Niedziela 17-02-2019, imieniny Aleksego, Zbigniewa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jest źle (Felieton)

W wielu dziedzinach nawet bardzo źle. Każdy, kto miał jeszcze resztki nadziei, że jest inaczej, to po spotkaniu z parlamentarzystami PiS nie zasnął spokojnie. Na scenie sali koncertowej Zespołu Szkól Muzycznych, troje posłów i senator tej partii zgodnym chórem wpędzali w depresję niezbyt licznie na szczęście zebranych słuchaczy.

Zapaść systemu ubezpieczeń i służby zdrowia, głodowe emerytury i renty, wegetacja na krawędzi ubóstwa większości społeczeństwa, niedożywienie dzieci, okupowanie pospołu z Rumunią ostatnich pozycji we wszelkiego rodzaju rankingach, to główne tematy wystąpień. Krótko mówiąc totalna klęska na całej linii. Obraz ten, jakkolwiek odmalowany w przesadnie czarnych barwach, odpowiada mniej lub bardziej prawdzie. Na tle starych państw Unii jesteśmy ciągle krajem biednym i pod wieloma względami cywilizacyjnie zacofanym. Potrzeba będzie zapewne jeszcze wielu pokoleń aby odrobić wojenne straty i powojenne zaległości. Obecny kryzys ten czas niewątpliwie wydłuży.
     Problem w tym, że Prawo i Sprawiedliwość będąc u władzy nie zapisało się we wdzięcznej pamięci Polaków jako partia, która szczególnie przejmowała się gospodarką. To co miał do zaproponowania złotousty poseł Cymański, trudno określić inaczej jak erupcję populizmu. Pomysły typu podwyższenie emerytur czy wpompowanie w gospodarkę wzorem USA, Wielkiej Brytanii czy Niemiec, ogromnych pieniędzy kosztem powiększenia deficytu budżetowego, to najlepszy tego dowód. Z deficytem budżetowym jest bowiem jak z pożyczką do pierwszego. Po pierwsze trzeba mieć sąsiada, który ma i będzie chciał pożyczyć odpowiednią sumę, a po drugie po pierwszym trzeba oddać. Szczególnie o tym ostatnim wszelkiej maści populiści wolą nie pamiętać.
     Słuchając parlamentarzystów PiS-u odnosiło się wrażenie, że gdyby partia ta wciąż trwała u władzy, to premier Kaczyński nie dopuściłby do powstania światowego kryzysu gospodarczego i spiętrzenia tych wszystkich problemów, o których była mowa na tym spotkaniu. A nawet gdyby mu się nie udało, to korzystając ze swojego uroku osobistego i doskonałych stosunków z Niemcami i Rosją spowodowałby, że ci zacisnęliby zęby i kupowali nasze towary w jeszcze większych ilościach niż przed kryzysem.
     Trzeba przyznać, że być posłem PiS-u nie jest łatwo. Pewien dżentelmen deklarujący się jako zagorzały zwolennik tej partii wystąpił z pretensjami do swoich przedstawicieli, że ci nie dość aktywnie bronią prezydenta RP przed atakami inspirowanymi przez wiadome siły. Pognębił ich w ten sposób bardzo, ledwo byli coś w stanie na swoje usprawiedliwienie wybąkać. Dlatego spieszę z pomocą - trzeba sobie jasno powiedzieć, że w polityce jak na wojnie - pewnych pozycji nie da się obronić nawet za cenę największych poświęceń. Ze względu na siłę zmasowanego ataku oczywiście.
     W wystąpieniach parlamentarzystów PiS-u nie mogło zabraknąć posła Janusza z Lublina. Muszę się za nim ująć. Uważam, że nie powinno się kopać leżącego. Wystarczająco sobie „nagrabił” w opinii publicznej niestworzonymi historiami o bogatych studentach i emerytach. Pani poseł Sadowska chyba chciała dorzucić swój gwóźdź do trumny Palikota i zabłysła opowieścią, że jest z lubelskiego i mogłaby o nim wiele powiedzieć. Kocham takie stwierdzenia typu wiem, ale nie powiem i dlatego dorzucę swoje – jestem z elbląskiego i mógłbym niejedno powiedzieć o pośle K. Ale nie powiem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Nie tylko na tle starych państw UE jesteśmy biedni. W 1989 nikt nie miał wątpliwości, że Polska jest najsilniejszym krajem gospodarczo spośród demoludów. Obecnie przegoniło nas dawne NRD, Czechy, Węgrzy, Słowacja i tylko patrzeć, jak zrobi to Rumunia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-04-19)
 • Jest źle bo rządził nami wcześniej między innymi taki PIS!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Krzysiekk(2009-04-19)
 • Jest źle, ale będzie dobrze! Wkrótce Ćamko-Mlaskacz zawetuje KRYZYS i nie będzie kryzysu! Cieszmy się przede wszystkim z tego, że jego kaencja biegnie szybko do końca! I cieszmy się z tego, że nie będzie reelekcji i Ćamko-Mlaskacz z bliźniakiem zajmą dożywotnio miejsce w "wiecznej opozycji".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mówiąc falsetem(2009-04-19)
