Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Komu nagroda prezydenta?

 
Elbląg, Komu nagroda prezydenta?
Laureaci nagród prezydenta za działalność w roku 2012 (fot. arch. WS)

Od ponad 20 lat prezydent Elbląga przyznaje nagrody osobom i instytucjom w dowód uznania za szczególne osiągnięcia w mijającym roku kalendarzowym w pracy twórczej, zawodowej i społecznej lub za całokształt działalności na rzecz rozwoju miasta. Dziś (6 stycznia) dowiemy się, kto dołączy do grona laureatów. Wieczór uświetni koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i Tangata Quintet oraz gości. W programie - Tanga Świata.

Nagrody Prezydenta Elbląga przyznawane są od 1992 r. Dotychczas statuetki zaprojektowane przez Barbarę Lis-Romańczuk trafiły do 150 laureatów. Są oni wybierani na podstawie wniosków, które mogą zgłaszać organizacje społeczne, organizacje polityczne, instytucje i zakłady pracy, radni Rady Miejskiej oraz departamenty Urzędu Miejskiego. W tym roku termin przyjmowania wniosków upłynął 30 listopada.
     Nagrody przyznawane są za szczególne dokonania i wkład w rozwój miasta w następujących dziedzinach: kultura i sztuka, działalność gospodarcza, działalność oświatowa i pedagogiczna, ochrona środowiska, służba zdrowia, opieka społeczna oraz sport i turystyka.
     Kogo nagrodzi prezydent Jerzy Wilk, dowiemy się w wieczór Trzech Króli, czyli 6 stycznia 2014 r., podczas Koncertu Noworocznego, który odbędzie się w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Wiadomo, że złożono ponad 30 wniosków, ale laureatów będzie 10, a wśród nich laureaci nagrody specjalnej prezydenta Elbląga.
     Wieczór uświetni koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i Tangata Quintet oraz gości: Anna Ozner,  Olga Szomańska – wokal, Sebastian Wypych – kontrabas, Grzegorz Lalek – skrzypce, mandolina, Piotr Malicki – gitara , Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, Klaudiusz Baran – bandoneon, akordeon. Muzycy wykonają Tanga świata.
     Początek Koncertu Noworocznego Prezydenta o godz. 18. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które można było odbierać w Ratuszu Staromiejskim.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini