Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Kandydaci mają głos: czym zajmą się w parlamencie

 
Elbląg, Kandydaci mają głos: czym zajmą się w parlamencie (il. AK)
Rek

Codziennie przepytujemy kandydatów na parlamentarzystów ze spraw dotyczących między innymi naszego regionu. Dzisiaj pytamy o to, co będzie ich priorytetem w pracy parlamentarnej, za czym będą lobbować dla Elbląga i regionu? Oczywiście jeśli się dostaną na Wiejską.

Prawo i Sprawiedliwość (Jerzy Wilk)
     Jak już wspomniałem wcześniej, priorytetem będzie lobbowanie na rzecz budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, a także wprowadzenie odpraw fitosanitarnych w elbląskim porcie. Zmiany administracyjny dotyczące naszego miasta także powinny być jedną z pierwszych kwestii, jakie należałoby poruszyć na arenie ogólnokrajowej. Zapewniam wszystkich, że zrobię wszystko wraz z innymi posłami z Prawa i Sprawiedliwości, by przekopać się przez polityczną niemoc i rozpocząć budowę przekopu.
     
     Platforma Obywatelska (Jerzy Wcisła)
     Już w kilku miejscach mówiłem o swoich priorytetach. Elbląski Region Turystyki Wodnej z kanałem przez Mierzeję i dostępnością polskich szlaków wodnych: do zachodniej Europy oraz w kierunku Białorusi, Ukrainy i Morza Czarnego. Działania interwencyjne dot. takich spraw, jak dyspozytornia medyczna w Elblągu czy odprawy fitosanitarne. Właśnie rola senatora, który reprezentuje swój region, ponad wszelkie podziały polityczne, jest moją najważniejszą misją.
     
     Partia Razem (Małgorzata Sandecka)
     Priorytetem Partii Razem jest walka o likwidację patologii zatrudnienia, czyli o godną pracę i płacę dla zatrudnionych. I o to będziemy przede wszystkim zabiegać, dla elblążan też. Mamy też nadzieję, że poprzez realizację naszego programu uda nam się obniżyć bezrobocie, a także zapewnić mieszkania, które naszym zdaniem państwo powinno budować na wynajem. Mamy też poczucie, że Elbląg, poprzez swoje położenie, historię i tradycje, ma szansę stać się prężnym i zamożnym miastem, musimy jedynie dobrze pokierować jego przyszłością. Inwestycje w nowe technologie, ukierunkowanie w stronę wąskich specjalizacji, jak obecnie już realizowane te związane z meblarstwem i obróbką drewna, czy wymienione wyżej technologie związane z ochroną środowiska mogą sprawić, że nasze miasto może dawać nowe miejsca pracy i rozwoju zawodowego. Elbląg może też pełnić rolę regionalnego centrum turystycznego, niejako bazę wypadową do zwiedzania całego regionu. Kanał Elbląski, unikat na skalę światową, został wspaniale zrewitalizowany, blisko od nas do Malborka, Fromborka, Gdańska, na Mazury, sam Elbląg jest też niezwykle interesującym miejscem do zwiedzania. Mamy ogromne możliwości, potrzeba tylko wizji, odwagi i entuzjazmu. To, że Partia Razem startuje w całej Polsce zaledwie kilka miesięcy po kongresie założycielskim pokazuje, że tych cech akurat nam nie brakuje.
     
     KORWiN (Michał Szydlarski)
     Elbląg ma niezwykły potencjał położenia i bliskości granicy. Niestety, nie może z niego korzystać przez dyrektywy i przepisy prawa unijnego. Trudno lobbować w słusznej sprawie w państwie absurdu i ograniczeń narzuconych nam odgórnie. Zasady Małego Ruchu Granicznego są uwłaczające interesom mieszkańców polskiej strony. MRG jest zaprzeczeniem strefy wolnego handlu i obrotu towarami o korzystnej wykładni ekonomicznej. Elbląski poseł powinien skupić się na procesie uwolnienia potencjału strefy przygranicznej. Ten proces przy zachodzących zmianach wywieranych przez cały klub parlamentarny KORWiN może podnieść poziom życia na tzw. ścianie wschodniej. Przypominamy jednak, że bez całościowych zmian w podejściu do ustawodawstwa Unii Europejskiej i bez wysunięcia na czoło zmienionej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej nie uzyskamy wiele pudrując i szminkując umarłego. Właśnie tym jest dzisiejszy system.
     
