Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Kojot” w Bemowie Piskim

Elbląg, „Kojot” w Bemowie Piskim Przez cztery dni w Bemowie Piskim gen. dyw. Bogusław Samol prowadził ćwiczenia dowódczo-sztabowe (fot. mjt Tuszyński)
Rek

Od 23 do 26 marca w OSPWL Bemowo Piskie, Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. Bogusław Samol przeprowadził ćwiczenie instruktażowo – metodyczne dla dowódców oddziałów i samodzielnych pododdziałów dywizji. Szkolenie przeprowadzono na bazie ćwiczenia dowódczo – sztabowego z oznaczonymi wojskami Taktycznej Grupy Bojowej 9 Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa pk. „KOJOT 10”.

Ćwiczenie zostało przeprowadzone od początku do końca na „żywym organizmie”, dzięki temu, że było prowadzone na bazie ćwiczenia 9 BKPanc. Dało to możliwość Dowódcy 16 DZ oraz pozostałym szkolącym na m. in. bezpośrednią lustrację przygotowania, organizacji oraz bezpośredniego działania poszczególnych elementów z jednoczesnym wskazaniem popełnionych błędów, ich weryfikację czy ujednolicenie organizacji poszczególnych elementów np. Stanowiska Dowodzenia czy prowadzenia działań taktycznych i ogniowych.
     Główne założone cele ćwiczenia instruktażowo – metodycznego to zaprezentowanie dowódcom poszczególnych szczebli wzorowego sposobu przygotowania i prowadzenia ćwiczeń z wojskami, ujednolicenie na szczeblu dywizji sposobów planowania, przygotowania i prowadzenia ćwiczeń z wojskami oraz dowódczo – sztabowych z oznaczonymi wojskami szczebla taktycznego w 2010 roku oraz doskonalenie umiejętności organizacyjnych i metodycznych kierowników ćwiczeń.
     Do podstawowych zagadnień, rozpatrywanych w trakcie ćwiczenia należy zaliczyć:
     - Rola i obowiązki dowódcy brygady (kierownika ćwiczenia) w przygotowaniu i prowadzeniu batalionowego ćwiczenia z wojskami;
     - Struktura i zadania komórek organizacyjnych Kierownictwa Ćwiczenia;
     - Synchronizacja działań komórek funkcjonalnych Kierownictwa Ćwiczenia w procesie przygotowania do kierowania ćwiczeniem;
     - Organizacja zabezpieczenia logistycznego w ćwiczeniu z wojskami;
     - Rola Kierownika Ćwiczenia podczas organizacji i prowadzenia rekonesansu przez Dowódcę Taktycznej Grupy Bojowej;
     - Zgrywanie systemu walki w ćwiczeniu z wojskami;
     - Odtwarzanie zdolności bojowej po wykonaniu zadania bojowego.
     To tylko niektóre z zagadnień, które były przedmiotem szkolenia, bardzo żywej dyskusji a ich realizacja i wykonywanie zostało jednolicie określone przez Dowódcę 16 PDZ do realizacji przez wszystkie podległe szczeble dowodzenia.
     Ćwiczenie instruktażowo – metodyczne Dowódcy 16 PDZ miało też na celu określenie zadań związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem najpoważniejszych przedsięwzięć 16 Dywizji w 2010 roku – ćwiczenia „DZIK 10” które zostanie przeprowadzone w maju oraz ćwiczenia operacyjnego z wojskami „ANAKONDA 10”, które przeprowadzone zostanie we wrześniu.
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z motoryzacją
Fototapety ze sztuką
Fototapety Trójmiasto
Obraz na płótnie