Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Komputery dla II LO od Tajwanu

Elbląg, Komputery dla II LO od Tajwanu Goście w II LO. David Y. M. Liu oraz poseł Witold Gintowt-Dziewałtowski obejrzeli pracownię komputerową (fot. AD)

Pracownia informatyki w II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu wzbogaciła się o osiem komputerów i monitorów, które ufundowało Biuro Gospodarcze i Kulturalne Tajwanu. Jak wyjaśniał jego szef David Y. M. Liu do naszego miasta sprowadziła go (oraz prezenty) przyjaźń z posłem Witoldem Gintowt-Dziewałtowskim. Dziś (13 grudnia) obaj panowie gościli w murach "Jagiellończyka".

Pracownia komputerowa w II Liceum Ogólnokształcącym wzbogaciła się o nowy sprzęt. Uczniowie cieszą się z prezentu, ale przyznają, że to wciąż mało, by efektywnie uczyć się informatyki.
     - Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że dostaliśmy osiem komputerów, a także nowe monitory, które – mamy nadzieję – przyczynią się do lepszej nauki i oszczędzą nasz wzrok – powiedziała Daria Ilczuk z klasy II b.
     David Y. M. Liu, szef Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajwanu z siedzibą w Warszawie, który gościł dziś w II LO zapewnił, że to nie ostatni prezent dla elbląskiego ogólniaka. Nas zaciekawił wybór szkoły, dlaczego przedstawiciele Tajwanu zdecydowali się wspomóc placówkę oświatową właśnie Elblągu?
     - Są dwa powody – wyjaśnił David Y. M. Liu. – Po pierwsze ze względu na pana posła Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego, ponieważ jest moim szanowanym i dobrym przyjacielem. Jest również członkiem specjalnej grupy polsko-tajwańskiej. Drugi powód – Elbląg jest partnerskim miastem z jednym z miast w Tajwanie. Takim miastem-siostrą (tu dodał swobodnie po polsku).
     A dlaczego prezentem stały się komputery?
     - Dlaczego komputery? Wielu ludzi uważa, że Tajwan jest królestwem komputerów. Ludzie widzą komputery to kojarzą z Tajwanem, są jego symbolem – mówił David Y. M. Liu.
     Wartość prezentu to kilkanaście tysięcy złotych. Dyrekcja II LO nie kryła zadowolenia z otrzymanego sprzętu, a także wizyty darczyńcy: - Szkoła potrzebuje każdego sprzętu, dlatego tak cieszymy się z tego prezentu i odbieramy go z radością – podkreślała dyrektor Agnieszka Jurewicz.

 


     Goście z Tajwanu zostali przywitani w II LO tradycyjnie po polsku – chlebem i solą. Obejrzeli pracownię komputerową, spotkali się także z młodzieżą. David Y. M. Liu przywitał uczniów mówiąc…po polsku. Po kilku zdaniach przyznał jednak, że lepiej będzie jak przejdzie na język angielski, bo za chwilę nikt go nie zrozumie.
„Jagiellończyk” nie był jedynym punktem wizyty Davida Y. M. Liu w Elblągu. W towarzystwie posła Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego gość z Tajwanu spotkał się także z władzami samorządowymi miasta.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • i co mnie to obchodzi niby ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  smerf_maruda(2010-12-13)
 • A Polska to kraj III świata że obcokrajowcy muszą nam sponsorować komputery????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  jmkbuygf(2010-12-13)
 • Ale wstyd. .. .Tajwan kupił 8 komputerów dla Szkoły. Co to o nas świadczy dla nich. Kupmy im 9 komputerów w rewanżu to może chociaż trochę obronimy honor. P. S. Dobrze, że nie kupili mikrofali, dodatkowo lodówki i 2 telewizorów, bo to by już świadczyło wiele o naszym rozwoju. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Hugoi(2010-12-13)
 • Ha, ale jaja!Kompy, ktorych już Tajwańczycy nie uzywają. .. a w tle na zdjęciu z prawej strony jeden z wielkich przegranych do fotela prezydenta Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-13)
 • " Goście z Tajwanu zostali przywitani w II LO tradycyjnie po polsku – chlebem i solą. (. .. ) "-Nie do knca jest to polska tradycja, zabraklo wódki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  alko-Tester(2010-12-13)
 • No to gdzie te FULL EXTRA WYPASIONE KOMPY ?Nie widać ich tu na zdjęciach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  キー(2010-12-13)
 • Panu Dziewałtowskiemu w wyborach nie poszło to teraz jaki przedstawiciel Tajwanu dorabia :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  GTW(2010-12-14)
 • jakie żałosne chamstwo do komentarzy się dobrało. .. .żenada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2010-12-14)
 • Żenujący spektakl. Zrozumiał bym to, gdyby poseł sam ufundował te komputery z własnych sejmowych dochodów. Rękoma biednych tajwańczyków robi sobie w Elblągu krypto-reklamę, a tu efekt odwrotny od zamierzonego. Zrozumiał bym gdyby np. postarał się o ufundowanie sprzętu za milion euro, ale takie coś? Co dziś ten Tajwan o nas sądzi? Zrobiono z nas mega bidoli którym dasz dolara a będą się cieszyć jak małpa z banana. Wypada jednak podziękować tajwańczykom za gest, jednak trzeba dać wszystkim do zrozumienia że takie gesty uwłaczają troszkę naszej godności. Co innego jeszcze gdyby padła deklaracja, 100 komputerów dla elbląskich szkół w jakimś tam czasie, a tu 8 sztuk! Panie pośle nie stawiaj pan więcej elblążan i tajwańczyków w tak niezręcznej sytuacji! Co Pan naopowiadał tym tajwańczykom o elblągu i elblążanach że zdecydowali się na tak "ogromny" gest? Jak my wszyscy teraz wyglądamy? Jak goło. du. pcy! Żenada!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Matteo(2010-12-14)
 • Pal licho, że w dobie powszechnej komputeryzacji, gdzie każdy nurek może mieć swojego PC, szkoły dalej borykają się z brakiem takowych na stanie. .. ale uciekać się do socjalistycznych manewrów z wyciąganiem łapska po nieswoje to już czysta kompromitacja. Pomijam zresztą fakt, że II LO, uznawane przez wielu, zbyt dużo o sobie myślących nauczycieli, za najlepszy ogólniak w Elblągu nie potrafi zapewnić z normalnych źródeł kilkustanowiskowej pracowni. .. zupełnie tak jakby nie było dostępu do środków europejskich lub gdyby nie można było wygospodarować tych (8 komputerów x 1800) circa 15000zł. .. zwyczajna nieudolność dyrektora szkoły i tyle
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-14)
 • Ale zawsze jest coś za coś, a tu ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-14)
 • noooo brak doinwestowania to 2 zawdzięcza chyba poprzedniemu dyrektorowi :))))) ciepły stołek przez lata i uśmiechy dla wszystkich - tak się właśnie kupuje waszą przychylność
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-12-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem