UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koniec roku szkolnego i początek wakacji

 
Elbląg, Policjanci z ruchu drogowego w ostatni dzień roku szkolnego pilnowali, aby droga do szkoły była bezpieczna,
Policjanci z ruchu drogowego w ostatni dzień roku szkolnego pilnowali, aby droga do szkoły była bezpieczna, fot. Policja
Reklama

Podobnie jak w latach ubiegłych w ramach działań "Bezpieczne wakacje" policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem na drogach i nad wodą. Już dzisiaj przestrzegamy o rozsądku podczas kąpieli. Nie wchodźmy po alkoholu do wody. Dziś zaczyna się pierwszy weekend wakacji. Policjanci strzec będą bezpieczeństwa m.in. tych, którzy wyruszą na wakacyjne wyjazdy.

Wakacje to czas, w którym wybieramy się w podróże, zarówno własnymi środkami transportu, jak i autokarami. Dlatego również w tym zakresie zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Wysyłając swoje dzieci na kolonie, zamówmy kontrole autobusu. Policjanci bardzo skrupulatnie sprawdzą stan techniczny i w przypadku ujawnienia nieprawidłowości, uniemożliwią wyjazd takiemu pojazdowi. W ostatnich dniach roku szkolnego policjanci z całego województwa warmińsko-mazurskiego odwiedzali uczniów przypominając o zasadach bezpiecznego zachowania oraz zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać podczas wakacji. W klasach młodszych funkcjonariusze omawiali szczególnie treści z zakresu bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w podróży a także zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
      
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • "Nie wchodźmy po alkoholu do wody" Jakim paragrafem posłużył się podkomisarz wydając takie nakazy ? Co nam grozi po wyjściu z wody po alkoholu ? Jakie jest dopuszczalne stężenie przy wejściu do wody ? Czy dopuszczalne jest wejście z wynikiem 0,2 promila ? Czy wynik 0,5 to już przestępstwo w wodzie podczas kompieli ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 2
  (2015-06-26)
 • * kąpieli
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-06-26)
 • "Wysyłając swoje dzieci na kolonie, zamówmy kontrole autobusu. " a po jakiego grzyba ? Przewoźnicy sami wiedzą że ze złomami nie mają szans w interesie ale za to policyjny radiowóz który rozkraczył się na cztery łapy w pościgu do Tolkmicka ciekawe jak przeszedł badania techniczne i kto przeprowadzał obsługę codzienną ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-06-27)
 • "Już dzisiaj przestrzegamy o rozsądku podczas kąpieli. Nie wchodźmy po alkoholu do wody. " to jest pouczenie dotyczące zdrowego rozsądku a nie ostrzeżenie przed mandatami. ale oczywiście zawsze znajdą się takie trolle jak ty ujadające na wszystko i wszystkich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  (2015-06-28)
 • Żaden policjant nie jest w stanie sprawdzić, ,na oko" stanu technicznego hamulców w autobusie. Sprawdzi nieszczelność w układzie hamulcowym ale nie jest w stanie sprawdzić siły hamowania na poszczególnych kołach !!! A z tym różnie bywa. Sam prowadziłem autobus na warsztat zostałem zatrzymany do kontroli i pan policjant skontrolował hamulce. Powietrze nie uciekało reszta w porządku to pojechałem dalej - z nie działającymi hamulcami tylnej osi. A gdyby ten autobus miał pojechać w trasę z pasażerami a kierowca byłby nieodpowiedzialnym idiotą? Tyle może policja na drodze. TYLKO STACJA DIAGNOSTYCZNA jest w stanie wszystko sprawdzić a nie jakiś sierżancina na drodze !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  odpowiedzialnykierowca(2015-06-29)
Reklama