UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Laur dla powiatu elbląskiego

Elbląg, Laur dla powiatu elbląskiego
fot. nadesłana

We wtorek, 10 kwietnia rozpoczęło się w Warszawie dwudniowe 23. Zgromadzenie Związku Powiatów Polskich. Podczas spotkania starosta Maciej Romanowski odebrał okolicznościową statuetkę dla „Super Powiatu”. Laur ten zdobył powiat elbląski w rankingu ZPP w kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców.

W pierwszym dniu obrad wzięli udział m.in. Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP (odczytał list prezydenta Andrzej Dudy do uczestników zgromadzenia), byli premierzy Leszek Miller i Waldemar Pawlak, Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK, Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich oraz Andrzej Maciejewski, szef sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego.
       Dla uczestników zgromadzenia specjalne wystąpienie – retransmitowane na telebimie - przygotował Jerzy Buzek, były premier, za którego rządów, 20 lat temu, reaktywowano powiaty. Wspomniał w nim, że samorządy w Polsce wprowadziła już konstytucja marcowa z 1921 r. Były premier skonstatował, że dzisiejszym wyzwaniem dla samorządu jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców w jego działania, podzielenie się z nimi władzą, kompetencjami. – Dziś samorządowcy powinni uwierzyć, że mieszkańcy uniosą ciężar współodpowiedzialności za wspólnoty lokalne – mówił Jerzy Buzek.
       Głównym punktem pierwszego dnia obrad był panel dyskusyjny pt. „Refleksje nad rolą ustrojową samorządu gminnego i powiatowego w II i III RP”. Wzięli w nim udział były premier Leszek Miller, Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK, Tomasz Siemoniak, były minister spraw wewnętrznych i administracji oraz poseł Kazimierz Kotowski, były starosta opatowski i były prezes Związku Powiatów Polskich. Najważniejszym wątkiem dyskusji była zasada pomocniczości państwa (w odniesieniu do samorządów), którą streszcza jedno zdanie: tyle władzy i państwa, na ile to konieczne, tyle wolności i społeczeństwa, na ile to możliwe.
       - Nie ma skuteczniejszego sposobu weryfikacji administracji publicznej niż wybory samorządowe – powiedział Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK. Dodając, że w Polsce samorząd realizuje swe zadania lepiej, efektywniej niż administracja rządowa.
      
Marek Murdzia, rzecznik prasowy starosty elbląskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Może zamiast lansować się z nagrodami Pan Starosta zajął by się drogami powiatowymi. Część z dróg powiatowych nie nadaje się do jazdy rowerem górskim o autach nie wspomnę. A i znam inwestycje ZDP które miały być drogami powiatowymi a wyszły ścieżki rowerowe. Zawsze dziwi mnie jak to możliwe że najbardziej nieudolne JST dostają najwięcej jakichś dziwnych nagród w konkursach które nie mają przełożenia na życie mieszkańców, wygrajcie jakieś dofinansowanie dla inwestycji - to będzie powód do dumy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2018-04-11)
 • Przykładem niech będzie droga nr. 1103N od skrzyżowania Helenowo w stronę Miejscowości Jegłownik. Panie Starosto za taką drogę to powinien Pan otrzymać nagrodę w postaci wypowiedzenia z pracy !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  (2018-04-11)
 • słusznie napisane, skandal, ten się lansuje po stolicach a na co dzień nic nie robi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  (2018-04-11)
 • Tak biedny przecież Powiat Elbląski potrafi tyle dobrego zrobić dla mieszkańców - powinni się wszyscy cieszyć z sukcesów !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2018-04-11)
 • pslowskie szambodalej ssie koryto
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  (2018-04-11)
 • Elbląg i powiat nie pasują do tych bagien.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2018-04-11)
Reklama