UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Kto zadba o miejskie szalety?

 
Elbląg, Jeden z trzech miejskich szaletów - przy ul. Wodnej
Jeden z trzech miejskich szaletów - przy ul. Wodnej (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Dwie firmy stanęły do przetargu na "opiekuna" publicznych szaletów. Miasto chce przeznaczyć na utrzymanie tych przybytków w czystości 444 tys. zł. Obie złożone oferty przekraczają tę kwotę, urzędnicy analizują więc, która z nich, mimo wszystko, jest bardziej atrakcyjna.

W Elblągu są trzy miejskie szalety zlokalizowane przy: ul. Rycerskiej, Al. Odrodzenia - Dom Handlowy Jantar i przy ul. Wodnej. Do obowiązków "opiekuna" tych przybytków należeć będzie utrzymanie ich w należytym stanie technicznym, sanitarnym i estetycznym. Firma, która wygra przetarg będzie musiała zadbać o przeprowadzanie okresowej dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji pomieszczeń i urządzeń sanitarnych, a także o uzupełnianie na bieżąco środków czystości i środków higienicznych. W zakresie obowiązków jest także konserwacja obiektów i przeprowadzanie w nich niezbędnych remontów.
       I tak od sierpnia br. przez kolejne trzy lata. Miasto ogłosiło przetarg, do którego stanęły dwie firmy: Cleaner w Elblągu i Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Łasku. Obie złożone oferty przekraczają kwotę 444 tys. zł, jaka została przeznaczona na dbałość o czystość i higienę publicznych toalet (pierwsza firma wyceniła swoją usługę na 500 tys. 263 zł, druga na 509 tys. 158 zł.
       Jak informują miejscy urzędnicy, trwa badanie ofert.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • 444 tyś na rok ? tj 37 tyś na miesiąc tj ponad 12 tyś za jeden szalet kutfa dajcie mi tą kasę ja ze szwagrem i jego żoną zadbamy o to, 12 tysi miesięcznie !!! koszt na środki czystości + papier to jakieś max 2-3 tysie a dycha do kieszeni. te firmy chyba powariowały ludzie tyle kasy za utrzymanie w czystości szaletów ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 1
  chętnyniezależny(2015-07-28)
 • Babcia klozetowa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2015-07-28)
 • Problem zostanie rozwiązany przed następnymi wyborami do UM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  ikiv(2015-07-28)
 • Za czyszczenie głupich toalet?Tyle kasy!Już wolę załatwiać się w domu. Te toalety zapewne do tego będą płatne!A kto zapłaci firmie!Podatnicy :) Chory coraz bardziej ten kraj się robi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  xxxxaaaaa(2015-07-28)
 • Koło Jantaru jest płatna toaleta?Jeszcze za nią będę musiał zapłacić?;o
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  eeehahah(2015-07-28)
 • Czyli jednym słowem gówniany interes nie jest taki gówniany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  przedsiębiorca(2015-07-28)
 • Zwykłe naciąganie, gdyby suma wynosiła 250tyś. oferta była by 350 tyś. , jak była by 800tyś oferta była by 1milion, w tych kiblach są opłaty i siedzą babcie oprócz ul. Wałowej gdzie tylko jest wstęp na monety, babcie siedzą i sprzątają dbają o porządek i zbierają kasę, niech miasto odda je w dzierżawę i po kłopocie, tak jak w innych punktach, a tu co jakiś czas ten sam problem, jestem ciekawy ile osób miesięcznie odwiedza te przybytki ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  slawekel1(2015-07-28)
 • czytaj ze zrozumieniem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2015-07-28)
 • czytaj do konca - 3 lata
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 1
  (2015-07-28)
 • Wole iść już za darmo załatwić się do Galerii Handlowej. Tam będzie o 90% czyściej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  noniezlexd(2015-07-28)
Reklama