Niedziela 17-02-2019, imieniny Aleksego, Zbigniewa
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kulturalne nagrody

Już wkrótce wejdą w życie, uchwalone 19 marca tego roku przez Radę Miejską, Elbląskie Nagrody Kulturalne.

Inicjatywa zmierzająca do ustanowienia nagród kulturalnych wpisuje się w założenia realizowane przez samorząd zawarte m.in. w Programie Rozwoju Kultury Elbląga na lata 2005 – 2013. Program ten stawia sobie za cel wspieranie lokalnych środowisk twórczych, w tym wypracowanie systemu nagród i stypendiów, wykształcenie systemu skutecznej pomocy artystom i twórcom, zwiększenie szans pozostania w zawodzie, a także wykształcenie mechanizmów odkrywania, rozwijania talentów u dzieci i młodzieży. Subsydia mają intensyfikować poczucie tożsamości środowiska twórczego z lokalną społecznością i wzmacniać potrzebę przynależności.
     - Elbląskie Nagrody Kulturalne porządkują rozproszone do tej pory nagrody z dziedziny kultury – wyjaśnia Piotr Rzepczyński, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Po pierwsze, dają możliwość osobom w różnym wieku i na różnym etapie działalności rozwijanie swoich artystycznych zainteresowań, po drugie stanowią podsumowanie i nobilitację za działalności prowadzoną na rzecz elbląskiej kultury.
     Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę czterech nowych nagród z dziedziny kultury:
     Młodzi elblążanie mogą finansować swój rozwój artystyczny poprzez Stypendium Artystyczne Miasta Elbląg, które kontynuuje ideę realizowanego od kilku lat programu „Przedwiośnie Talentów". Do najważniejszych zadań Stypendium Artystycznego należy promocja i wsparcie finansowe laureatów konkursów, festiwali, przeglądów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym; uczniów, studentów i absolwentów uczelni artystycznych.
     Młodzi artyści do 35 roku życia, którzy mają już za sobą debiut i wiele ciekawych pomysłów mogą uzyskać środki na realizację przedsięwzięć kulturalnych w ramach Nagród Artystycznych Prezydenta Elbląga.
     Największą zmianę niosą Nagrody Wydarzenie Roku i Kreator Kultury, które zastąpią Dzień Działacza Kultury, który w obecnej rzeczywistości utracił swoją rangę i nie ma już odniesienia do współczesnej działalności kulturalnej. Nagroda Wydarzenie Roku jest wyrazem uznania wysiłku i kreatywności elbląskich animatorów kultury i przyznawana będzie twórcom, autorom, organizatorom najlepszego wydarzenia ubiegłego roku. Druga wręczana będzie osobom, które poprzez swoją działalność kształtują rzeczywistość elbląskiej kultury, przyczyniają się do utrzymania Elbląga na mapie kulturalnej kraju oraz tworzą niepowtarzalne i najwyższej jakości projekty artystyczne.
     „Kreator Kultury" to indywidualność, autorytet i mistrz dla innych.
     Wnioski i regulamin nagród będzie można pobrać ze strony Urzędu Miejskiego www.umelblag.pl w zakładce „Wydziału Kultury”. Wypełnione formularze należy składać również w Wydziale Kultury. Ostateczną decyzję o przyznaniu stypendiów i nagród podejmuje prezydent Elbląga.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Teraz zobaczymy Festiwal Nagród dla pokornych B M W. Nadszedł ten czas. Niby aktywni, może czasem z pomysłami, ale oddani Władzy - aż do bólu. To właśnie Oni zapewniają urzędnikom komfort i " bezkarność" urzędowania - w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Fonia(2009-03-20)
 • To bardzo ważne, że w E-g wreszcie będą cywilizowane nagrody dla twórców, najwyższy czas, gratuluje pomysłodawcom, Przedwiośnie to jeden z najlepszych pomysłów Magistratu, znam laureatów i wiem jak to im pomogło. Przerażająca swoją toooootalną głupotą jest natomiast pisząca wyżej, lecz się i to szybko!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jola Janik(2009-03-20)
 • Tylko że tam - na stronie Wydziału Kultury UM - jeszcze nie ma żadnych formularzy?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  markus wolf(2009-03-20)
 • Można je odebrać w WK, może nie zdążyli sesja była w czwartek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  koleżanka Karoliny N.(2009-03-20)
 • ciekawe, jak to przyznawanie nagród tym razem wypadnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-20)
 • Proponuje Piotra z muzeum i Jarka z Galerii
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Skiner(2009-03-20)
 • Bmw to moje hasło E. P.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-21)
 • Jak najbardziej słuszny pomysł
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Grzesiu G.(2009-03-21)
 • Tylko ciekawe czy rzeczywiście dla twórców elbląskiej kultury? Jak znam elbląskie realia to pewnie znowu dyrektor kongenialnej BE tka naprawdę główny hamulcowy rozwoju lokalnej kultury i nauki. Tak to podłe jak ktoś dodaje anonimowe komentarze, ale w tym mieście są święte krowy. .. Kiedy się to skończy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-22)
 • O to chodziło. Teraz pełną władzę nad Nagrodami przejął - Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta. To dopiero będzie J A Z D A. Zobaczycie !.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kołek(2009-03-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

PREZENT NA WALENTYNKI
Żarówki LED
Długopis lub pióro na Walentynki
Pieczątki Firmowe