Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Jedyny taki tor został otwarty

Rek

Ma dokładnie 333,33 m długości i 11 metrów szerokości. Tor wrotkarsko- łyżwiarski przy ul. Agrykola został oficjalnie otwarty. Jak podkreślają inicjatorzy jego powstania to obiekt, który daje szanse na wychowanie kolejnych pokoleń medalistów oraz olimpijczyków. Zobacz zdjęcia i film.

- Dzisiaj historyczny dzień dla Elbląga dlatego, że od wielu lat mówiliśmy o tym, żeby w mieście z takimi tradycjami łyżwiarstwa szybkiego został otwarty tor. Chciałbym podziękować pani Helenie Pilejczyk i panu Romanowi Rycke, bo to oni byli inspiratorami powstania tego toru – mówił Witold Wróblewski, prezydent miasta, podczas sobotniej (9 grudnia) uroczystości. - To duży krok dla sportu w naszym mieście.
     Helena Pilejczyk, legenda łyżwiarstwa szybkiego, olimpijka oraz Honorowa Obywatelka Elbląga, dodała, że ogromnie cieszy ją powstanie tego toru.
     - Mam nadzieję, że dzięki niemu Elbląg wróci do polskiej czołówki. Co prawda mamy w tej chwili wspaniałych zawodników, ale kiedyś wiedliśmy prym w Polsce i na arenie międzynarodowej – mówiła Helena Pilejczyk. - Mam nadzieję, że dzięki temu obiektowi dochowamy się olimpijczyków, ale i medalistów. Bardzo bym tego chciała.

  fot. Michał Skroboszewski fot. Michał Skroboszewski


     O tym, jak elbląski tor (którego ostateczny koszt to ok. 6 mln zł) zmieni życie zawodników mówił Roman Rycke, wybitny trener łyżwiarstwa szybkiego, związany z Orłem Elbląg, wychowawca wielu generacji czołowych zawodników.
     - To kolosalna różnica dlatego, że teraz możemy przygotowywać się w Elblągu i wyjechać dzień przed zawodami. Poprzednio musieliśmy wyjeżdżać tydzień, dwa wcześniej na tory, gdzie odbywały się zawody - wyjaśniał Roman Rycke. - Myślę, że będzie dobrze. Tym bardziej, że gdy będziemy tutaj mieli szkołę sportową, to będą klasy o profilu łyżwiarskim. Liczę na to, że pojawią się następcy i zawodnicy.
     Warto nadmienić, że jego trenerem (tak, jak i Heleny Pilejczyk oraz wielu innych) był Kazimierz Kalbarczyk, twórca łyżwiarstwa szybkiego w Elblągu, za swoją działalność odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski czy Złotym Krzyżem Zasługi.
     - Cieszyłby się ogromnie, gdybyśmy razem tu byli – mówił Roman Rycke.
     To właśnie imieniem Kalbarczyka nazwano tor, a pomnik podkreślający ten fakt został ustawiony przy ul. Agrykola.
     
     Wejście na tor do końca roku, dla wszystkich mieszkańców, będzie darmowe. Korzystać z niego będzie można już od niedzieli (10 grudnia), po godz.18. Więcej informacji na temat harmonogramu znajdziesz tutaj.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Elbląg staje się powoli stanem umysłu. Jako jedyne miasto w województwie powyżej 30 tys. mieszkańców nie mamy 400 m. stadionu lekkoatletycznego, mamy za to 333m. Teraz doszedł kolejny obiekt - również 333 m. Nie to jest jednak największym problemem. Prawdziwym hitem są boiska w środku toru. Jak jednocześnie grać w kosza i wyjść zrobić siusiu, kiedy jeżdżą rozpędzeni rolkarze? Ps. Idę o zakład, że wykonawca ŻADNYCH kar nie zapłaci. Kto przecina??? Oczywiście nie wstęgę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24 16
  Lekki(2017-12-09)
 • @Lekki - Z tymi boiskami w środku to faktycznie może być problem. Dlatego (o ile dobrze pamiętam) w pierwszym projekcie planowany był tunel z boisk do budynku Olimpii, ale budowa toru kosztowałaby kosztowałaby pewnie jakiś milion albo dwa więcej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 3
  kompromis(2017-12-09)
 • na boiskai z boiska zawodnicy dostarczani są za pomocą katapulty, katapulty czynne o godzinie 14-16 i 21-24 każdego dnia, zapraszamy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 7
  Detektor objektu(2017-12-09)
 • maja wybudowac wiadukt zeby dostac sie na boiska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 7
  (2017-12-09)
 • Otwarcie i zawody. Słuchaliśmy opinię przyjezdnych którzy stali przy bandach. Jednak brak miejsc siedzących sprawiał problem. Przyjechali z różnych częsci Polski :najpierw długo jechali a tu afront trzeba stac. Czy naprawde miasta nie stać by choć dwa lub trzy rzędy trybun ustawić na stałe na prostej przy mecie. Dzieci zmarzniete stały po jeżdzie na łyżwach bo gdzie usiąść. Tak samo niedoróbki widac na każdym kroku. WSTYD i POSMIEWISKO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 9
  (2017-12-09)
 • Byłem zawodnikiem Olimpii i nie pamiętam, aby Kalbar kiedykolwiek bratał się z zawodnikami Orła (z którym szła rywalizacja), którego zawodnikiem był p. Rycke. Ktoś tu pisze "nową" historię. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 3
  (2017-12-09)
 • @Lekki - Grać w kosza i jednocześnie robić siusiu można. Ale czemu naraz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  rolba(2017-12-09)
 • Szkoda, że zabrakło pieniędzy na te jedyne 66.67 m, żeby mieć tor wymiarowy, zgodny z wymogami, na którym można by było organizować oficjalne imprezy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 4
  (2017-12-09)
 • A koleii nadzalewowej nie uruchomił przed wyborami. TO ZA KARE na aut po wyborach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 8
  (2017-12-09)
 • Ale chyba z mrozeniem jest niedobrze bo lód jest nierownomierny widać bąbelki i plamy powietrza,to utrudnia jazdę. Krążki i słupki stożkowe, brak mocowań zwiewal je wiatr. Od strony stadion u piłkarskiego nacalym łuku powinien być ekran by wiatr zatrzymywał. No i te niedorobki wszędzie widoczne. Co krok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 7
  Lyzewka (2017-12-09)
 • I równik rozciągnąć żeby Ziemia była większa. No w sumie można było zabrać kawałek stadionu piłkarzom albo uciąć rondo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2017-12-09)
 • Widać że mądrala ani razu nie była na obiekcie tylko pooglądała zdjęcia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 4
  (2017-12-09)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem