Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kolejna edycja Elbląskiej Szkoły Biblijnej

 
Elbląg, Kolejna edycja Elbląskiej Szkoły Biblijnej Wyższe Seminarium Duchowne mieści się przy ul. Bożego Ciała 10 (fot. AD, arch. portEl.pl)
Rek

W sobotę (14 listopada) o godz. 9. rozpocznie się kolejny rok funkcjonowania Elbląskiej Szkoły Biblijnej. Jest to otwarty cykl spotkań dedykowanych pogłębieniu wiedzy biblijnej kierowany do dorosłych i młodzieży starszej. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

- To już kolejny rok działania Elbląskiej Szkoły Biblijnej. Gdzie będą odbywać się wykłady w tym roku?
     Ks. dr hab. Marek Karczewski, prof. UWM; koordynator ESB: - W sobotę (14 listopada) o godz. 9. w auli Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Bożego Ciała 10 rozpoczynamy kolejną edycję Elbląskiej Szkoły Biblijnej. To już czwarty rok funkcjonowania poszerzonego kursu biblijnego dla osób świeckich. Zajęcia prowadzą związani z naszym seminarium elbląscy bibliści, profesorowie teologii oraz doświadczeni duszpasterze zajmujący się apostolstwem biblijnym. Dodatkowo, w czasie spotkań każdy z uczestniczących może podzielić się własnymi trudnościami w rozumieniu tekstów biblijnych i wysłuchać opinii biblisty.
     
     - Kto może zapisać się na wykłady?

     - Zajęcia są otwarte dla dorosłych i młodzieży z obszaru całej naszej diecezji.
     
     - Jakich tematów można spodziewać się na zajęciach?
     - W roku 2015/2016 realizowane będą trzy główne linie tematyczne:
     1) Ewangelia wg św. Jana (odpowiedzialny- ks. dr Z. Grochowski, wykładowca w WSD w Elblągu i na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie);
     2) Apokalipsa św. Jana (odp. ks. dr hab. M. Karczewski, prof. UWM);
     3) wybrane zagadnienia z historii starożytnego Izraela (bibliści) oraz wykłady monograficzne (zaproszeni goście).
     
     - W jakich terminach będą odbywać się wykłady?

     - Terminy spotkań w I semestrze to soboty: 14 listopada; 12 grudnia i 16 stycznia. Zajęcia trwają w godz. 9-12 i obejmują 3 bloki po 50 min. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Diecezji Elbląskiej oraz na facebook (Elbląska Szkoła Biblijna).
     
     - Gdzie mogą się zgłaszać osoby, które chcą zapisać się na zajęcia?

     - Serdecznie zapraszam zarówno dotychczasowych uczestników szkoły, jak i nowych zainteresowanych. Akces do Szkoły można wyrazić podczas pierwszego spotkania w sobotę 14 listopada. Służę wszelką informacją - tel. 607160857 (markusk@poczta.onet.pl).
     
     - Dziękuję za rozmowę.
     
     
Rozmawiała Marta Kowalczyk
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na płótnie
Obraz na alupanelu 300x60 - Panorama
Naklejki na meble
Fototapeta fizelinowa 320x148 cm - Samolot