Niedziela 24-06-2018, imieniny Jana, Danuty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kto daje i zabiera

Elbląg, Kto daje i zabiera

Szpital miejski w Elblągu otrzyma prawie 2 miliony złotych z tytułu ustawy o restrukturyzacji zakładów opieki zdrowotnej. Umowa w tej sprawie została już podpisana. Pieniądze mają nadejść jeszcze we wrześniu.

- Dzięki nim spłacimy tzw. zobowiązania wymagalne, po które mógłby się już zgłosić komornik - mówi dyrektor lecznicy, Wiesława Jastrząb. - Dalsza część zobowiązań, należności wobec ZUS i PFRON, które łącznie wynoszą prawie 1,7 miliona złotych, zostaną umorzone po zakończeniu restrukturyzacji.
     To oczywiście nie rozwiąże w pełni problemu długów szpitala, ale poprawi jego kondycję finansową. W 2006 roku Narodowy Fundusz Zdrowia chce przekazać warmińsko – mazurskiej służbie zdrowia tyle samo pieniędzy, co w tym roku. Aby zaprotestować przeciwko tym planom, szpital miejski włączył się do działań Komitetu Obrony Praw Pacjentów Warmii i Mazur.
     - Jeśli nie będzie dodatkowych pieniędzy, czeka nas katastrofa – zapowiada Wiesława Jastrząb. - W planie restrukturyzacji, który był podstawą do ubiegania się o pomoc rządu, założyliśmy 3-procentowy wzrost nakładów na ochronę zdrowia. Propozycja Funduszu i ministerstwa zdrowia oznacza tymczasem realny spadek naszych dochodów o około 2 procent. Jeśli te zapowiedzi zostaną zrealizowane, nie będziemy w stanie spłacać pożyczki, innych zobowiązań i cały program restrukturyzacji upadnie.
     Jak informowaliśmy, jutro w Olsztynie Komitet Obrony Praw Pacjentów ma podjąć decyzję o dalszej formie protestu przeciwko decyzjom Narodowego Funduszu Zdrowia.

SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • a moim zdaniem szpital z Żeromskiego właśnie rozpoczął proces "restrukturyzacji" poprzez przyłączenie się do akcji protestacyjnych. Pierwsze pociągnięcia dyrektorki lecznicy należy uznać za "udane" i "profesjonalne" działania z innej epoki. Jeśli ma dojść do mrocznego scenariusza, lepiej zaniechać realizacji ambitnych i nierealnych zamierzeń i zwolnić stołek dyrektorski. Fundusz zdrowia obliczony na woj. warmińsko-mazurskie jest globalny i najwyraźniej nie limituje dochodów poszczególnych placówek ochrony zdrowia. Widocznie istnieją przesłanki do stosowania zróżnicowanych funduszy regionalnych w województwach. Nie ulega też wątpliwości, że wkrótce szpital z Żeromskiego zniknie z mapy placówek ZOZ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  srell(2005-09-08)
 • NA ŻEROMSKIEGO NIE MA SZPITALA>>ZNAJDUJE SIE TAM LEKARZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-09-08)
 • Srel czy sról? Jak nie masz człowieku pojęcia o działaniach restrukturyzacyjnych to się nie wypowiadaj. Właśnie przez takich jak ty , szpital ma problemy. To nie jest przecież przedsiębiorstwo produkujące np. agrafki tylko szpital i niestety NFZ niejednokrotnie torpeduje wszelkie zamierzenia a i załoga tyle co mi wiadomo też robi wszystko, aby stracić swoje miejsca pracy. Głupota i brak wyobraźni. Wiem, że może mi się oberwać, ale tak się składa, że jestem dosyć dobrze zorientowany w działalności zdrowia w Naszym kraju, dlatego uważam, że należy dać pracować fachowcom i im nie przeszkadzać i ewentualnie rozliczyć po zakończeniu działań - tak ROZLICZYĆ ale po wykonaniu roboty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Poldek(2005-09-09)
 • Poldek... Szpital Wojewódzki jakoś długów nie ma a Żeromski ma ciągle umarzane długi. Zdaj sobie sprawę z tego, że umorzenie ZUS i PFRON w skali globalnej przyczyni się do tego, w przyszłości nie będziesz miał emerytury a np. Twój niepełnosprawny kolega nie będzie miał prawa do bezpłatnej rehabilitacji. Mamy gospodarkę rynkową - słaby ginie. P. Gelert - dyrektor WSzZ zarządza tak szpitalem, że długów nie ma więc może to kwestia profesjonalnego menedżmentu - wymienić Wieśkę Jastrząb!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ExElbinger(2005-09-11)
 • Wejdź i zobacz www.pis.elblag.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-09-11)
 • Ja zawsze jestem za za za bo to jest służba zdrowia ona powinna dbać onasze zdrowie tam powinno być zawsze i na wszystko bez komentarza.............. ale szlag mnie trafia jak widzę taki oto obraz w szpitalu w pasłęiku swego czasu tp. zainstalowala aparaty telefoniczne proszę sprubować się dodzwonić? Łóżka sątak poustawiane że w żzzzzzzyyyyyyciu warszawy nie uda się choremu podnieść słuchawki żeby niebyć gołoslownynym proszę zadzwonić pod numer 2491876 nieda rady telefon jest z tyłu za główą po lewej stronie o 1 m (jeden metr ) panie ordynatorze ja w ubiegłym roku wspomagałem waszą placówkę w rzywność nie wymawiam ale odrobinę przyzwoitości ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  andrzej(2005-09-11)
 • rzywności było mu za malo :))))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-09-11)
 • a wpasłęku w szpitalu nie ma chory dzwonka przy łóżku żeby wezwać pielęgniarkę? i niewiem w tym momencie czy to jest prośba czy grożba i to niejest żart ....... panie o .....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  regina(2005-09-11)
 • a jacy to chorzy? przecież wystarczy poprosić głosowo pielęgniarkę a nie meilem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  srell(2005-09-11)
 • ExElbinger! Jestes pewien że Wojewódzki nie ma długów? Ostatnio sam Marszałek sie wypowiadał, rzyznając dotację na zakup sprzętu, że jest to szpital najmniej zadłużony w województwie ale jednak zadłużony. A co się tyczy p. dyr. Jastrząb, niech się sprawdzi ale musi miec czas na realizację zamierzeń. Niestety ludzie tam pracujący w większości są niereformowalni ( czyt: doktory ). Łatwo jest kogoś ocenić w emocjach bez dania szansy na realizację. Owszem, jestem za rozliczeniem ale na litość p. Gelert też miała czas aby wszystko poustawiać i poskładać do kupy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Poldek(2005-09-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

!!!PROMOCJA9!!!
Szkło ozdobne 7
AMK Meble Szafka pod RTV 2
AMK Kuchnia 8