Poniedziałek 19-11-2018, imieniny Salomei, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Dary lasu 1 Dary lasu 1

Komendant wojewódzki odchodzi z Olsztyna

Elbląg, Komendant wojewódzki odchodzi z Olsztyna Insp. Sławomir Mierzwa wielokrotnie doceniał prace elbląskich policjantów (fot. KMP Elbląg)

Insp. Sławomir Mierzwa odchodzi ze stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Dziś (2 lutego) odbędzie się uroczyste pożegnanie komendanta ze sztandarem.

Panie Komendancie, po prawie czterech latach zarządzania warmińsko-mazurską Policją, przed Panem kolejne wyzwania.
     Insp. Sławomir Mierzwa: - Komendanci zarządzający Policją na szczeblu wojewódzkim liczą się z tym, że mogą pełnić służbę w różnych miejscach Polski. Zawsze mamy jednak ten sam cel - dbanie o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców. Do tej pory pracowałem na rzecz mieszkańców Warmii i Mazur - od lutego 2001 roku przez cztery kolejne lata byłem I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie nadzorującym i kierującym pracą policjantów pionu kryminalnego, od lutego 2005 roku zarządzałem pracą szczycieńskich policjantów, na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie zostałem powołany 8 sierpnia 2007 r., a funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie pełniłem od 28 maja 2008 roku. Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwania.
     
     Czy jest Pan zadowolony z pracy warmińsko-mazurskich policjantów?

     To, że mieszkańcy Warmii i Mazur czują się bezpiecznie, jest najlepszą wizytówką i oceną pracy policjantów i pracowników cywilnych. W garnizonie warmińsko-mazurskim służy i pracuje wielu wspaniałych ludzi, którzy w profesjonalny sposób realizują swoje zadania, są bardzo zaangażowani, odpowiedzialni. Efektem tego są bardzo dobre wyniki pracy i zaufanie, jakim od kilku lat obdarzają nas mieszkańcy naszego województwa. Ubiegły rok był kolejnym, w którym spadła przestępczość i wzrosła wykrywalność w siedmiu kategoriach przestępstw najbardziej uciążliwych dla mieszkańców. Od kilku lat jesteśmy na pierwszym miejscu w kraju pod względem skuteczności wykrywczej w siedmiu kategoriach ocennych. Pod względem wzrostu wykrywalności wybranych siedmiu kategorii przestępstw plasowaliśmy się w czołówce województw.
     Bezpiecznie było również na drogach naszego województwa: mniej było wypadków drogowych, kolizji, zmniejszyła się liczba osób rannych. Cieszy mnie, że dobra praca policjantów i pracowników cywilnych przełożyła się na dobrą społeczną ocenę, że na terenie naszego województwa nie tylko jest bezpiecznie, ale również, że mieszkańcy czują się bezpiecznie i w badaniach opinii publicznej dobrze oceniają naszą pracę.
     
     A jak ocenia Pan warunki pracy warmińsko-mazurskich policjantów?
     Ostatnie lata pokazują, że warunki pracy z roku na rok się poprawiają. Przykładem tego mogą być oddawane nowe komendy – Komenda Powiatowa Policji w Węgorzewie, w Szczytnie, w Braniewie. 5 Marca 2010 roku oddaliśmy do użytku nowo wyremontowany budynek dla OPP w Olsztynie. W listopadzie 2011 roku oddaliśmy nową siedzibę Komisariatu Policji w Reszlu. Wykonaliśmy szereg remontów budynków, m.in. KMP w Olsztynie. Kupiliśmy nowy sprzęt, wymieniliśmy całkowicie tabor samochodowy na nowy. Samochody są nowocześniejsze, a policyjne polonezy zniknęły z naszych dróg w 2009 roku. Policjanci korzystają w pracy z nowoczesnych Lanci, Skód Superb, samochodów marki Renault Megane, Kia, mają do dyspozycji Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego, supernowoczesny Ambulans Monitoringu Wizyjnego, dwukołowe Hondy. Na jeziorach Warmii i Mazur w ubiegłym roku pojawiły się nowocześniejsze, szybsze i bezpieczniejsze łodzie hybrydowe. Kupiliśmy sporo sprzętu informatycznego, wyposażenia zapewniającego policjantom bezpieczeństwo na służbie, takiego jak: kamizelki kuloodporne, broń, nowe mundury. Wyposażyliśmy Laboratorium Kryminalistyczne w supernowoczesny sprzęt. Wszystko po to, aby z jednej strony zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i profesjonalną obsługę, a z drugiej zapewnić policjantom bezpieczeństwo na służbie i dobre warunki pracy.
     
