Wtorek 21-08-2018, imieniny Kazimiery, Joanny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jestem po waszej stronie

Wojewoda warmińsko-mazurski Zbigniew Babalski wystartuje w wyborach z okręgu elbląskiego.

Wojewoda nie otrzymał rekomendacji macierzystej partii - Ruchu Społecznego AWS i "S" ani w Elblągu ani w Olsztynie.
     - Nie poparliśmy wojewody, bo naszym zdaniem jego karta zapisana jest samymi złymi wydarzeniami - mówi Stefan Rembelski, szef elbląskiej AWS. - Przez całą kadencję było wiele spraw, w których mógł Elblągowi i całemu regionowi pomóc, a tego nie zrobił. Berlinka rusza przecież dopiero teraz, przed wyborami, a już dawno można było wyasygnować na jej odbudowę około 20 procent wartości inwestycji i rozpocząć starania o pieniądze z funduszy unijnych. Do dziś także pozostało nieobsadzone stanowsko drugiego wicewojewody, które przeznaczone było dla elblążanina. W tej sytuacji trudno oczekiwać sprawnego zarządzania województwem i dobrego reprezentowania interesów regionu elbląskiego.
     Mimo negatywnych ocen pracy wojewody przez jego partyjnych kolegów, decyzję o umieszczeniu nazwiska Zbigniewa Babalskiego na liście kandydatów w okręgu nr 34 podjął krajowy komitet wyborczy AWS w Warszawie. Wojewoda Babalski wystartuje na liście na pozycji drugiej.
     - Mieszkam w Ostródzie, tu się urodziłem i z tego okręgu chcę kandydować - mówi wojewoda. - To duże wyzwanie, bo wiem, jakie emocje w elblążanach wzbudza Olsztyn i województwo warmińsko-mazurskie.
     Zdaniem wojewody elblążanie powinni jednak przestać uważać się za pokrzywdzonych mieszkańców województwa.
     - Uważam, że te prawie trzy wspólne lata były zdecydowanie korzystniejsze dla Elbląga, niż ewentualne bycie w województwie pomorskim - mówi. - Dzięki obecności w regionie o wysokim wskaźniku bezrobocia udało się np. pozyskać dużo pieniędzy na inwestycje z unijnych funduszy infrastrukturalnych. Z uporem powtarzam, że Elbląg jest równoważnym z Olsztynem miastem woj. warmińsko-mazurskiego i powtarzając, że jesteście gorsi, sami się tam spychacie.
     - W Pomorskiem jest kilka miast, które zawsze będą ważniejsze od Elbląga - dodaje wojewoda.
     Zbigniew Babalski nie zamierza prowadzić intensywnej kampanii wyborczej.
     - Nie idę na urlop i cały czas będę normalnie pracować - mówi. - Jeśli ktoś przez ostatnie 3 lata chciał się do mnie przekonać, na pewno to zrobił.
     Babalski jest od dawna skonfliktowany z całym środowiskiem prawicowym w województwie. Wiosną, po doniesieniach jednej z gazet na temat przesunięcia środków z działu "pomoc społeczna" na zatrudnienie nowych urzędników, warmińsko-mazurska RS AWS wykluczyła go z zarządu partii i zdegradowała do szeregowego członka. Z powodu nieprawidłowości formalnych podczas głosowania decyzję tę anulował komistarz wyborczy AWS. Konflikt jednak nie wygasł.
     
     Zobacz także zapis chatu, jaki odbył się ze Zbigniewem Babalskim w "portElu"

AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • gdzie mozna sie dowiedziec jakie sa sklady list wyborczych poszczegolnych partii
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zdzich(2001-07-30)
 • I tak oto będziemy mieli okazję odwdzięczyć się Panu Babalskiemu za jego zasługi dla miasta Elbląga. Szczególnie w pamięci mamy dotrzymanie obietnic przed wejściem Elbląga do woj. warmińsko-mazurskiego. Zdaje się, że pan wojewoda podpisał nawet jakiś dokument, w którym dużo obiecał dla naszego miasta. Wiemy już więc ile są warte obietnice pana Babalskiego i dlatego potraktujemy go odpowiednio przy urnie wyborczej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  JPan(2001-07-30)
 • Czyzby mila sie powtorzyc historia jak z panem Walendziakiem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mm(2001-07-31)
 • a moim zdaniem to bezczelnosc p.Babalskiego siegnela zenitu. Z elblaskiego okregu - nie to sie nawet w glowie nie miesci. Bezczelny itp....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wojtek(2001-07-31)
 • no tak to strasznie bezczelne, że facet, który mieszka w swoim okręgu wyborczym startuje z niego; póki co Elbląg to tylko jedno z miast (wprawdzie największe, ale tylko jedno) okręgu nr 34, może niektórzy adwersarze powinni spojrzeć na mapę i zobaczyć, jak kształtuje się okręg 34
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AdamZet(2001-08-01)
 • zdzich, najlepiej w internecie, na stronach poszczególnych partii lub komitetów wyborczych - tam są już opublkowane nazwiska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jaro(2001-08-01)
 • p. Rembelski zapomniał, że odmówił przyjęcia funkcji II wojewody, a szkoda, bo wtedy, jako elblazanie mielibysmy wiecej do powiedzenia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czyżyk(2001-08-01)
 • a więc po to Elbląg był potrzebny Olsztynowi? Niezły tupeciaż ten Babalski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ...(2001-08-01)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 7
AMK Kuchnia 11
Promocja RATY 0%