UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Konkursy TPD z myślą Korczaka rozstrzygnięto

 
Elbląg, Konkursy TPD z myślą Korczaka rozstrzygnięto
fot. nadesłane, wyróżnione prace Aleksandry Sikory z SP nr 19 i Aleksandry Dańczyszyn z Gimnazjum nr 3

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu rozstrzygnęło konkurs plastyczny i poetycki zatytułowany słowami Janusza Korczaka ”Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w środę (27 czerwca) w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Nie zabrakło wspomnień o Januszu Korczaku, jednym z najważniejszych polskich pedagogów, który poświęcił swoje życie, walcząc o prawa i godne życie dzieci. W tym roku obchodzimy 70. rocznicę śmierci Korczaka i 100. rocznicę założenia przez z niego Domu Sierot dla dzieci żydowskich.
     Z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka rok 2012 ogłoszony został przez Sejm Rzeczypospolitej Rokiem Janusza Korczaka. Z tej okazji Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zorganizowało konkurs plastyczny i poetycki. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów elbląskich szkół. Prace plastyczne i wiersze zgłoszone na konkurs dotyczyły praw dziecka, życia Janusza Korczaka oraz interpretacji jego słów, którymi zatytułowano konkurs.
     
     W konkursie plastycznym najwyżej ocenione zostały prace:
     Kornelii Raszewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 19,
     Przemysława Wójcika ze Szkoły Podstawowej nr 18,
     Pawła Koniecznego z Gimnazjum nr 4.
     
     Wśród młodych poetów jurorzy najwyżej ocenili:
     Klaudię Kubrak ze Szkoły Podstawowej nr 12,
     Krzysztofa Jarugę ze Szkoły Podstawowej nr 18,
     Weronikę Czajkowską z Gimnazjum nr 2,
     Mateusza Szadziula z I Liceum Ogólnokształcącego.
     
     Wyniki konkursu, nagrodzone i wyróżnione wiersze oraz prace plastyczne dostępne są na stronie TPD.
Łukasz Dembiński, TPD Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama