakości życia publicznego – mówi Agnieszka Staszewska, rzecznik prezydenta Elbląga. - Adresatem akcji były samorządy terytorialne, które przy współpracy z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami chcą udoskonalać praktykę sprawowania władzy i administrowania, dążąc do wyeliminowania korupcji i innych patologii.
     Akcja trwała do końca 2005 r., zaproszono do niej wszystkie gminy i powiaty w Polsce, a udział wzięło 775 samorządów. Udział polegał na zrealizowaniu sześciu zadań, które odpowiadały sześciu zasadom dobrego zarządzania: przejrzystości, przeciwdziałania korupcji, partycypacji społecznej, przewidywalności, fachowości i rozliczalności. Elbląg znalazł się w grupie 400 samorządów, które wykonały wszystkie zadania. Otrzymał za to certyfikat.
     Mówi rzecznik prezydenta Elbląga Agnieszka Staszewska:
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Szkoda, ze zamiast zadan do realizacji nie przyjrzano się konkretnym wynikom, np. pod ocenę proponuję poddać liczbę zlikwidowanych zakładów pracy, % bezrobocia czy inwestycje typu bezkolizyjny węzeł, na którym zginął człowiek bodaj w pierwszym tygodniu działania, a do dziś fuszerki są poprawiane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-03-03)
 • Zakłady pracy obecnie nie podlegają samiorządom, czt\y to dobrze czy źle ti już inne zagadnienie, ale o to (ponoć) zwalczyła opozycja lat 80. ub. w.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  KW(2006-03-03)
 • napewno ujmy to Elblagowi nie przynosi, tak więc krytycy stuknijcie się w czoło....., ale ilość światel ulicznych do ilości rond w Naszym mieście chluby nie przynosi, normalnie Białoruś , tam w ogóle nie znają rond
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czytelnik(2006-03-03)
 • Oczywiście ujmy miastu to nie przynosi ale to zwykła szopka gazetowa nic więcej.żyje się nam spokojnie na tej naszej Białorusi z naszym ładnym prezydentem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-03-04)
 • Dyskutanci chcieli coś napisać żeby było dowcipnie i inteligentnie, a wyszły z tego ronda na Białorusi (?)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niekumaty(2006-03-04)
 • Gratulacje dla Pana S za 399 miejsce
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-03-04)
 • Nie wiem o co wam chodzi z tymi rondami, ale w tym roku bedą chyba dwa nowe: na Nowowiejskiej i na Rawskiej/Grunwaldzkiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kumaty(2006-03-04)
 • certyfikaty jakości, wyróżnienia dla Jaśnie Nam Panującego Henia, tylko powiedzcie mi dlaczego w Elblagu jest coraz mniej jego mieszkańców, dlaczego społeczeństwo Elbląga się starzeje? dlaczego od wielu lat nie zainwestowała tu żadna poważna firma? dlaczego największym pracodawcą jest Gmina Miasto Elbląg ? dlaczego itd....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wyborca(2006-03-05)
 • Zakłady pracy nie podlegają samorządom, ale to samorządy stwarzają warunki inwestycji dla tychże zakładów. Fakt, wysyp hipermarketow mamy, ale...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-03-05)
 • Wyborca zgadzam się z Tobą -ale wyjaśniam Panujący nam chce na następne 4 lata no i rozpoczoł kampanię wyborczą . Ale za te sukcesy 12 lat życzymy przegranej.Elblągowi potrzebny jest nowy Prezydent-to pewne.Ten już nam się zużył.Co Wy nato?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-03-05)
 • Nasze władze nie zrobiły nic przez te 12 lat, żeby chociaż zminimalizować bezrobocie. Przez te 12 lat przybyło tylko bezrobotnych. Pomogło nam również w tym zlikwidowanie województwa. W tej kwestii nasi reprezentanci w Sejmie, jak również władze miejskie również nic nie zrobiły. Wmawiano nam tylko jak to będzie pięknie i jakie to będą korzyści z powodu przynależności do ekologicznego województwa warmińsko-mazurskiego. Chcieliśmy skansenu to będziemy go mieć. W dalszy ciągu należy głosować na tych samych radnych. Widocznie dla tego w Elblągu zrobiło się tak przejrzyście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Realista(2006-03-06)
 • ciekawe skąd w elblągu tyle samochodów i nowych domów skoro jest takie bezrobocie. Wystraczy przejechać się codziennie w okolicach tych niby niechcianych marketów i zobaczyc ten tlok na parkingach, w soboty to juz wszędzie tloczno przy wszytskich skupiskach handlowych. Proponuje więc tak nie chrz.....nić i nie jojczec z tym bezrobociem bo oficjalnie to moze i ono jest ale nieoficjalnie to bezrobotni są naprawde bardzo zapracowanymi ludźmi. Najbradziej tez narzekają choć sami są nie w porządku, bo w nosie mają wszelkie podatki i inne zobowiązania takze wobec miasta. Wiecznie biedni. I wcale nie jest tak xle w elblągu miasto duzo zyskalo od kiedy S. jest prezydentem. Zamiast więc czekać az wszystko za nas zalatwi prezydent moze lepiej pomyslec co my sami robimy dla miasta i dlaczego tak malo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  obserwator(2006-03-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne I-D TOKYO
Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku