Środa 24-04-2019, imieniny Grzegorza, Horacego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Konkursy na dyrektorów szkół

 
Elbląg, Konkursy na dyrektorów szkół
Marek Pruszak (fot. AD)

Do 2 sierpnia można składać oferty w konkursach na dyrektorów kilkunastu elbląskich placówek oświatowych. Konkursy zostaną rozstrzygnięte do końca sierpnia. – Chcemy całkowicie odpolitycznić konkursy, żebyśmy mogli wybrać osoby naprawdę kompetentne, sprawdzone, z dobrą opinią swoich środowisk – mówi wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak.

Przypomnijmy, ogłoszenie tych konkursów w maju, już po odwołaniu w referendum władz Elbląga i próba ich rozstrzygnięcia przez wyborami wywołała oburzenie elbląskich środowisk politycznych, także nauczycieli. W rezultacie komisarz Marek Bojarski postanowił odroczyć decyzje i pozostawić je nowo wybranym władzom miasta.
     Konkursy dotyczą tych placówek, których dyrektorom skończyła się kadencja. Są to: Przedszkole nr 3 przy ul. Bema 26; Przedszkole nr 5 przy ul. Szańcowej 9; Przedszkole nr 17 przy ul. Karowej 30; Przedszkole nr 31 przy ul. Grunwaldzkiej 44 A; Przedszkole nr 33 przy ul. Królewieckiej 35; Przedszkole nr 34 przy ul. Grunwaldzkiej 67; Szkoła Podstawowa nr 14 przy ul. Mielczarskiego 45; Gimnazjum nr 5 przy ul. Agrykola 6; Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług przy ul. Obrońców Pokoju 44; Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Saperów 14; Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 przy ul. Pułaskiego 1 f; Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Kościuszki 77.
     Osoby zainteresowane i spełniające kryteria do objęcia stanowisk dyrektorów mają teraz czas na dostarczenie dokumentów do 2 sierpnia. O konkursach, które muszą zostać rozstrzygnięte do końca sierpnia, rozmawialiśmy z wiceprezydentem Elbląga Markiem Pruszakiem.
– Do 2 sierpnia jest czas składania ofert na te stanowiska – mówi Marek Pruszak. – Potem powołamy komisje konkursowe. Chcemy do tych komisji zaprosić również niezależnych ekspertów z uczelni wyższych, żeby podnieść jakość prac tych komisji i całkowicie je odpartyjnić, odpolitycznić. Żebyśmy mogli wybrać osoby naprawdę kompetentne, sprawdzone, z dobrą opinią swoich środowisk. Chcemy to zrobić w sposób rzetelny i całkowicie uczciwy, bez ustawiania konkursów czy czegokolwiek podobnego.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Clinex M9 Strong
Clinex Glass