Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kłopoty z gżegżółką

Już po raz piąty Spółdzielczy Dom Kultury "Zakrzewo" zorganizował konkurs pn. "Mistrz Ortografii". Najlepiej z trudnym dyktandem poradziła sobie Wioletta Hillar z Kwidzyna.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 47 osób. Była to młodzież elbląskich szkół średnich oraz dorośli. Najstarszy uczestnik zabawy miał 64 lata.
     - Uczestnicy zmagali się z dyktandem, które przygotowała - podobnie jak w czterech poprzednich edycjach - Marzena Barsul, polonistka z Gimnazjum nr 1 - mówi Anna Tomczak, kierowniczka Spółdzielczego Domu Kultury "Zakrzewo" w Elblągu. - Tekst był dość trudny, ale ciekawy i humorystyczny. Najwięcej problemów przysparzały wyrazy pisane łącznie i rozdzielnie, ale błędy zdarzały się również w takich wyrazach, jak gżegżółka czy chyżo. Żaden z uczestników nie napisał dyktanda bezbłędnie.
     Jury przyznało tytuł Mistrza Ortografii Wiolettcie Hillar z Kwidzyna. Drugie miejsce zajęła Jadwiga Kaczmarek, trzecie zaś - Krzysztof Drypa.
     - Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali talony na zakup książek w jednej z elbląskich księgarni w wysokości od 50 do 300 zł - dodaje Anna Tomczak. - Natomiast osoby, które zajęły miejsca od czwartego do dziesiątego, otrzymały książki ufundowane przez Młodzieżowy Dom Kultury oraz Urząd Miejski w Elblągu. Były to m.in. piękne albumy z meblami elbląskimi.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
POLO z HAFTEM
Naszywka GODŁO
Naszywka HERB ELBLĄGA