UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Komendant elbląskiej Straży Granicznej na emeryturze

 
Elbląg, Komendant elbląskiej Straży Granicznej na emeryturze

W obecności kadry kierowniczej, pocztu sztandarowego i orkiestry komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontradm. SG Piotr Stocki 2 września pożegnał w Komendzie MOSG w Gdańsku odchodzącego na emeryturę, po 24 latach wzorowej służby, ppłk. SG Cezarego Bogdańskiego, komendanta Placówki Straży Granicznej w Elblągu.

Cezary Bogdański z mundurem związał się 2 września 1987 roku jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Pancernych, skąd po niespełna roku przeszedł do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych. Do służby w Straży Granicznej powołany został 1 października 1991 r. trafiając do Kaszubskiego Oddziału SG, w którym został młodszym specjalistą, a potem kierownikiem Grupy Ewidencji w Granicznej Placówce Kontrolnej w Gdańsku. Od 1 maja 1992 r. do 29 lutego 1996 r. służył w Morskim Oddziale SG jako kontroler Grupy Kontrolerskiej w Granicznej Placówce Kontrolnej w Gdańsku. Od 1 marca 1996 r. związał się z Elblągiem, pełniąc tam kolejno funkcje starszego kontrolera Grupy Kontrolerskiej GPK, zastępcy komendanta GPK, a od 16 stycznia 2001 r. – komendanta GPK, przekształconej 1 stycznia 2004 r. w Placówkę SG.
     W 1991 r. ppłk SG Cezary Bogdański ukończył studia wyższe zawodowe w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych im. Tadeusza Kościuszki, Filia w Kętrzynie, uzyskując 31 sierpnia 1991 r. tytuł inżyniera – dowódcy w specjalności Straż Graniczna, a następnie ukończył studia na Uniwersytecie Gdańskim w zakresie Transport i Logistyka, uzyskując 12 marca 1991 r. tytuł magistra.
     Za wzorową służbę w Straży Granicznej wyróżniony został medalem „Za Zasługi dla Straży Granicznej” oraz Odznaką Straży Granicznej. 2 września w dowód uznania szablą z dedykacją pożegnał go kontradm. SG Piotr Stocki, który podziękował mu za ofiarność i zaangażowanie na rzecz ochrony granicy państwowej RP. Komendant MOSG szczególne słowa skierował do obecnej na ceremonii pożegnania małżonki ppłk. Bogdańskiego, Katarzyny. Podkreślił, jak ważne jest wsparcie i wyrozumiałość najbliższej rodziny podczas wykonywania przez funkcjonariuszy Straży Granicznej swoich niełatwych zadań, które niejednokrotnie wymagają poświęcania czasu służbie kosztem rodziny. Wyrażając swój szacunek i podziękowanie, kontradm. Stocki wręczył pani Katarzynie bukiet kwiatów.
     Obowiązki komendanta Placówki Straży Granicznej w Elblągu pełnić będzie dotychczasowy zastępca komendanta, mjr SG Arkadiusz Kulik.
ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta MOSG w Gdańsku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Teraz czas odwołać komendanta SM w Elblągu, a nierobów Stra9 Miejską w mieście zlikwidować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Likwidator(2011-09-03)
 • Aczemu on taki zielony a oni czarni ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-09-03)
 • obowiązki komendanta znaczy się pełnić będzie wierny Toudi - linia bez zmian.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wysłużony(2011-09-03)
 • Bo kontradmirał jest z Morskiego Oddziału Straży Granicznej, a elbląska placówka również jest takową, lecz mieści się na terenie województwa warm-maz i w związku z tym nie wiedzą jak ich ubierać. A tak przy okazji Wojewoda warm-maz twierdzi, że nie musi ponosić kosztów za elbląską placówkę należącą do Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej, a pomorski Wojewoda z kolei uważa, że placówka nie mieści się w jego województwie, więc też nie czuję się zobowiązany do wydatków na tą placówkę. No i bidule są rozdarci. Kolejny dowód, że nie jesteśmy we właściwym województwie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  chora polska(2011-09-04)
 • wstyd po 24 latach pracy powinien ciężko orać jak inni obywatele ale to państwo w państwie budżetówka popierdzi się w stołek i hop siup szybciutko na wypasioną emeryturkę za którą słono zapłacą wszyscy obywatele
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-09-04)
 • wstyd po 24 latach pracy powinien ciężko orać jak inni obywatele ale to państwo w państwie budżetówka pop. ierd. zi się w stołek i hop siup szybciutko na wypasioną emeryturkę za którą słono zapłacą wszyscy obywatele
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-09-04)
 • A ja chciałem służyć co najmniej 30 lat. Wysiudali mnie bez mojej zgody na emeryturę po 25-ciu tylko dlatego, że miałem własne zdanie, zagrażałem przełożonemu i nie wchodziłem w żadne paskudne układy służbowo-towarzyskie. Tak się czyni z ludzimi niewygodnymi w "mundurówce".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  był i nie ma(2011-09-04)
 • ziemniaki-sadzeniaki w mundurkach-ale za nasze pieniadze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  podatnik(2011-09-04)
 • Po 20 (dwudziestu) latach pracy. Powodzenia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-09-05)
 • niech żyje TOUDI!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-09-05)
 • W mundurówce nie można mieć własnego zdania (odmiennego od przełożonego), a już tym bardziej nie można wypowiadać go głośno :) awans dostajesz nie za wykonaną pracę, wiedzę czy umiejętności, tylko wtedy, kiedy przyjdzie twoja kolej :) albo wtedy, kiedy dobrze wyliżesz tam gdzie trzeba :) przytakiwać łatwo w zamian za zapewniony stołek :) to robota dobra dla tych, którzy nie potrafią samodzielnie myśleć i nie są na tyle kreatywni, żeby zrobić w życiu coś więcej :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  tez byl i sam odszedl :)(2011-09-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Meble łazienkowe 2
Wykonawstwo i remonty
AMK Kuchnia 6
AMK Kuchnia 1