UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Krajobraz po pożarze (wracamy do tematu)

 
Elbląg, Krajobraz po pożarze (wracamy do tematu)
(fot. MS)
Reklama

Część rodzin z budynku przy ul. Powstańców Warszawskich 9 nadal nie może wrócić do swoich mieszkań. Straty po pożarze będą liczone w setkach tysięcy złotych. Wspólnota mieszkaniowa wystąpiła do prezydenta miasta o finansowe wsparcie na remont.

Przyczyna pożaru, który wybuchł na strychu zabytkowej kamienicy przy ul. Powstańców Warszawskich, nadal nie jest znana. Dochodzenie prowadzi policja, która czeka na ustalenia biegłego z zakresu pożarnictwa. Wiadomo już jednak, że straty spowodowane przez pożar będą liczone w setkach tysięcy złotych.
       - Cały czas czekamy na efekty prac różnych specjalistów i służb. W poniedziałek lub we wtorek inspektor budowlany ma rozpocząć odkrywkę dachu, dzięki czemu będzie można sprawdzić, w jakim stanie są stropy, ile potrwa osuszanie budynku – mówi Barbara Budrewicz, zarządca administrująca budynkiem wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Powstańców Warszawskich 9. - Dwie rodziny zgłosiły się do ZBK w sprawie lokalu zastępczego, nie wiemy jeszcze, czy skorzystają z tej oferty. Każda z rodzin indywidualnie też może zwrócić się o pomoc do MOPS.
       Dzisiaj do naszej redakcji zgłosiło się jedno z małżeństw, mieszkające w feralnej kamienicy. Narzekali na bałagan organizacyjny podczas akcji gaszenia pożaru. - Staliśmy na dworze i patrzyliśmy, jak płonie kamienica. Nikt się nami nie interesował, nie zapytał, czy czegoś nam nie potrzeba, poza jednym policjantem. Sąsiad wyskoczył na boso w samych slipach, nawet żadnego koca nie dostał – opowiada pan Sławomir. - Teraz też każdy jest pozostawiony sam sobie. My akurat jesteśmy młodzi, więc sobie poradzimy, ale jedna z osób prosiła o pomoc psychologa, to się dowiedziała, że pani psycholog ma małe dzieci i nie może przyjechać po godzinach. Do dzisiaj nie wiemy, czy możemy przebywać w naszym mieszkaniu. Wchodząc tam, czuję się jak jakiś złodziej.
       Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wydał zarządcy zalecenia dotyczące zabezpieczenia dachu i całego budynku, a także zakres prac, jakie należy wykonać, by doprowadzić kamienicę do stanu używalności. Nie wiadomo jeszcze, ile prace będą kosztować. - Wszystko okaże się po otrzymaniu ekspertyz specjalistów. Na razie jako wspólnota wystąpiliśmy do prezydenta o finansową pomoc w sprawie remontu – powiedziała nam Barbara Budrewicz.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Opiszcie ta sprawe szeroko, lacznie z problemem niesprawnych hydrantow, klotnia dowodzacych akcja, itd. To skandal zeby miasto nie potrafilo sie zorganizowac w obliczu takiej tragedii!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 0
  Buyh(2015-07-10)
 • Skromna ta relacja. Na mieście już huczy o fatalnie przeprowadzonej akcji i niekompetencji właściwych służb, a Wy nic. .. Czy są w tym mieście jeszcze jacyś kompetentni dziennikarze? Macie temat podany jak na tacy, wszyscy wiedzą, że ktoś tu nieźle dał d. .. , a tu w lokalnych tzw. "mediach" cisza. Porozmawiajcie z ludźmi, którzy przeżyli tę tragedię, żeby dowiedzieć się szczegółów o tym jak "funkcjonuje" nasze miasto.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 0
  nutyrek(2015-07-10)
 • Szkoda ludzi, ale być może to Biuro Nieruchomości "Centrum" w końcu się zrealizowało w zakresie kompetencji. Czy Policja zabezpieczyła dokumentację u tzw. Zarządcy w zakresie przeglądów technicznych budynku, a szczególnie obowiązkowego przeglądu instalacji elektrycznej i odgromowej? Może w końcu dziennikarze zapytają o to Prokuraturę, Policję, Inspektora Nadzoru Budowlanego dla miasta Elbląga (podpowiadam Pan Kołodziejski ul. Wojska Polskiego), zapytają o to Zarządcę Barbarę Budrewicz czy przegląd instalacji elektrycznej został wykonany i kiedy? Czy Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej widział taki dokument? Proponuję innym Wspólnotom Mieszkaniowym, które są zarządzane lub administrowane przez to Biuro Zarządcy szybką kontrolę wykonywanych zadań przez tą ekipę i prawdopodobnie pokazanie im środkowego palca. W przeszłości to ten zarządca robił dobrze tylko jedną rzecz, wystawiał na koniec miesiąca fakturę VAT za zarządzanie. Na swojej stronie interenetowej posługują się nr licencji mimo, że do takiej działalnościnie nie są wymagane już licencje, a Stowarzyszenie wymyśliło swoje licencje, aby nadal ludziom mydlić oczy, iż jest to zawód ograniczony dla nielicznych grup. Wiem co piszę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 2
