Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kalendarium współpracy

Ukazała się broszura pt. "Kalendarium współpracy województwa warmińsko-mazurskiego z obwodem kaliningradzkim", wydana przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

W broszurze zawarto spis imprez organizowanych przede wszystkim przez polskie instytucje samorządowe, organizacje kulturalne i społeczne, które odbędą się w tym roku. Oprócz miesięcznego kalendarza wydarzeń zaprezentowano także wiele imprez, których realizację przewidziano na kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Przydatna może się okazać baza adresowa organizatorów imprez. W broszurze znalazły się również adresy internetowych stron informacyjnych organizacji i instytucji współpracujących z obwodem kaliningradzkim. Zadbano i o adresy organizacji przyznających granty na realizację projektów z zakresu współpracy organizacji i instytucji polskich, rosyjskich oraz litewskich.
     We wstępie do informatora marszałek Andrzej Ryński napisał: "Warmia i mazury oraz obwód kaliningradzki mogą i powinny odgrywać rolę regionów pilotażowych w stosunkach Rosja - Unia Europejska. Wspólnie włączać się w znacznie szerszą formułę współpracy międzynarodowej, chociażby w bliskiej nam bałtyckiej przestrzeni gospodarczej. Dlatego z satysfakcją i optymizmem obserwuję wyraźne ożywienie dwustronnej współpracy, czego wyrazem jest chociażby poniższy kalendarz działań w tym obszarze".
     Folder zawiera także treść dwóch umów o współpracy podpisanych przez nasze województwo z administracją obwodu kaliningradzkiego oraz sejmik z tamtejszą Dumą Obwodową. Informator wydrukowano w Elblągu, a wydano go w ramach programu Forum Przyjaznego Sąsiedztwa, finansowanego ze środków Fundacji Stefana Batorego.
     Broszura jest dostępna w Sekretariacie Forum Przyjaznego Sąsiedztwa, który mieści się w siedzibie Elbląskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Pozarządowych, ul. Związku Jaszczurczego 17.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Czapka z nadrukiem
Naszywka HERB ELBLĄGA
POLO z HAFTEM