Piątek 25-05-2018, imieniny Grzegorza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kto dostanie Ferdynanda?

Podczas uroczystej gali, która odbędzie się 21 maja w Teatrze Dramatycznym w Elblągu, zostanie rozstrzygnięty konkurs o tytuł Filantropa Roku 2001. Do tego zaszczytnego tytułu pretenduje 18 firm, instytucji oraz osób. Organizatorem konkursu jest Fundacja Elbląg.

Konkurs na Filantropa Roku odbywa się w Elblągu już po raz drugi. Pierwszą edycję wygrała firma ALSTOM Power Sp. z o.o., a wyróżnienie otrzymała "Ciastkarnia u Wołka", Telekomunikacja Polska oraz firma "Cleaner". Kto otrzyma Ferdynanda za działalność filantropijną w 2001 roku?
     - Tytuł "Filantrop Roku" może otrzymać przedsiębiorca (firma prywatna lub państwowa) oraz inna osoba fizyczna lub prawna z terenu miasta Elbląga i powiatu ziemskiego elbląskiego, która w danym roku w sposób szczególny zasłużyła się we wspieraniu (zarówno finansowym, jak i nie) działań organizacji społecznych, szkół, instytucji kultury itp. z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego - wyjaśnia Arkadiusz Jachimowicz, prezes Fundacji Elbląg. - Wyboru zwycięzcy dokonuje Kapituła Konkursu złożona z przedstawicieli organizacji i instytucji działających w wymienionych obszarach oraz przedstawicieli Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych. Główną nagrodą w konkursie jest statuetka Ferdynanda (nawiązująca do postaci elbląskiego przemysłowca-filantropa Ferdynanda Schichaua) autorstwa elbląskiego rzeźbiarza Romana Fusa oraz dyplomy.
     - Wnioski przyjmowaliśmy do końca stycznia br. Ostatecznie okazało się, że mamy 18 kandydatów do tytułu Filantropa Roku 2001 - dodaje Arkadiusz Jachimowicz. - Który z nich otrzyma statuetkę Ferdynanda? Dowiemy się 21 maja w Teatrze Dramatycznym.
     Galę poprowadzi Dariusz Szpakowski, a uświetni ją Ryszard Rynkowski oraz Majka Jeżowska i Danuta Błażejczyk. Podczas gali odbędzie się także aukcja obrazów elbląskich malarzy: Ryszarda Tomczyka, Janusza Hankowskiego, Haliny Różewicz-Książkiewicz, Zbyszka Opalewskiego. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na stypendium dla uzdolnionego plastycznie ucznia.
     Biletem wstępu na galę będzie cegiełka o nominale 20 zł, którą można nabyć w siedzibie Fundacji Elbląg przy ul. Związku Jaszczurczego 17 oraz w kasie teatru. Dochód ze sprzedaży cegiełek przeznaczony zostanie na Fundusz Stypendialny. Ponadto każdy posiadacz cegiełki weźmie udział w losowaniu nagród ufundowanych przez SKOK "Piast" oraz EMPiK.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety dziecięce
Fototapety czarno białe Black&White
Fototapety do lekarza/dentysty
Fototapety z architekturą