     Polskie Stronnictwo Ludowe (Piotr Żuchowski)
     Dalsze wsparcie dla instytucji kultury w Elblągu, które są na bardzo wysokim poziomie i skutecznie współdziałamy w tej sprawie od wielu lat. Ale też jak zadeklarowałem wcześniej, skuteczne uruchomienie portu Elbląg poprzez doprowadzenie do przekopu Mierzei Wiślanej i powstania szlaku wodnego Elbląg- Bałtyk. Odbiurokratyzowanie polskiej szkoły (w tym oczywiście szkół elbląskich), bo dziś nauczyciele i dyrektorzy obciążeni są nieustannym sporządzaniem bzdurnej dokumentacji, zamiast skupiać całą swoją uwagę na pracy z uczniem. Lecznictwo szpitalne, głównie to powiatowe i miejskie, ponieważ zbyt nisko wyceniane procedury dla tych szpitali dyskryminują je w całym systemie opieki zdrowotnej
     
     Zjednoczona Lewica (Małgorzata Prokop-Paczkowska)
     Przyszły sejm to wielka niewiadoma. W zależności od tego, kto będzie rządził, trzeba będzie ustawić priorytety pracy. Jeśli dostąpię zaszczytu bycia posłanką, chciałabym wykorzystać życiowe i zawodowe doświadczenie. Dla mnie najważniejsi są ludzie, a więc praca w komisjach oświaty, zdrowia, kultury i mediów. Przez wiele lat byłam dziennikarką TVP, zanim PIS nie przeprowadził tam czystki polityczne w latach 2005-2006. Teraz, gdy dojdzie do władzy, ponownie z mediów publicznych zrobi swoją tubę propagandową, to będzie niezwykle destrukcyjne, tak samo będzie się działo w szkołach. Propaganda to bardzo mocna i niebezpieczna broń, umysły młodych na polskim, historii i katechezie będą karmione obsesjami Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza i tym podobnych frustratów. Ograniczone zostaną nasze wolności, już zapowiedziano zakaz in vitro, całkowity zakaz prawa do aborcji, o edukacji seksualnej nie będzie mowy. Przedstawiciele mniejszości będą obywatelami drugiej kategorii skłanianymi do opuszczania swojej ojczyzny. Dorn już to zrobił. Chciałabym w przyszłym parlamencie wpływać na rozwój Elbląga i Warmii i Mazur, ale nie metodami a'la Gosiewski.
     
     Kukiz ’15 (Andrzej Kobylarz)
     Jestem przedsiębiorcą, prezesem Stoczni Elbląg. Od 12 lat prowadzę swoją działalność gospodarczą w Elblągu i angażuję się w w odbudowę gospodarki morskiej w naszym mieście. Całe dotychczasowe życie zawodowe poświęciłem ciężkiej pracy, łącznie z emigracją - w latach 90. za pracą wyjechałem do Stanów Zjednoczonych. Dlatego wiem, czym jest rozłąka z rodziną i bardzo współczuję tym, którzy dzisiaj zmuszeni są wyjeżdżać z naszego kraju, bo w Polsce nie mogą się realizować.
     Nie jestem politykiem, więc nie będę składał pustych obietnic. Kandyduję do Sejmu, żeby zmienić złe przepisy, które utrudniają przedsiębiorcom rozwijanie się, a jednocześnie zubażają pracowników. Jako Ruch Kukiza chcemy obniżenia podatków, obecnie prawie połowa zarobków jest zabierana przez państwo. Przywrócimy obywatelom kontrolę nad krajem, nad ich pieniędzmi. Chcemy decentralizacji władzy i sprawiedliwego podziału pieniędzy w województwach. Nie może być tak, że Olsztyn i okolica realizują bezsensowne inwestycje za setki milionów, a dla innych miast, powiatów pieniędzy nie ma. To musi się zmienić. Potrafisz Polsko!
     
