UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lepiej dmuchać na zimne

 
Elbląg, To tylko ćwiczenia
To tylko ćwiczenia (fot. Anna Dembińska)

Wprawdzie nigdy nie musieli wykorzystywać swoich umiejętności na terenie elbląskiego browaru, ale minimum raz do roku, razem z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej, sprawdzają, jak są przygotowani. Na co? Chociażby na sytuację, kiedy dochodzi do wycieku amoniaku. Zobacz fotoreportaż.

W browarze doszło do rozszczelnienia instalacji z amoniakiem, są poszkodowani, którym szybko zostaje udzielona pomoc - taki był scenariusz dzisiejszych (22 października) ćwiczeń z udziałem zakładowej i państwowej straży pożarnej.
     - Do działań przystąpiła sekcja ratownictwa chemicznego z browaru w Elblągu, współdziałająca z Państwową Strażą Pożarną - o ćwiczeniu opowiada Andrzej Kowalik, specjalista ds. ochrony przeciwpożarowej. - Odnaleziono osobę poszkodowaną i jest ona ewakuowana ze strefy zagrożonej. Zostanie jej udzielona pomoc medyczna. Równolegle cały obszar jest zraszany wodą ponieważ woda absorbuje amoniak. Powstała woda amoniakalna jest przechwytywana przez zakładową sieć deszczową i tę wodę będziemy utylizowali w naszych zbiornikach więc nie ma zagrożenia dla rzeki Elbląg.
     - Co roku staramy się wprowadzić nowy element do naszego ćwiczenia, żeby strażacy nie musieli zmagać się z tym samym - mówi kpt. Łukasz Kochan, komendant miejski PSP w Elblągu. - Głównie jednak chodzi o wyciek z instalacji amoniakalnej w browarze. Taki scenariusz podyktowany jest tym, że na terenie miasta występuje zagrożenie związane z emisją tego związku chemicznego do atmosfery. Zabezpieczenia zastosowane w browarze pozwalają wierzyć, że jest to jednak mało prawdopodobne - zapewnia szef elbląskich strażaków.
     Ale nie niemożliwe, o czym przekonali się dwa lata temu mieszkańcy Braniewa, kiedy doszło tam do wycieku amoniaku.
     - Uczestniczyłem wtedy w akcji jako funkcjonariusz braniewskiej komendy i dowódca jednego z odcinków – mówi kpt. Łukasz Kochan. - Dmuchajmy więc na zimne czy to w sferze gazowej amoniaku, czy ciekłej - podsumowuje dzisiejsze ćwiczenia.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama