Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Lewica na jednym froncie

 
Elbląg, Lewica na jednym froncie Jarosław Szunejko, przewodniczący wojewódzkich struktur Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (po lewej) oraz Władysław Mańkut podpisali porozumienie o wystawieniu wspólnych list w nadchodzących wyborach samorządowych (fot. AD)
Rek

Nadchodzące wybory samorządowe nabierają rozpędu. Sojusz Lewicy Demokratycznej po głosy wyborców chce iść razem ze związkami zawodowymi oraz różnego rodzaju formacjami i wspólnie utworzyć listy wyborcze na obszarze całego województwa warmińsko- mazurskiego, w tym w Elblągu. Kandydaci będą więc startować z listy SLD – Lewica Razem.

Na razie podpisano porozumienie „na rzecz przyszłego rozwoju województwa warmińsko- mazurskiego w związku z wyborami samorządowymi”, które mówi przede wszystkim o tym, że wojewódzkie struktury ogólnopolskich związków zawodowych oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej wystawią wspólne listy w wyborach samorządowych. Jednakże Władysław Mańkut, szef wojewódzkich struktur SLD, zapewnia, że „tworzenie list jest już na finiszu” i mają się na nich znaleźć osoby z ok. 50 różnorodnych podmiotów.
     SLD nie przedstawiło jeszcze kandydata na prezydenta, chociaż Janusz Nowak, szef elbląskiego SLD oraz przewodniczący Rady Miejskiej,  przyznał, że „powszechnie mówi się o mojej osobie” jako o kandydacie na prezydenta miasta, ale na razie nie chce oficjalnie tego potwierdzić z uwagi na procedury partyjne.
     Z czego cieszyłaby się elbląska lewica i na co liczy po jesiennych wyborach?
     - Na wygraną kandydata i większość w radzie – odpowiedział Janusz Nowak. – A tak realnie chcielibyśmy po tych wyborach mieć zwiększony parytet, czyli siedmiu i więcej radnych.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Potrzebujemy więcej kłamstw i obietnic !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34 5
  Społeczeństwo(2014-09-12)
 • średnia wieku tych komunistów udających socjalistów to chyba 80 lat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34 7
  k.lj(2014-09-12)
 • to " rządzenie" 15 lat przez lewice władowało Elbląg do zapaści, ci ludzie ZNISZCZYLI to miasto 1 kadencja człowieka pod sztandarami SLD Witold Józef Gintowt-Dziewałtowski W latach 1981– 1986 pełnił funkcję I sekretarza Komitetu Miejskiego PZPR w Elblągu. Od 1994 do 1998 sprawował urząd prezydenta Elbląga. 2 Henryk Słonina. W 1998 został wybrany przez radę miejską na urząd prezydenta miasta. W wyborach samorządowych w 2002,startując z listy KKW SLD-UP, skutecznie ubiegał się o reelekcję, wygrywając w drugiej turze. 3.Witold Wróblewski (wiceprezydent w latach 2002-2011) OD 1994 roku do roku 2010 w ELblągu władzę sprawowała LEWICA ile to wielkich firm sprowadziła i jak zadbała o rozwój miasta ?! ŻENADA 16 lat ZMARNOWANE bezpowrotnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34 9
  (2014-09-12)
 • W. Wróblewski to nie Lewica i SLD tym bardziej. Przypominam, że był wice a decyzje podejmuje prezydent a nie jego zastępcy!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 26
  (2014-09-12)
 • Raz sierpem, raz młotem. .. !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 9
  czerwonąchołotę(2014-09-12)
 • za komuny ludzie po śmietnikach nie chodzili i wszyscy mieli pracę, do czego doprowadziła ta niby prawica to mamy teraz właśnie tego skutki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 21
  bynio199(2014-09-12)
 • znowu stare pryki co już wiedzą jak ukraść bezkarnie. wont stąd dać możliwość młodym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26 5
  (2014-09-12)
 • a co oni mają wspólnego z lewicą? obecnie za lewicowość uważa się jedynie stosunek do dziwaków i narkotyków. niech pokażą swoje pit-y i oświadczenia majątkowe, a wyjdą ich lewackie poglądy, czyli " tkm" u władzy. w od razu po kredyty, by były igrzyska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 4
  (2014-09-12)
 • Te " czerwona chołota" - od kiedy słowo " HOŁOTA" piszemy przez " ch" ? Chodziłeś jełopie do szkoły powszechnej na komplety zimowe w gminie Przyducha Kapuściana ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 16
  Wonzinternet-hołotą!(2014-09-12)
 • Trutnie z każdej parti, żerują na niewiedzy ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 12
  osram(2014-09-12)
 • Stare prońcie _ w jednym froncie !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 5
  Tungsram(2014-09-12)
 • Tacy jak oni tylko państwo osłabiają, i wprowadzają chaos w społeczeństwie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 6
  xxa(2014-09-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna III