Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koniec wystawek

W minioną sobotę odbyła się ostatnia w tym roku wystawka w ramach akcji „Podaruj - darując jesteś lepszy”. Organizatorzy, czyli elbląski Urząd Miejski, cieszą się, że coraz więcej rzeczy zabieranych jest przez osoby potrzebujące.

Akcja „Podaruj - darując jesteś lepszy” organizowana jest w Elblągu od 1994 r. Polega na tym, że mieszkańcy pozbywają się niepotrzebnych ubrań, sprzętu domowego, mebli oraz wielu innych rzeczy, wystawiając je przed budynki, skąd zabierane są przez potrzebujących. W tym roku - od maja do września - przeprowadzonych zostało 15 wystawek.
     - Akcja „Podaruj” pozwala na zmniejszenie ilości nielegalnych wysypisk oraz ilości drobno- i wielkogabarytowych odpadów wystawianych obok pojemników na śmieci - informuje Agnieszka Staszewska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Stanowi też pomoc najuboższym.
     Coraz więcej, elblążan bardzo dobrze przygotowuje się do akcji. - Wystawiając niepotrzebne rzeczy, robią to w staranny sposób: odzież jest czysta i posegregowana, zepsuty sprzęt jest opisany, jakich napraw wymaga, wystawione rzeczy są zabezpieczone przed zabrudzeniem i zniszczeniem - dodaje Agnieszka Staszewska. - I za to im dziękujemy.
     Z roku na rok coraz więcej rzeczy zabieranych jest przez osoby potrzebujące. Dla porównania: w 2005 r. do Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. wywiezionych zostało, w ramach akcji, ok. 20 ton odpadów, a w tym roku wywieziono ich tylko ok. 8 ton.
     Niepotrzebne nikomu rzeczy wywożone były przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Koszty akcji, które wyniosły 12 tys. 278 zł, pokrywane są w całości ze środków budżetu miejskiego.
     Osoby, które mieszkają w budynkach nieobjętych dotąd akcją „Podaruj”, proszone są o zgłoszenie tego w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elbląg, nr tel. 055 239 32 55 lub mail: rgk@elblag.com.pl. Informacje te zostaną wykorzystane przy planowaniu akcji w 2007 roku.
     

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Hosting WWW START
Domena funkcyjna .com.pl
Konto poczty elektronicznej