Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Konferencja geodetów

Dziś drugi dzień konferencji poświęconej problematyce Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej pt. "Nowe Wyzwania". Imprezie patronuje Główny Geodeta Kraju.

To już kolejna, szósta konferencja organizowana w naszym mieście przez prezydenta Elbląga oraz Stowarzyszenie Geodetów Polskich. Spotkanie pt. "Nowe Wyzwania" rozpoczęło się wczoraj w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid".
     Uruchomiony w dniu 1 stycznia 1997 r. Numeryczny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Elblągu był pierwszym tego typu rozwiązaniem w Polsce. Dzięki zastosowaniu nowej technologii z użytkowania wycofano mapy analogowe na papierze, planszach, folii, a wprowadzono numeryczną mapę zasadniczą prowadzoną w systemie komputerowym. Zaowocowało to: poprawą wiarygodności danych, automatyzacją procesów aktualizacji, sprawniejszą obsługą użytkowników.
     Kolejne wyzwanie to przystąpienie w 2000 roku do budowy systemu zarządzania informacją przestrzenną miasta w oparciu o mapę numeryczna i dane ewidencji gruntów i budynków. Celem budowy systemu było zintegrowanie pracy wydziałów Urzędu Miejskiego przez wdrożenie dedykowanych rozwiązań informatycznych, zgodnych z technologią Systemów Informacji Przestrzennej oraz scentralizowanie przechowywania danych i ich zabezpieczenia. Umożliwia to kompleksowe wykorzystanie danych, łącznie z wizualizacją przestrzenną, ukierunkowaną na wspomaganie podejmowanych decyzji.
     Następnym przedsięwzięciem jest budowa zintegrowanego systemu katastralnego, obecnie jednego z najważniejszych projektów informatycznych w Polsce. Projekt prowadzi Główny Urząd Geodezji i Kartografii. W jego wyniku powstanie Integrująca Platforma Elektroniczna (IPE), która połączy trzy podsystemy: ewidencji gruntów i budynków ksiąg wieczystych podatkowej ewidencji nieruchomości.
     Prezydent Miasta Elbląga zawarł w 2003 r. z Głównym Geodetą Kraju porozumienie w sprawie współpracy przy realizacji projektu PHARE - 2001 - Zintegrowany System Katastralny - Faza II.
     W trakcie jej realizacji nastąpi dostosowanie 43 powiatowych baz danych ewidencji gruntów i budynków do obowiązujących standardów. Każdy system informacji przestrzennej (SIP) jest oparty o zasób geodezyjny i kartograficzny, który jest jego najważniejszym elementem. Dlatego bardzo ważnym jest aby ten zasób był dobrej jakości i zawsze aktualny. Należy to wykorzystać do umacniania i kierowania roli ODGiK w Elblągu jako centrum dystrybucji danych przestrzennych.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • a kto za te zabawy płaci..........???????? pan Prezydent nie sądzę.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  eeee...tam...(2004-04-23)
 • geodeci się bawią , a dzisiaj mówiono w telewizji o mieszkańcach którzy myśleli że mieszkają w jednej miejscowości , a okazuje się że to nie jest tak , gdyż od zakończenia II wojny światowej nie korygował map i mieszkają oni w innej miejscowości GRATULUJĘ GEODETOM bawcie się dalej. Ciekawe ile takich miejscowości jest jeszcze w Polsce
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  przyjaciel geodetów(2004-04-23)
 • Pieprzysz Facet - ale CI wyba zam, bo jezdeś facet. Wszystko to , totwoje ino inaczaj azma temu wyraz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-04-23)
 • żeby jeszcze materiały geodezyjne ( wypisy, wyrysy, mapy do celów projektowych, opłaty dla ośrodka dokumentacji ) nie były tak drogie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Malutki(2004-04-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini