Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Baltic Cup Baltic Cup

„Jednokierunkowa” starówka. Kolejne zmiany w ruchu

 
Elbląg, „Jednokierunkowa” starówka. Kolejne zmiany w ruchu Jednokierunkowa ul. Rzeźnicka (fot. AD)
Rek

Konsultacje społeczne dotyczące ruchu drogowego na Starym Mieście nie cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Do Departamentu Zarząd Dróg wpłynęło zaledwie osiem wiadomości od elblążan.

Trzy z nich były wypowiedziami niedotyczącymi zagadnień. Pięć odnosiło się do zaproponowanych rozwiązań komunikacyjnych. Wśród nich jedna wypowiedź krytykowała rozwiązanie, aby po ul. Stary Rynek odbywał się jakikolwiek ruch kołowy. Dwie wypowiedzi pozytywnie opiniowały ruch jednokierunkowy w ciągu ul. Rzeźnickiej i Mostowej z możliwością parkowania pojazdów (bezpłatnych dla zaopatrzenia). Kolejne dwie pozytywnie opiniowały ruch jednokierunkowy po ul. Wieżowej z możliwością parkowania pojazdów w ramach Strefy Płatnego Parkowania.
     
     Propozycje zmian komunikacyjnych zaproponowane w styczniu zostają przyjęte i z chwilą poprawy warunków atmosferycznych zostaną zrealizowane w pierwszym i drugim kwartale 2012 r.:
     - ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na ciągu ul. Rzeźnicka - Mostowa, z wjazdem od ul. Przymurze w kierunku ul. Wodnej, wraz z możliwością przejazdu przez ul. Stary Rynek (na wprost). Nowe miejsca postojowe ul. Rzeźnickiej (po jej lewej stronie) zostaną objęte SPP. Z uwagi na niekorzystny przebieg granic geodezyjnych działek i uzbrojenie techniczne terenu parkomat będzie ustawiony po prawej stronie ul. Rzeźnickiej.
     - po dokończeniu prac tymczasowego utwardzania ul. Bednarskiej na ul. Wieżowej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, z wjazdem od ulicy Przymurze w kierunku ul. Stary Rynek, wraz z możliwością przejazdu przez ul. Stary Rynek (na wprost). Nowe miejsca postojowe (po lewej stronie ulicy) zostaną objęte SPP. Dodatkowo z uwagi na stan techniczny tej ulicy zostanie wprowadzone ograniczenie tonażowe do 3,5 t.
     - ul. Bednarska - na krótkim odcinku pomiędzy ul. Stary Rynek a wjazdem na podwórko - będzie ciągiem jednokierunkowym, z ograniczonym tonażem do 3,5 t bez możliwości parkowania. Na pozostałym odcinku będzie ruch dwukierunkowy.

Biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Gier i zabaw ciąg dalszy. Szkoda tylko, że na koszt mieszkańców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-28)
 • Kto to wymyśla aby od kanału do parkingów przy ul. Przymurze tylko ulicą Rybacką-Kowalską można było wrócić? Cztery ulice będą jednokierunkowe w stronę kanału a tylko jedna od kanału w obrębie starówki :-/ POWINNO BYĆ NA PRZEMIAN i ulica ŚwietegoDucha-Wigiilijna DWUKIERUNKOWA NA CAŁEJ DŁUGOŚCI !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kierowca(2012-02-28)
 • Wieżowa i płatne parkowanie???? Znowu do tego wracamy?? Porządną drogę najpierw zróbcie !!! I to jest moja wiadomość nr 9 do Zarządu Dróg czy jak im tam. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Gunia(2012-02-28)
 • ruch jednokierunkowy OK, ale kto wpadł na pomysł, żeby zrobić 4 ulice w kierunku rzeki i TYLKO 1 powrotną??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  domono(2012-02-28)
 • Banda bezmózgich dyletantów a nie decydenci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-28)
 • "Banda bezmózgich dyletantów a nie decydenci. " Dobrze mówisz!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  fdhgdgmjfh(2012-02-28)
 • Normalnie nie ma pomysłu na to miasto! Żadnej koncepcji. Nigdy z tego gówna nie wyjdziemy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pozamiatane(2012-02-28)
 • Pozytywnie pozytywnie - nie ma dla kogo wyłączać ulic z ruchu, ani tu ruchu samochodowego ani pieszego. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-28)
 • zróbcie lepiej ulicę grunwaldzką przy wjeździe do gronowa górnego tam jest masakra ja nie wiem jak wójt gminy pani kwoczek jeździ tamtędy codziennie i nie interweniuje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kierowca(2012-02-28)
 • chyba nie ma nigdzie takiego deptaka (stary rynek), który co 50 metrów przecina ruch kołowy. Powinniśmy to promować jako atrakcję turystyczną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-28)
 • Szczerze to już wolałem te słupki za Słoniny niż PARKOMETRY za Grzesia! Miasto przyjazne mieszkańcom!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czasy do bani(2012-02-28)
 • Amoim zdaniem wpierw to wszystko trzeba dobrze przeanalizować w departamencie, koszty znaków, przezwyczajenie kierowców, a na końcu stawiać znaki i nasyłac SM, która jest nie od tego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  1948(2012-02-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

!!!PROMOCJA8!!!
DRZWI PORTA SEMPRE ONDA-PROMOCJA!!!
AMK Kuchnia 6
AMK-Recepcja