  zrządcaspołeczny(2015-07-10)
 • nie z łapą do prezydenta a do swojego ubezpieczyciela budynku i do swoich ubezpieczycieli mieszkań - już powinny nastąpić likwidacje szkód i wypłaty kwot zaliczkowych i bezspornych. Chyba że brak ubezpieczeń - no to wtedy lipa. Kredyt i remontować. A do tego zarządcy społecznego - warto wszystkich skontrolować - ciebie też.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 1
  wiem-co-piszę(2015-07-10)
 • Do wszystkich i do tego wiem-co-piszę. Jesem gotowy na każdą kontrolę. Przypomniałeś mi jescze o jednej kwestii: czy zarządca tej nieruchomości zadbał o ubezpieczenie budynku, bo rozumiem, że zarządza nim, a nie administruje. Jak zarządza to jego obowiązek, a jak administruje to obowiązek ubezpieczenia spoczywa na Zarządzie Wspólnoty składająegoy się z właścicieli lokali. Poza tym napisałeś prawdę o wyciąganiu ręki do miasta. Czuję smród wokół tej tragedii. Ustalenia biegłych to sprawa kilku dni, ale sprawa dkumentacji już powinna być podana do wiadomości publicznej przez dzienikarzy, a nie powtarzanie treści nic nie wnoszących do sprawy, ale czy tacy w Elblągu są, czy tylko zamiatają stare układy i powiązania? Czekam na taką informację. Właściciele lokali też to powinni poczytać i wziąć sprawy w swoje ręce, bo zapłacą za wszystko, w tym i za ewentualne zaniedbania innych, jeżeli miały one miejsce. Jednak takie pytania trzeba zadać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  zarządcaspołeczny(2015-07-10)
 • Czy Miasto zaoferowało rodzinom jakaś pomoc finansowa, tym najbardziej poszkodowanym, którzy przez najbliższych kilka miesięcy nie będą mogli wrócić do swoich mieszkań?? Tam mieszkały rodziny z malutkimi dziećmi. wszystkie portale opisują tylko o tragedii jaka ich spotkała, a może warto napisać jaka pomoc miasto oferuje, coś pozytywnego, aby inni mieszkańcy wiedzieli ze w tym ogromie tragedii, miasto pomaga. Ludzie zostali bez domu i z kredytami na mieszkania do spłaty zdani sami na siebie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  sasiad1525(2015-07-10)
 • Z tego co wiem to nawet kredyty we frankach, które nadal trzeba płacić i ogromnymi czynszami które są opłatą stałą, bez względu czy się mieszka czy nie. Nie ma o czym pisać bo miasto nic nie zaoferowało. Znieczulica totalna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  znojomy7879(2015-07-10)
 • Sporo w tym racji. Proszę też zwrócić uwagę na to, że wszystkie pokazane na stronie internetowej tej firmy certyfikaty, świadectwa i licencje wystawione są na Pana Jerzego Budrewicza który od roku nie żyje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  mieszkaniec2(2015-07-11)
 • Czyżby strażacy dali ciała??? Nie no nie wierzę, przecież to tacy bohaterowie. Prawda jest taka, że jakby dobrze się przyjrzeć, to najczęściej robią więcej bałaganu i szkody, niż pożytku, ale to wciąż są ci sami bohaterowie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 5
  Hę hę(2015-07-11)
 • Hę Hę masz niedobrze pod sufitem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2015-07-11)
 • Nadal nie znamy odpowiedzi na podstawowe pytanie. Czy był przegląd instalacji elektrycznej zgodnie z art. 62 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 7 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2010r. Nr 243,poz. 1623? Czy w końcu ktoś na to pytanie odpowie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  zarządcaspołeczny(2015-07-11)
 • ty zarządca społeczny - jak na społecznego dużo wiesz - a może ty jednak nie społeczny a bardziej hiena, która na cudzej krzywdzie chce coś ugrać. .. .śmierdzi mi tu konkurencją - a nie zastanowiłeś się że ci ludzie moją tragedię - a jej przyczyną nie musi być instalacja a zwykła nieuwaga. Ty z góry już osądziłeś - uważaj żeby ciebie nie osądzili bo może to być bolesne - oj bardzo bolesne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  św.Florian(2015-07-11)
Reklama