Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Końskie Zdrowie chce się zmienić

 
Elbląg, Końskie Zdrowie chce się zmienić Obecnie Fundacja Końskie Zdrowie opiekuje się 18 końmi (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Przy ulicy Okólnik ma powstać ośrodek jeździecki z hipoterapią z prawdziwego zdarzenia. Chce go stworzyć Fundacja Końskie Zdrowie, która działa w tym miejscu od wielu lat, ale teraz nabrała wiatru w żagle. Chce wykorzystać unijne pieniądze na rewitalizację i zmienić oblicze tego miejsca.

Teren przy ul. Okólnik o powierzchni prawie 7 hektarów, na którym działa Fundacja Końskie Zdrowie, należy do miasta. Co trzy lata ratusz odnawia umowę jego dzierżawy, ale to dla zarządu fundacji zbyt krótki okres, dlatego wnioskowali o jego przedłużenie. - Mamy wiele nowych planów związanych z tym miejscem. Razem z siostrą dołączyliśmy do zarządu fundacji, by je wprowadzić w życie – mówi Aleksander Obrycki z Fundacji Końskie Zdrowie, której wieloletnim prezesem jest jego ojciec Zygmunt Obrycki.
     - Głównym celem nadal będzie prowadzenie ośrodka z bezpłatnymi zajęciami hipoterapii dla dzieci i dorosłych, ale chcemy rozszerzyć działalność. Stworzyć całoroczny obiekt z możliwością organizacji pobytu osób niepełnosprawnych, kolonii, organizacji imprez, stworzyć sale do rehabilitacji – wylicza Ewa Obrycka-Błaut, siostra pana Aleksandra.
     Na terenie dzierżawionym przez fundację mają powstać nowe stajnie, parkur, tereny rekreacyjne, a nawet minizoo. A to wszystko za pieniądze unijne. Fundacja chce pozyskać środki z programu rewitalizacji.

  Fundacja dzierżawi od miasta prawie 7 hektarów gruntu (fot. MS) Fundacja dzierżawi od miasta prawie 7 hektarów gruntu (fot. MS)


     - Cieszymy się, że miasto wpisało ten teren w Lokalny Program Rewitalizacji, dzięki czemu możemy ubiegać się o unijne środki. Zależało nam co prawda na dzierżawie 30-letniej, ale w wyniku rozmów z miastem okazało się, że możliwa jest ona na 10 lat. Mamy nadzieję, że jak zainwestujemy w ten teren, to umowa będzie przedłużona – dodaje Aleksander Obrycki. - Czas nas goni, bo w czerwcu ogłoszony ma być pierwszy konkurs z programu rewitalizacji. Chcemy w nim wystartować. Mamy już zapewnienie z instytucji finansowej o przydzieleniu kredytu na wkład własny do projektu.
     Ze wstępnych szacunków wynika, że inwestycja planowana przez Fundację ma kosztować około 3 milionów złotych, z programu rewitalizacji można uzyskać do 85 procent dofinansowania.
     Dzisiaj radni komisji gospodarczej zaopiniowali pozytywnie projekt uchwały dotyczący dzierżawy terenu przy ul. Okólnik na rzecz Fundacji Końskie Zdrowie. Czwartkowe głosowanie na sesji Rady Miejskiej powinno więc być formalnością.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szkło ozdobne 4
AMK-Recepcja
AMK Meble łazienkowe 5
AMK Szkło ozdobne 4