 • jest zle, bo ktokolwiek nami rzadzi, mysli wylacznie o swojej pozycjii i ustawia cala swoja rodzinke do siodmego pokolenia wlacznie!!!! jezeli masze wladze nie zajma sie na powaznie gospodarka i jeszcze raz gospodarka, to niedlugo nie bedzie p o l s k i ???? tu trzeba dobrego gospodarza!!!! trzeba myslec o k r a j u !!!! nie o ameryce !!! dobrze rzadzic, to nie obiecywac, nie trzaskac ozorem, lecz dzialac dla kraju i ludzi!!! n i e s t e t y --t a k i c h p o l i t y k o w b r a k!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  CIEC.(2009-04-19)
 • Już niedługo zbawienne PO będzie obchodziło drugą rocznicę sprawowania władzy. Sukces murowany. Na tą samą scenę PSM w Elblągu trzeba zaprosić trójkę parlamentarzystów tego klubu-będzie wszystko optymistycznie i z zadowoleniem. Póki co to tylko w nieszczęśliwych tragediach mają remis. Po co to się mądrować jeśli nie ma się talentu do zawiadywania państwem. A całą winę za polskie statystyki zwalać na ugrupowanie, które w grze było tylko 1/60tą meczu to jest nie fer. Gdzie są ci selekcjonerzy, którzy tak ochoczo sprzedawali polską gospodarkę-a no wyjeżdżają do Brukseli, bo tam mają swoją prywatną przyszłość. Szukam też tych co przez 50lat wychwalali nieśmiertelną przyjażń ze Związkiem Radzieckim-oni siedzą w pałacykach i grają w kości, dziękując Bogu, że to wszystko tak szczęśliwie się dla nich skończyło. Narodzie Polski, popijaj piwko i zagryzaj słonymi paluszkami to nie będziesz kojarzył, że tak smakują łzy-ŻALU. Taki piękny kraj! Szlak mnie trafia!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-04-19)
 • kto podaje teksty do druku??? wychodzi z tego gogel mogel. gdzie duze litery, czemu wszystko jest ze soba polaczone-- nikt nad tym nie panuje????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  CIEC.(2009-04-19)
 • Jest dobrze a nie źle. Źle to było jak rządziła lewica. Miller, Belka, Rosati Cimoszewicz. Te prostaki. Teraz jest dobrze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Czerwony(2009-04-19)
 • Jest dobrze. Przynajmniej tak sadzi z 80% społeczeństwa (jak podliczyć łączne głosy sondaży PO +PiS) I nie narzekać proszę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Czerwony(2009-04-19)
 • www.pepepe.pl rewelacja :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ciemny lud(2009-04-19)
 • Panie Dyrektorze PSM w Elblągu. Na przyszłość proszę takie spotkania oprawiać muzyką. To jest wspaniały materiał na operę. Moje libretto-W tle kontur Polski z uwypukloną rzeką Wisłą. Po obu stronach rzeki Ustawiony chór, który śpiewa. .Wisło, Wisło modra rzeko-piękna polska rzeko. Na obu brzegach prezentują się soliści i plują na siebie. .. .O mój Boże wszystko wpada do wody. Rzeka się burzy. To mi przypomina czas Powstania Warszawskiego-Niemcy i Rosjanie, a między nimi Naród Polski. Jego władze, jak się okazało były w Moskwie. Dzisiaj prawie to samo tylko w Brukseli. Emisariusze obiecują-Baba ze Złotej Rybki tego chce. No to Dziad prosi. Gdy zadowolony wraca do domu-pewny zmian zastaje w nim dużo kolorowych katalogów, reszta bez zmian. Może ta Rybka pływa w Łabie? Bo w Wisły tylko fekalia Stokłosy. Wisło proszę musisz się spienić i swoimi wodami zatopić Warszawę. Tylko POTOP może to uzdrowić. Chór śpiewa--Piękny kraj ojczysty kraj. .. .kiedy on się pojawi? bis, bis owacje na stojąco. Kłaniam się
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-04-19)
 • Kryzys finansowy i polityczny rozwiążemy kupując polityków (wszelkiej maści) za tyle ile są warci a sprzedając według ich samoowyceny, nadwyżka starczy na lata, lata - tylko nie ma komu ich wcisnąć! A POszli w PISdu! Gdyby głupota i samozadufanie mogły latać (jak mawiano w starożytnych serialach) to nasza nacja miała by pierwszych ludzi na Marsie. .. .. Narzekają na przewidywaną minimalną frekwencję w czasie wyborów, toż to wstyd głosować na któregokolwiek! Samemu popolitykować - obrzydzenie bierze, że trzeba by wdepnąć w to bagno, splugawili demokrację do cna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jackie(2009-04-19)
 • Władza, opozycja i wszelakie inne ciała społeczne i parlamentarne są odzwierciedleniem oczekiwań, umiejętności i ideałów narodu w jego krajowej skali jak i tej najmniejszej gminnej. Skoro 50 lat naród żył obok gospodarki i finansów w świecie iluzji, trudno mu się obudzić z chocholego tańca. A poukładanie tego polskiego świata jak widać przez 20 lat nie bardzo wychodzi. Nadal świadomością publiczną zawiadują komuszki i socjalwujkowie rozdający na prawo i lewo publiczne pieniądze nie tworząc mechanizmów promowania dokonań i kultu pracy a jedynie wątpliwą premię za bycie wiernym poddanym i przynależność do lumpenproletariatu, który kwitnie w takim klimacie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2009-04-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szafa z drzwiami suwanymi 3
AMK Szkło ozdobne 7
AMK Meble łazienkowe 2
Promocja RATY 0%