Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Konferencja na temat osteoporozy

Szpital Miejski im. Jana Pawła II zaprasza na konferencję poświęconą aktualnym założeniom dotyczącym diagnostyki i leczenia osteoporozy. Konferencja odbędzie się jutro, w Sali Konferencyjnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. Św. Ducha, o godz. 9:30.

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Miejski im. Jana Pawła II realizuje projekt: "Nowoczesne Centrum dla Matki i Dziecka w Elblągu jako zintegrowany program profilaktyki i wczesnego wykrywania wad rozwojowych w okresie prenatalnym i u dzieci oraz zmian nowotworowych u kobiet w Polsce północnej". W ramach tego programu organizowana jest także jutrzejsza konferencja.
     Podczas konferencji zostaną przedstawione korzyści, jakie daje realizacja poszczególnych zadań związanych z tworzeniem Nowoczesnego Centrum Diagnostyki dla Matki i Dziecka w ramach inicjatywy, a także odbędą się wystąpienia gości z Polski oraz z Norwegii, którą reprezentować będzie delegacja Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego, pełniącego rolę partnera projektu.
     
     Program:
     9.30 - 10 - Oficjalne rozpoczęcie - uczestników konferencji przywita Dyrektor Szpitala Miejskiego mgr Wiesława Lech. Następnie w tajniki realizacji projektu „Nowoczesne Centrum Diagnostyki dla Matki i Dziecka w Elblągu jako zintegrowany program profilaktyki wczesnego wykrywania wad rozwojowych w okresie prenatalnym u dzieci oraz zmian nowotworowych u kobiet w Polsce północnej” wprowadzi słuchaczy lek. Lech Cylkowski
     10 -11.30 - panel wykładowy
     - „Osteoporoza u młodocianych” –Ordynator Oddziału Pediatrycznego Szpitala Miejskiego, lek. Joanna Majewska
     - „Znaczenie Rejestru Wad Wrodzonych we współczesnej medycynie” - prof. dr hab. med. Anna Latos-Bielańska, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
     11.30 - 12 - Przerwa kawowa
     12 - 13.30 - panel wykładowy
     - „Czy zażywanie alkoholu w ciąży jest tak niebezpieczne jak się powszechnie uważa?” - prof. Leiv Siegmund Bakketeig z Wydziału Epidemiologii Departamentu Genów i Środowiska Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego.
     - „Poronienia- priorytety i profilaktyka” - prof. nadzw. dr n. med. i filozofii Frederik Freon, Dyrektor Departamentu Genów i Środowiska Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego
     - „Wady wrodzone- badania oparte na Medycznym Rejestrze Urodzeń Norwegii” - prof. nadzw. Kari Klungsøyr, wicedyrektor Norweskiego Rejestru Medycznego Urodzeń
     13.30 – Zakończenie konferencji
     
     ---
     Przedmiotem projektu dofinansowanego w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego jest wyposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny pracowni i poradni, które wejdą w skład nowo powstającej placówki, a także wdrożenie programu badań profilaktycznych i promocji zdrowia w zakresie szeroko pojętej opieki nad matką i dzieckiem. Wszystkim działaniom towarzyszy kampania promocyjna, której adresatem są mieszkańcy miasta i regionu północnej Polski w zasięgu objętym projektem. Koszt całkowity projektu: 1 410 182 euro, w tym dotacja z Norweskiego Mechanizmu Finansowego : 1 187 857 euro i z budżetu Gminy Miasta Elbląg 209 622 euro. Lata realizacji przedsięwzięcia: 2008-2011.
Urszula Strzelecka, SPSZOZ Szpital Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czapka z nadrukiem
Naszywka GODŁO
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Ręcznik z haftem