     Nowoczesna Ryszarda Petru (Łukasz Grużewski)
     Elbląg jest trochę niedocenianym ośrodkiem miejskim, traktowanym przez wszystkich jako peryferia tej „gorszej Polski”. Powtarzanie tych kłamliwych zdań uderza bezpośrednio w postrzeganie naszego regionu przez potencjalnych inwestorów, którzy nie zamierzają zostawić tu dużych środków na inwestycję, bez czego jak wiadomo Elbląg stanie się miastem starego pokolenia. Spowodowało to również utracenie przez Elbląg silnej pozycji jako miasta.
     Cały nasz region ma charakter turystyczny, jednak Elbląg posiada również walory/możliwości rozwoju edukacji i nowych technologii. Dlatego zadaniem moim i innych parlamentarzystów jest promowanie Elbląga jako dobrego miejsca na inwestycje zagranicznych firm, lobbowanie do przeniesienia części instytucji wojewódzkich z Olsztyna do Elbląga.
     
     KWW Zbigniewa Stonogi (Klaudia Proc)
     Pytanie jest troszeczkę niewłaściwie zadane, ponieważ poseł jest nie tylko dla Elbląga, lecz dla całego kraju. Takie pytania powinny być kierowane do radnych. My mamy jasno ukierunkowany program. Wiemy, co chcemy zrobić. Chcemy przede wszystkim uprościć prawo, aby stało się transparentne i przejrzyste, zdekomunizować Polskę oraz pomóc młodym.
     
     Nie otrzymaliśmy odpowiedzi od JOW Bezpartyjni. Jutro ostatni odcinek naszego cyklu.
     
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Głosuję na młodych nie umoczonych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 5
  (2015-10-22)
 • Na Korwina szkoda marnować głosu, tym bardziej że kandydaci z Elbląga to jakaś porażka. Tylko Kukiz!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 4
  (2015-10-22)
 • Tylko Kukiz jest spoza układu. Reszta to klakierzy, kłamcy i karierowicze partyjni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 5
  Wyborca-świadomy(2015-10-22)
 • Szydlarski, wróć do handlowania wersalkami i innymi mebelkami, to Ci jeszcze jakoś wychodziło. Niedouczony prostaczek szczekający to, co mu Guru Korwin każe. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 1
  Kolegazpracy(2015-10-22)
 • na pewno nie PO bo przez 8 lat nic nie zrobili to i przez następne 4 nic nie zmienią
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 2
  (2015-10-22)
 • No w Elblągu PO ma ogromne dokonania - zniszczony Basen Miejski - kąpielisko, Dyspozytornia Pogotowia, Amfiteatr na Dolince, likwidacja promu w Kepkach, utopili miliony w przygotowania budowy Porto 55 - napracowali się oj bardzo, szkoda tylko że kosztem mieszkańców Elbląga bo ich prywatne konta obrosły w fortuny !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 1
  (2015-10-22)
 • Nachalna reklama wilczej i gelertowej mordy pojawiająca się systematycznie na stronie portelu wzbudza emocje rewanżystowskie. Negatywne emocje są tak wielkie że gdyby wybory odbywały się dzisiaj wolałbym zagłosować na Putina lub Angelę Merkel niż polskich ordynaryjnych: chama i blondynkę-świnkę. Hero (Heronim Zabiełło)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 4
  (2015-10-22)
 • Takie inicjatywy o których mówi pan Jerzy Wcisła będą decydować o rozwoju Elbląga i regionu elblaskiego. Dlatego należy wspierać te projekty, i to najlepiej poprzez wybór pana Wcisła na Senatora RP.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 6
  klik(2015-10-22)
 • A może to SLD i popierajacy pana Slonine PiS dokonał niszczenia miejskiego kąpieliska, amfiteatru Dolinka, promu w Kepkach i PORTO 55,itd, itp?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  wist(2015-10-22)
 • do " Hero (Heronim Zabiełło)": coś wydaje mi się że masz dużo brudu za uszami bo twoje słowa i argumentacja to nienawiść w czystej postaci, czyżbyś bał się beknąć za jakieś grzeszki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  chin(2015-10-22)
 • od kiedy Szydlarski ma prace?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2015-10-22)
 • chin: ludzie kulturalni nie bekają i nie zasłaniają cudzej strony w necie nachalną reklamą z ograniczonym polem do jej zakrzyżykowania, proponuję po każdej kampanii wyborczej przyznawać antynagrodę za chamstwo kandydatów w czasie kampanii: zaśmiecanie ulic mało estetycznymi plakatami, przyczepkami z bilbordami utrudniającymi ruch samochodowy, szczekaczkami zamontowanymi na samochodach itd. Nagrodą powinien być słoik wypełniony świńskim g. .. Nominowani przeze mnie to Jerzy Wilk i Elżbieta Gelert. Hero (Heronim Zabiełło)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  (2015-10-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II