     Uczestniczył Pan w wielu policyjnych uroczystościach, które szczególnie zapadły Panu w pamięć?
     Było wiele szczególnych chwil. Jednym z doniosłych wydarzeń było wręczenie 16 listopada 2010 roku sztandaru dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Nadanie sztandaru – symbolu patriotyzmu, męstwa i honoru – jest wielkim wyróżnieniem. Dla jednostki Policji ma rangę szczególną. To najcenniejszy dowód uznania i wdzięczności za trudną i niebezpieczną służbę, to także piękny symbol wdzięczności ze strony społeczności województwa warmińsko-mazurskiego.
     
     Przed Panem kolejne wyzwania.
     Dołożę wszelkich starań, aby nadal zapewniać spokój i bezpieczeństwo, aby potrzeby i oczekiwania społeczne w zakresie bezpieczeństwa były spełniane na najwyższym poziomie, bez względu na to, na jakim obszarze przyjdzie mi służyć. Chciałbym również, żeby policjanci byli zadowoleni ze swojej pracy i żeby przyczyniali się do wzrostu zaufania do Policji. Aby swoją codzienną, skuteczną służbą przyczyniali się do budowania społecznego szacunku do pracy policji.
     Cieszę się, że mogłem kierować garnizonem warmińsko-mazurskim, w którym służy i pracuje wielu wspaniałych ludzi. Dziękuję moim zastępcom, naczelnikom wydziałów KWP w Olsztynie, dowódcy Oddziału Prewencji Policji, komendantom miejskim i powiatowym. Dziękuję wszystkim policjantom oraz pracownikom za zaangażowanie, za dobrą i odpowiedzialną służbę. Dziękuję również rodzinom policjantów za wyrozumiałość, zrozumienie specyfiki policyjnej służby.
     Dziękuję Panu Wojewodzie, Panu Marszałkowi Województwa oraz starostom,prezydentom miast i samorządom lokalnym za wsparcie – nie tylko finansowe, za dobrą współpracę przy realizacji projektów na rzecz bezpieczeństwa publicznego.
     Za wieloletnią posługę i modlitwę za policjantów składam podziękowania Jego Ekscelencji księdzu doktorowi Edmundowi Piszczowi, Księdzu Arcybiskupowi Wojciechowi Ziembie, oraz wszystkim kapelanom Policji naszego województwa
     Dziękuję Prokuratorom Okręgowym w Olsztynie i Elblągu oraz prokuratorom prokuratur rejonowych za bardzo dobrą współpracę z Policją, dziękuję wszystkim służbom zespolonym – Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Izbie Celnej, Służbie Więziennej, ABW, dziękuję Dyrektorom Polikliniki, Nadleśnictwa, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Rektorom wyższych uczelni – wszystkim osobom i instytucjom, które wspólnie z policjantami Warmii i Mazur pracowali na rzecz bezpieczeństwa.
     Dziękuję również przedstawicielom mediów za codzienne, rzetelne informowanie mieszkańców o pracy policji.
     Wszystkim policjantom i pracownikom policji życzę dalszej satysfakcji z wykonywanej pracy, sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, zdrowia, radości oraz dumy z wykonywanych obowiązków.
     Życzę, aby Wasza praca na rzecz społeczeństwa była źródłem powszechnego szacunku i uznania, abyście swoją postawą i codzienną pracą tworzyli chlubną historię Policji Warmii i Mazur.
KWP w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy