Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kim jest kandydat na nowego skarbnika (wracamy do tematu)

 
Elbląg, Kim jest kandydat na nowego skarbnika (wracamy do tematu)
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Ma 55 lat, tytuł doktora nauk ekonomicznych, jest wykładowcą akademickim i kandydatem na skarbnika miasta. - Takiej propozycji się nie odrzuca – powiedział nam Henryk Gawroński.

- Trudno mi na obecnym etapie mówić o tym, co trzeba zmienić w finansach miasta. Tym bardziej, że jeszcze nie zostałem wybrany na to stanowisko. Mogę jedynie powiedzieć, że przyjąłem propozycję prezydenta i czekam na decyzję radnych. Póki co nie otrzymałem jeszcze zaproszenia na sesję Rady Miejskiej – powiedział nam Henryk Gawroński, kandydat na nowego skarbnika miasta. - Finanse Elbląga nie są w tragicznej sytuacji. Jest ona oczywiście trudna, tak jak w przypadku wielu podobnych miast. Żeby ją uzdrowić, trzeba m.in. zwiększyć skuteczność egzekucji i wzmocnić finansowy monitoring.
     Henryk Gawroński ma 55 lat, był elbląskim radnym, jest wykładowcą akademickim w stopniu doktora. Prowadzi zajęcia na PWSZ z organizacji i zarządzania w administracji, wcześniej przez wiele lat pracował w EUH-E.
     Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym wydanej w ubiegłym roku monografii pt. „Zarządzanie publiczne w polskich samorządach terytorialnych”. - Zakładam, że nadal będę z PWSZ współpracował, jeśli oczywiście rektor i prezydent się na to zgodzą – dodał Henryk Gawroński, który - jak się dowiedzieliśmy - próbował się habilitować na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, jednak w 2012 roku Rada Wydziału nie dopuściła go do kolokwium habilitacyjnego.
     Kandydaturę Henryka Gawrońskiego jako skarbnika miasta muszą zaakceptować radni, głosowanie w tej sprawie ma się odbyć na najbliższej sesji Rady Miejskiej 26 marca. Dotychczasowy skarbnik Zbigniew Pater (tę funkcję sprawował od 20 lat)  – jak informuje ratusz – złożył rezygnację z funkcji ze... względów zdrowotnych. Co ciekawe, nadal jednak będzie pracował w ratuszu jako główny specjalista ds. analizy finansowej i długu publicznego...
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • a to nie ten aktor z CSI Miami??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  iksde(2015-03-16)
 • Panie Rafale na miłość boską! Z przychylnością patrząc na kandydaturę doktora nauk dając mu kredyt zaufania, któremu nie udało się zrobić habilitacji. .. .. Należy dodać, że pan dr to przede wszystkim wieloletni dziekan i wykładowca u profesora, a dziś radnego Dubieli z PIS prawda? To tam kończyli studia byli pracownicy UM wraz z byłym prezydentem? W tej samej uczelni pracowała również jego żona. Z wiosną 2013 roku relacje ochłodziły się Gawroński z powodzeniem jako 1 w 5 okręgu z około 400 głosami pierwszy raz został radnym z list PO. Przestał pracować w EU-HE w raz z żoną ale oboje znaleźli przychylny kącik w PWSZ. Ciekawym wątkiem jest fakt, że wielokrotnie Wilk wyrażał się na jego temat nieprzychylnie zdziwiłbym się więc jeśli teraz wraz z Dubielą poparli by tą kandydaturę bo świadczyłoby to że wśród PISu nie ma nikogo lepszego, a mając większość w radzie miasta prawdę mówiąc nie mają wpływu na nic bo decyzja co do Gawrońskiego zapadła gdzieś pod stołem? Trochę to dziwne no chyba, że w zamian PISowcy dostaną coś w zamian? Panie Rafale gdzie się podział pana przenikliwy błyskotliwe analityczne myślenie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 3
  cieciorka(2015-03-16)
 • Był też trepem tego nie napisali, z wojskową emeryturą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 3
  (2015-03-16)
 • A cóż to za enigmatyczną pracę wykonywał nasz kandydat pomiędzy 1983 a 2000 rokiem, Czyżby większa część zawodowego życia była tajemnym/wstydliwym epizodem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  (2015-03-16)
 • Znam Pana Gawronskiego jako juz były student ale i prywatnie i jestem pewien ,że jest on osoba odpowiednią na to stanowisko. Mądra, kompetentna , zdyscypliniwana , z zasadami a co najważniejsze uczciwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 7
  Łukasz z Elblaga(2015-03-16)
 • Kim jest. .. .? jest człowiekiem z Towarzystwa Wzajemnej Adoracji !!! Rączka Rączkę Myje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 3
  (2015-03-16)
 • nie moze byc, tamten aktor wlasnie gra jego w filmie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2015-03-16)
 • zrobcie infografike jak ten caly uklad wyglada kto z kim komu ile tak bedzie latwiej a nie pytanai kim on jest bla bla bla i tak nic nie wiem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 0
  (2015-03-16)
 • Jest to człowiek kompetentny, chociaz szkoda, że z związał sie z PO, bo to wiadomo jaka partia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 4
  kjnadv0q35[b0q3(2015-03-16)
 • no proszę a stary skarbnik Pater zamiast iść na emeryture i dać miejsce pracy młodym to buch z tyłkiem na stołek. !SKANDAL I ŻENADA!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 1
  (2015-03-17)
 • kolesie wracają do koryta!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2015-03-17)
 • jaka emerytura, przecież on nie ma jeszcze wieku emerytalnego. .. a ten stan zdrowia to pewnie ściema bo tak mu kazano albo zrezygnuje sam i dostanie inny etat, . .. .. albo go sam prezydent odwoła, . .. co lepsze?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  mika44(2015-03-17)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Glass
Pieczątki Trodat
Clinex M9 Strong
Pieczątki Firmowe