Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kiedy wybije godzina "W"...

 
Elbląg, Kiedy wybije godzina "W"...
fot. Michał Skroboszewski

1 sierpnia zapraszamy elblążan na obchody kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zachęcamy również do udziału w wydarzeniach upamiętniających rocznicę pod wspólną nazwą "Barykada 44", a te już dziś (30 lipca) i jutro (31 lipca). Poniżej prezentujemy szczegółowy program wydarzeń.

72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia o godz. 17.
     Pomnik Żołnierzy Armii Krajowej, Polskiego Państwa Podziemnego (ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego / Skwer Rotmistrza Pileckiego).
     W programie:
     odegranie hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej,
     przemówienia okolicznościowe,
     apel pamięci i salwa honorowa,
     składanie kwiatów,
     o godzinie 17 uruchomione zostaną syreny alarmowe w celu uczczenia 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
     Organizatorem uroczystości są: Witold Wróblewski prezydent Elbląga, Marek Pruszak przewodniczący Rady Miejskiej i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Elblągu.
     
"Barykada 44" - organizator: Międzyszkolne Koło Historyczne Elbląg

     Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego - Międzyszkolne Koło Historyczne zaprasza w dniach 28 lipca 2016 r. - 2 sierpnia br. (poprzedzających rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i tuż po rozpoczęciu jej obchodów) do oddania krwi w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Elblągu przy ul. gen. Józefa Bema 80 w godzinach od godz. 7 do 12. 
     Uwaga! Każdy, kto w tych dniach, w ramach akcji, odda krew, na hasło "Powstanie Warszawskie", otrzyma oryginalną i unikatową wlepkę upamiętniającą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego!
     
     
Od 29 lipca do 15 sierpnia w Centrum Sztuki Galeria EL można będzie oglądać wystawę pod tytułem „Dni Powstania – Warszawa 1944". Wstęp wolny.
     
     Sobota, 30 lipca br.
     14.00-16.00 - Inscenizacja „Tramwajem przez okupacyjną Warszawę”. Inscenizacja odbędzie się w elbląskim zabytkowym tramwaju. Tramwaj będzie jeździł na trasie T – od ul. Marymonckiej do ul. Saperów
     15.00-18.00 - Inscenizatorzy Powstańczej Poczty Polowej na terenie Starego Miasta będą roznosić pocztę polową i ulotki rocznicowe.
     15.00-18.00 - Wystawa broni z okresu II wojny światowej - Stowarzyszenie Kolekcjonerskie Klub Strzelecki „Garda„ z Ostródy.
     15.30 - „Apel pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego poświęcony ofiarom II wojny światowej - ofiarom cywilnym, pomordowanym i zabitym na ziemiach polskich”
     16.00-16.30 - Otwarcie wystawy pod tytułem „Barykada 44 w Elblągu” przedstawiającą działalność Międzyszkolnego Koła Historycznego. Miejsce wystawy - ulica Stary Rynek przed Ratuszem Staromiejskim.
     17.00-18.00 - Inscenizacja „Okupacyjna ulica warszawska”- ma przedstawiać rzeczywistość w jej anegdotycznej, historycznej formie w latach 1939-1944. Miejsce inscenizacji ulica Stary Rynek przed Ratuszem Staromiejskim. W inscenizacji uczestniczyć będą: uczniowie zrzeszeni w Międzyszkolnym Kole Historycznym, dzieci i rodzice klasy „Sokołów” z SP nr 4 w Elblągu, druhny i druhowie Hufca ZHP Braniewo, ASG „ALFA TEAM” Elbląg, Samodzielna Grupa Odtworzeniowa ”Pomorze” oraz Elbląski Klub Kolekcjonerów.
     
     Niedziela, 31 lipca 
     14.00-16.00 - Inscenizacja „Tramwajem przez okupacyjną Warszawę”. Inscenizacja odbędzie się w elbląskim zabytkowym tramwaju. Tramwaj będzie jeździł na trasie T – od ul. Marymonckiej do ul. Saperów.
     15.00-18.00 - Inscenizatorzy Powstańczej Poczty Polowej na terenie Starego Miasta będą roznosić pocztę polową i ulotki rocznicowe.
     15.30 - "Apel pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego poświęcony pomordowanym cywilnym mieszkańcom Warszawy i poległym powstańcom"
     17.00-18.00 - Inscenizacja walk powstańczych na dziedzińcu Galerii EL - w inscenizacji uczestniczyć będą: uczniowie zrzeszeni w Międzyszkolnym Kole Historycznym, dzieci i rodzice klasy „Sokołów” z SP nr 4 w Elblągu, druhny i druhowie Hufca ZHP Braniewo, członkowie „ALFA TEAM” Elbląg, członkowie Samodzielnej Grupy Odtworzeniowej ”Pomorze”
     Ok. 18.00-18.30 - Marsz poświęcony czynowi zbrojnemu i ofiarom w rocznicę Powstania Warszawskiego, złożenie zniczy pod krzyżem przy Katedrze św. Mikołaja. Marsz pamięci odbędzie się na trasie od Bramy Targowej do Ratusza Staromiejskiego ulicą Stary Rynek
     
     Poniedziałek, 1 sierpnia 
     8.00-12.00 - Na Placu Słowiańskim PCK O/Rejonowy Elbląg organizuje akcję „Przelej krew w Rocznicę Powstania Warszawskiego” każdy kto odda krew w ramach akcji na hasło – „Powstanie Warszawskie” otrzyma oryginalną i unikatową wlepkę upamiętniającą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK-Zabudowa przedpokoju
Zabudowy w hostelu w Gdańsku
AMK Szkło ozdobne 4
Promocja RATY 0%